Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Ograničavanje tiska na dvije boje...

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
-juxa-



Joined: 20 Sep 2003
Posts: 70
Location: mrduša donja

PostPosted: 31.03.2004 17:47    Post subject: Ograničavanje tiska na dvije boje... Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovako. Imam flyer u CMYK-u. Na flyeru su dvije boje - crna i crvena, različitih gustoća. Kako ograničiti tisak na dvije boje, tj dva kanala iliti dvije separacije, crvenu i crnu?

_________________
use the fork, because there is no spoon.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 31.03.2004 17:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

napravi od te 2 boje 2 SPOt boje...imat ces samo 2 filma i to je to (btw, u cemu to radis?)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
-juxa-



Joined: 20 Sep 2003
Posts: 70
Location: mrduša donja

PostPosted: 31.03.2004 18:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4tHshadOw wrote:
napravi od te 2 boje 2 SPOt boje...imat ces samo 2 filma i to je to (btw, u cemu to radis?)


thx Very Happy
radim u photoshopu CS.
Imaš možda kakav tut pri ruci?
I da li postoji neki drugi način, npr. da sliku ograničim na 2 kanala, crni(tj. sivi) i crveni?

_________________
use the fork, because there is no spoon.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 31.03.2004 19:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

slozi u duotone...sve pucaj u te 2 boje, a za pripremu prebacis to u multichannel mode pa ->split channels i to je to...

ili pucas u CMYK modu, ali uzmes sve samo u 2 boje (ako nemas fotke npr)...i opet splitas kaneale...dobijes za 2 filma...

procitaj si ovo, isti slucaj... http://www.mi3dot.org/forum/viewtopic.php?t=592

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
-juxa-



Joined: 20 Sep 2003
Posts: 70
Location: mrduša donja

PostPosted: 31.03.2004 19:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nazalost ne pali Sad Crvena mi se miješa u sive tonove. Moj problem bi bio posve riješen kada bi u CMYK-u mogao napraviti neki UCR adjustment tako da mi se niti jedan od CMY kanala ne miješaju u udio crne, tj. da mi K kanal predstavlja sve sive tonove(bez udjela CMY), tada cyana uopće nebi bilo, a udio crvene bi bio predstavljen pomoću žute i magente. Kada bi ta dva kanala spojio, dobio bi separaciju sa crvenom i problem riješen.
Uglavnom, problem je u tome što mi se CMY miješaju u crnu.

_________________
use the fork, because there is no spoon.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Dejv Mustejn



Joined: 20 Dec 2003
Posts: 23

PostPosted: 31.03.2004 20:30    Post subject: lagani oftopik Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sori na oftopiku laganom, al ovo me potsjetilo na nešto, a možda možda mmožda je i povezano Smile
Kako da napravim od obične fotke da ima samo nekoliko boja? Nešto u stilu Go With The Flow od Queensa:

http://www.cgnetworks.com/press_releases/2003_9/shynola/shynola_mtv1.jpg

Sowy again ak je ovo neš totalno drugačije.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group