Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
newb - izrada vektora i prebacivanje izmedju programa osnove

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
osijek28



Joined: 17 Aug 2011
Posts: 7

PostPosted: 17.08.2011 16:58    Post subject: newb - izrada vektora i prebacivanje izmedju programa osnove Add user to your forum ignore list Reply with quote

bok

muku mucim sa osnovnim operacijama pa Vas molim za pomoc.

Trebam izraditi pravokutnik - traku sa strelicom u vektorskom obliku, koju cu kasnije umetnuti u InDesign.

Probao sam je napraviti i u Corelu i u Illustratoru ali svaki puta kad ju Place-am u InDesign dobijem bitmap sliku koja onda naravno ruzno izgleda i vide se pixeli.
Najradije bih ju napravio u PSu ali tamo ne znam kako da to napravim - znam da je bolje u Corelu ili Illustratoru ali u Illustratoru se ne snalazim a glup je za raditi da sam si svu kosu pocupao.

crtao sam je kao najobicniji pravokutnik. da li postoji nekakva komanda da je pretvorim u vektor ili nesto krivo radim kod ubacivanja u InDesign?

S tim da pokusavam na njoj dobiti nekakav glossy efekt i ispod nje zelim napraviti ispod kao odbljesak pa ako mi netko s tim moze pomoci.

Hvala unaprijed.
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 17.08.2011 17:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Samo nagađam, možda gledaš sa uključenim Overprint Preview, a tamo znaju vektori izgledati pixelasto. Ako export u PDF izgleda OK, onda problema nema.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 17.08.2011 17:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mozda view pa prebaci na highquality preview...

drugo ak radis u ilustratoru onda places .ai file... to kazem jer nisi napisao koji file format places u indesign. kod exporta iz corela u eps mozda ti je preview definiran na 72 dpi pa ti zato vuce pixele... ima vise razloga zasto ti se to dogadja...

i kak je nel`chee rejkla ak ti sve nakon exporta u pdf izgleda OK onda se ne sekirati...

have fun

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
osijek28



Joined: 17 Aug 2011
Posts: 7

PostPosted: 17.08.2011 17:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u pdfu izgleda pixelasto.

zaboravio sam napomenuti da sam traku otvarao u PSu, tamo joj uredjivao boju, i zatim je place-ao u InDesign.

zato me zapravo zanima kako u Corelu ili Illustratoru nacrtati vektorski pravokutnik jer ne vidim / ne znam koje su komande za vektorsko crtanje objekata.

Da li u Corelu nardeba convert to curves pretvara bitmap u vektor i da li onda mogu na taj nacin bilo kakvu bitmap sliku pretvoriti u vektore?
Back to top
View user's profile Send private message
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 17.08.2011 18:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

osijek28 wrote:
u pdfu izgleda pixelasto.

zaboravio sam napomenuti da sam traku otvarao u PSu, tamo joj uredjivao boju, i zatim je place-ao u InDesign.

zato me zapravo zanima kako u Corelu ili Illustratoru nacrtati vektorski pravokutnik jer ne vidim / ne znam koje su komande za vektorsko crtanje objekata.

Da li u Corelu nardeba convert to curves pretvara bitmap u vektor i da li onda mogu na taj nacin bilo kakvu bitmap sliku pretvoriti u vektore?


ak radis vektor onda nemas kaj s istim petljati u PS-u. 95% stvari koje mislis napraviti u PS-u mozes odraditi u ilustrator/corel kombinaciji

potrazi rectangle tools, mozes nacrtati s pen tool-om, path tool-om ima vise solucija. ak nemas nekog tko kuzi kak se radi u indisign/ilustrator kombinaciji onda ti je google najbolji prijatelj. isto tako osnovne elemente mozes crtati i u samom indesignu

bitma je bitmap u tesko ces iz njega napraviti vektor. ak imas fotku sjekire na bijelom stoljnjaku oda ces kroz tracer dobiti dobar rezultat konverzije bitmapa u vektor, ali ak imas fotku labradora kako se naganja na zelenoj livadi s leptiricima dok u pozadini majka lovi klince umusane s slatkacem e onda ces tesko dobiti dobar vektor preko tracera.

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
osijek28



Joined: 17 Aug 2011
Posts: 7

PostPosted: 17.08.2011 18:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok, hvala, proguglat cu.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group