Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
savjeti o učenju grafičkog dizajna

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
smrdljivi_martin



Joined: 16 Sep 2011
Posts: 3

PostPosted: 16.09.2011 14:59    Post subject: savjeti o učenju grafičkog dizajna Add user to your forum ignore list Reply with quote

ekipa pozdrav,

molio bih da mi netko preporuči nekakvu dobru literaturu, knjige, link, tutoriale i slično po kojima bi mogao krenuti sa učenjem grafičkog dizajna...
Sa softverima sam izuzetno dobar (cijeli ADOBE-ov paket jako dobro poznajem). Nekoliko godina sam radio po tiskarama unutar odjela grafičke pripreme, dosta toga sam sam dizajnirao međutim nikada nisam prošao obuku/školu za grafičkog dizajnera već sam se oslanjao na (nazovi ga tako) "vlastiti talent" koji je sasvim solidan al nepredvidljiv.
Volio bi krenuti studiozno, onako - od nule, školski, kroz literaturu gdje bi prošao i naučio nekakve zakonitosti vezane za graf. dizajn i na taj način učiti i ići naprijed postepeno al ne sporo.
Znam da se kreativnost ne može naučiti al se može poboljšati i unaprijediti, isto tako tek nedavno sam čitao o dizajniranju uz pomoć grid-ova, stvari na koje bi ja gubio sate tražeći gdje ću koji element pozicionirati tako da to ok izgleda, školskim pristupom se za 5x manje vremena ista il bolja stvar napravi (a to je samo jedna od stvari koje dizajneru mogu olakšati posao).
Zamislite osobu koja ima "talenta" za crtanje al je u potpunosti samouka a sa druge strane nekoga tko je manje talentiran al je prošao tečaj, školu, knjige, razne tutoriale o crtanju u kojima je naučio kako postaviti motiv na list papira i još puno toga čime je, unatoč limitiranosti talenta, konačnim radom daleko iznad onog prvoga. Ista stvar se na dizajn (sport, glazbu i još puno toga može primjeniti) pa me zanima sav onaj put - trening kojega bi kao dizajner trebao proći da "školski" odrađuje posao.
Napominjem da grafičke programe jako dobro poznajem, grafiču tehnologiju također (prije 4 godine sam diplomirao na grafičkom fakultetu),
havla za svaku informaciju, pozdrav
Back to top
View user's profile Send private message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 20.09.2011 11:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako te toliko zanima naučiti sve od nule i studiozno, nabavi knjige s prve godine dizajna i kreni! imat ćeš pristup istom znanju (ako izostavimo profesore i međuosobna poznanstva / iskustva) koje imaju i oni u školi.

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
smrdljivi_martin



Joined: 16 Sep 2011
Posts: 3

PostPosted: 23.09.2011 13:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gdje ću nabavit knjige, koje knjige?
Zato sam se i javio na forum što mi treba savjet odakle krenut...
Back to top
View user's profile Send private message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 23.09.2011 15:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa ja bi otišao na fax ili njihove službene stranice, pronašao popis literature i krenuo od onoga šta me najviše zanima. a knjige možeš naći u knjižnici, antikvarijatu, na faksu, u oglasniku, preko poznanstava...

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group