Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
zbrka sa SEO, galerijom slika u Flashu te Flickr pitanje

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> SEO
View previous topic :: View next topic  
Author Message
osijek28



Joined: 17 Aug 2011
Posts: 7

PostPosted: 18.11.2011 15:37    Post subject: zbrka sa SEO, galerijom slika u Flashu te Flickr pitanje Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imam problema sa slikama na stranici.

Po zelji klijentice, koji ima puno slika na Flickeru i zeli da se vide sve na stranici, stavio sam Flash galeriju slika koja vuce slike s Flickra.

Ali otkako je dignuta stranica, tako se ona nije makla po pitanju SEOa, te je negdje na 4toj stranici pretraga, sto je blago receno porazavajuci rezultat, premda sam nekoliko puta mijenjao kljucne rijeci i poboljsavao SEO.

Ona tvrdi da je prije bila na prvoj stranici, a ja pak ne mogu naci razlog zasto joj je ranking tako slab. Napravio sam sve, cak i razmjenu linkova.
Ona kaze da kad je prije dizala slike na Flickr i videe na jubito, da je imala super ranking.

Ja sumnjam na flash galeriju. Ali poceo sam sumnjati i na Flickr, jer sam nasao clanak da je Flickr uveo nofollow politiku na linkove, stoga je besmisleno vise stavljati slike na Flickr jer nemaju vise nikakav SEO ucinak.

Ali sta sad i kako sad dalje? da li da prijedjem na ajax / java galeriju, ili da se drzim ove u flashu a ispod slazem statican html sadrzaj i da mijesam to dvoje?

i konacno, sta da radim sa fakin flickerom, da li da prijedje na picasu, da li netko zna kakvo je stanje s tim?

na kraju, sta jos mogu uciniti da popravim ranking stranice, ubija me u pojam, nikad tako los ranking nisam imao.

Hvala unaprijed
Back to top
View user's profile Send private message
liftboy



Joined: 20 Jan 2005
Posts: 297

PostPosted: 18.11.2011 15:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da si pogriješio što si mjenjao par puta ključne riječi i razmjenu linkova...

http://www.netokracija.com/ne-mijenjajte-url-17621
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
osijek28



Joined: 17 Aug 2011
Posts: 7

PostPosted: 19.11.2011 09:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da u tome nisam pogrijesio, jer kako pise u ovom clanku,

Quote:
Ukoliko se vaši postojeći URL-ovi ne rangiraju u Googleu i ostalim tražilicama, možete mijenjati URL strukturu, jer nemate što za izgubiti.


ionako se stranica nije makla s 4 stranice rankinga, ni naprijed ni nazad.
Back to top
View user's profile Send private message
Ananas



Joined: 22 Nov 2011
Posts: 8
Location: Bosnia and Herzegovina

PostPosted: 22.11.2011 14:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Koliko linkova ima sa high PR domena?

Kakav je sajt, je li se posjetioci zadrzavaju na njemu?

Poslije Google Panda update-a, sajtovi koji su imali visok bounce rate (vraćanje nazad na pretragu) su izgubili ranking. Opstali su sajtovi koji imaju 5-10 pregleda po jednom dolasku posjetioca, jer to znaci da je sajt zabavan i koristan.

Da li je konkurencija mozda prejaka?

_________________
http://www.imenazadjecu.com | http://www.muslimanskaimena.info | http://poslovice.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> SEO All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group