Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Preporuka za monitor

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 11.01.2012 23:25    Post subject: Preporuka za monitor Add user to your forum ignore list Reply with quote

Molim vas za preporuku monitora, najmanje 24".

Treba mi 90% kao monitor za web, malo grafike, Photosop i tak, 5% za TV/neki film eventualno i 5% za q2 Smile

Dvoumim se prvo između LCD i LED, a onda odabir modela. Znači, nekakav rekao bih "entry level", ne neka bijesna cifra Smile

Da malo reklamiram, vidio sam na Links.hr da imaju akciju monitora, pa da li koji valja?
http://www.links.hr/?option=akcije


I da, koliko vrijedi moj trenutni monitor:
LG 2242T, 22"
Nekih 700-800 kuna?
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 12.01.2012 05:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

IPS matrice su pale u cijeni Very Happy link dolje ti je samo primjer, ak se malo prosurfas skuzit ces da ih se i jeftinije moze nabaviti...

http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=17674&catid=161

prad.de ak oces testove i tome slicno.

ja bih izbjegavao TN matrice sada jer fakat malo se vise protegnes se do cca 1,5k - 2k kuna dobije i vise nego solidan monitor za sve primjene

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Reggie



Joined: 31 May 2004
Posts: 76

PostPosted: 12.01.2012 08:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovog Della i ja škicam, iako ima nešto "lošiju" IPS matricu, no svejedno po reviewima dobro prolazi.
Back to top
View user's profile Send private message
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 13.01.2012 08:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala suncek na preporuci, vjerojatno ću uzeti taj.
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 13.01.2012 08:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja imam iz te serije 23', jako sam zadovoljna Smile a ovaj pikiram da mi ga uzmu na poslu Mr. Green

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
norco



Joined: 21 Dec 2005
Posts: 18

PostPosted: 14.01.2012 10:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kupio prije 2 mjeseca ovoga http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=17674&catid=161

za te pare super monitor s IPS matricom, definitivno best buy... idealan za to što tebi treba
Back to top
View user's profile Send private message
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 14.01.2012 13:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

norco wrote:
Kupio prije 2 mjeseca ovoga http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=17674&catid=161

za te pare super monitor s IPS matricom, definitivno best buy... idealan za to što tebi treba


Pa to sam i rekao Smile
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
mist



Joined: 06 Dec 2005
Posts: 43
Location: Zagreb....

PostPosted: 17.04.2012 19:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hej ljudi, pozdrav! Evo sam malo kasno skužila ovaj topic jer mi nije trebao,ali sada bi dobro došao, tj. dobro bi mi došao savjet, znači ista stvar, ne znam lcd ili led ekrani, IPS matricu svakako, znači rezolucija što bolja za grafički dizajn, web itd., ne igram nikakve igrice, zbog čega mi nije neka jaka grafička potrebna, a opet bi htjela da je što vjerniji prikaz fotografija jer mi je zbog isprinta to vrlo bitno, znači što vjerniji prikaz boja i ne veliki kontrast da se ne gube srednji tonovi, znači što veća i bolja rezolucija.
Ovi linkovi ne valjaju tako da ne znam na koji model ste ciljali, cijena mora biti što pristupačnija,a veličina ekrana to ću još razmisliti ili mi vi možete preporučiti koja bi za komp bila najbolja, pošto sam ipak pol metra udaljena od njega. Trenutno posjedujem crt 19'' tako što se tiče flat ekrana za računalo sam tumplek Embarassed ,ipak mi je slika gotovog rješenja bitnija od slike filmova, ipak na ovom ekranu provodim više vremena zureći pri toj blizini pa se nebih baš time igrala.
Ako može kakav prijedlog bila bih vam vrlo zahvalna.... Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
mist



Joined: 06 Dec 2005
Posts: 43
Location: Zagreb....

PostPosted: 17.04.2012 19:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Primjetih masu topica na ovu temu,ali su zastarjeli, manje više, proguglala i shvatih da je dell najbolji, makar mu cijena od 3000 i više nije baš mačji kašalj, evo za one kojima će možda pomoć neki savjeti sa strane koji lcd ili led i zašto, makar je rječ o istim ekranima sa raznom svajetlošću,ali tu su objašnjenja korisinka.
http://www.sevenforums.com/hardware-devices/140013-led-lcd-graphic-artists.html LeaveMeBe
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group