Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Agama d.o.o. Split

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
pas



Joined: 25 Apr 2005
Posts: 85
Location: Split

PostPosted: 28.04.2012 17:17    Post subject: Agama d.o.o. Split Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nisam baš aktivan na forumu, ali ovo sam morao podjeliti...

Oglas na moj posao i dotična firma traži "Grafički / web dizajner - art director", ok potražim ih na internetu čisto da vidim o kome se radi ali nema niti jednog rezultata osim tog oglasa i druga firma istog imena iz Rijeke koja se bavi opremom za kućne ljubimce... hm čudno ali isto prijavim se za posao. Odgovor mi dolazi 8 sati nakon prijave sa hotmail maila:

"Poštovani,
po CV sve štima.
Da bi ocijenio Vaše sposobnosti samostalnog rada, kreativnosti i brzinu realizacije određenog procesa, smatram nužno provesti mali test.

Ukoliko ste voljni odradit test, spreman sam na daljne pregovore glede otvorene pozicije.

Brief
Ledenko.
- Upoznajte se preko Vama dostupnim informacijama o brendu te na temlju istih kreirajte vizualno rješenje za landing/home page.

Unaprijed hvala, Ivan G."

E sad mi je već upalia alarm - "mali test", ovakav brief i potpis da neznaš s kim pričaš (osim ako se ne radi o novoj hrvatskoj hip-hop zvjezdi u usponu). I čisto da potvrdim svoje sumnje vratim mail u kojem napišem da bih prije odrađivanja testa molio informacije o plaći i lokaciji firme tj adresu. Dan poslje dobijem odgovor:

"Poštovana/poštovani,

zahvaljujemo još jednom na sudjelovanju u natječaju za poziciju art director tvrtke Agama d.o.o.

Nažalost, s obzirom na zahtjeve radnog mjesta i podatke u Vašem životopisu, te druge kandidate čiji profili bliže zadovoljavaju uvjete natječaja, ovaj put niste mogli biti uvršteni u uži izbor.
Želimo Vam više uspjeha pri idućim natječajima.

Srdačan pozdrav,
Ivan G. , Agama d.o.o."


E sad kad pitam osnovne informacije prije nego idem odraditi nešto besplatno, osobi bez prezimena i adrese više ne "štimam" Laughing Laughing Laughing
Samo potvrda mojih sumnji da se radi o nekoj vrsti zajeba i upozorenje drugima koji su se eventualno javili ili mislili javiti na ovaj oglas koji još uvijek traje do 2.5.

Žalosno je što mi ovo nije prvi put da naletim na ovakav "posao" i što je ovoga sve više i više pa sam zato i odlučio podjelit na forumu... skoro bi trebala posebna tema na forumu gdje bi svi mogli stavljat imena firmi i pojedinaca za upozorenje drugima...

_________________
Ars longa, vita brevis...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address
androdoom



Joined: 28 Nov 2007
Posts: 34

PostPosted: 29.04.2012 20:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da nažalost ima takvih oglasa. Ugavnom se meni upali lampica kada vidim da internet tražilica ne daje nikakve rezultate o firmi.
Jednom prilikom sam to stavio na upit.

_________________
!?!
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 02.05.2012 08:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

"Ivan G." si ti cenzurirao ili je čovjek zaista napisao samo "Ivan G."? O_o
Ako je drugo, ne znam što reći osim, a svašta..

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
pas



Joined: 25 Apr 2005
Posts: 85
Location: Split

PostPosted: 02.05.2012 15:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma nema cenzure - c/p mailova koje sam dobia... em što je to stvar kulture, a pogotovo kad se radi o poslu - da znaš s kim komuniciraš i uz to traži besplatno nešto od tebe.

_________________
Ars longa, vita brevis...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 03.05.2012 09:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da, da nije žalosno bilo bi smiješno što si neki ljudi dozvoljavaju..

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
suncek



Joined: 18 Feb 2005
Posts: 614
Location: Zgb

PostPosted: 03.05.2012 13:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
Da, da nije žalosno bilo bi smiješno što si neki ljudi dozvoljavaju..


nemoj tako, to su veliki poduzetnici koji znaju kak se radi posao za razliku od nas kaj oko njih obilazimo

_________________
----->
studio-propaganda.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group