Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Osobna stranica s fokusom na web dizajn (za sada)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
zarko.kuvalja



Joined: 06 Apr 2012
Posts: 5
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 04.06.2012 16:08    Post subject: Osobna stranica s fokusom na web dizajn (za sada) Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav svima,

Kako bi se reklo, tear me a new one:
http://zarkokuvalja.com

PHP sam skoro potpuni početnik i koristim Concrete5 CMS - kako nema veliki add-on community u isto vrijeme me tjera da učim kako bih mogao sam slagati što je potrebno (ili prilagođavati).

Htio sam jedan Google Engage kupon iskoristiti na sebe (dozvoljeno po Terms and Conditions) ali mi je AdWords account prestar (iako nekorišten svo ovo vrijeme).

Imate li kakvih preporuka općenito i imate li kakvih preporuka kako se kvalitetno i fer promovirati?
Hvala.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
zarko.kuvalja



Joined: 06 Apr 2012
Posts: 5
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 04.06.2012 17:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sram me kako stalkam ljude sada na Google analytics Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 05.06.2012 08:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne razumijem ovaj slider na home-page-u. Imaš hrpu neiskorištenog prostora na desnoj strani dok je lijeva strana zatrpana i neuredna. Bez ikakvog balansa. Slider nema smisla jer se ne kuži što thumbnaili prikazuju, a ionako svaki od njih vodi na portfolio, a ne na projekt o kojem je riječ.

Dio ispod mi je lijep, samo ne znam koliko smisla ima budžet selector stavljati i gore i na dno.. ja bih ga odozgo izbacila i pustila samo na kontakt formi, malo doradila taj header.. vidi je li ovo zaista najbolje što sa izbornikom možeš napraviti.

Inače mi se sviđa Smile

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
zarko.kuvalja



Joined: 06 Apr 2012
Posts: 5
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 05.06.2012 10:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bok nel'chee, i thanks na odgovoru.

Da, oko slidera, on je u ovom trenutku primarno eye candy. Originalni je vodio na uradak koji se prikazuje ali možda vise smisla ima da vodi na portfelj budući da je slika toliko sitna koliko je pa možda nije jasno sto je na "ekranu".

Sa web dizajn perspektive nema puno smisla, jedino bi bilo dobro da sam ga učinio responsive pa se velicinom prilagodava.

Oko praznog prostora, ne znam tu sam tvrdoglav. Mislim da je osvježenje sto kada se stranica otvori nema puno toga odmah na ekranu, a mislim da ravnotežu drži monitor (samo bih napomenuo da je iPad odlučio da ravnotežu drži ministar, a ne monitor) koji je u sredini i navigacija i budžet u kutevima. Ovo je prva iteracija dizajna i sada ga neću mjesec dana dirati - onda ću možda povećati monitor i dodati na desno overlay koji prikazuje kratki opis trenutno prikazanog uratka - i sto god mi ljudi tu i na redditu pripomenu.

Btw, u kojem browseru si gledala ovo. Sto ti se ne dopada sa izbornikom?

Budžet u headeru je bitan - call to action odmah u headeru - kada se na njemu odredi budžet i stidne gumb, ionako se vrijednosti automatski prebace na donji budžet, odscrolla se dolje i focus je bačen na prvi input.

Toliko je puno previše vremena otišlo na ovako malu stranicu da mi je samo drago da je generalni konsenzus da je ovo dobro, od ovoga sto su mi ljudi rekli za sada, i puno hvala na tome. Mogu mirnije duše pustiti komp na jedan dan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
madebym



Joined: 18 Mar 2012
Posts: 5

PostPosted: 06.06.2012 15:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni se dopada. Slažem se s onim komentarom gore vezanim za slider, ali sve ostalo je ok.
Bacio sam malo pogled na portfolio, i uđem prvo na stranicu o sobama na Murteru, kad ono izgleda mi poznato Wink Ne Murter, nego tema.

Iskreno malo mi i tvoja stranica miriše na gotovu temu, ali dobro.

p.s. First view:14.5 sekundi
Time to first byte: 3 sekunde

Concrete5 je uvjerljivo najsporiji CMS koji postoji, vrijeme do prvog bajta bi trebalo biti dosta ispod jedne sekunde. Čak se i 0.8, 0.7 smatra puno.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zarko.kuvalja



Joined: 06 Apr 2012
Posts: 5
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 13.06.2012 23:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav, I hvala na odgovoru i komplimentu.

Concrete5 je spor, ali ni trenutni hosting ne pomaže. Nakon malo prtljanja po .htaccess sam ubrzao priču koliko ide, pa ćemo vidjeti što će biti nakon selidbe.
Kako god, i bar za sada, strahoviti mu je plus taj in-context editing pa se može preživjeti.
Cybexcentar recimo za first byte ima 0.8 pa 0.7 - i dalje loše, ali bolje.

Ok, i mene je grizlo da li da stavim tu stranicu za kuću za Murter. Kupio sam temu i napravio stranicu besplatno prijatelju koji je već polako bio u gabuli sa prodajom tako da može bar slati "lijepi paket" ljudima koji su zainteresirani (u međuvremenu prodao).
Sad, nemam namjeru oslanjati se na teme, no ne mogu sa sigurnošću reći da nikada neću - za neke brze poslove koji neće puno plačati a ja ću biti u vremenskoj gabuli, moguće je da ću nekada odabrati "easy way out".
Također, postavlja se pitanje da li klijent može sam kupiti neku temu i postaviti stranicu? U većini slučajeva ne. Dakle, ja jesam tu ipak nekog vraga napravio.
Realno, vjerojatno ću maknuti tu stranicu iz portfelja čim se portfelj mrvicu napuni, ali iskreno, razumijte me ako ostavim to za sada tu.

Promijenio sam tekst koji je ispod te stranice u ovo:
Buy my House! je mala stranica sa svrhom promocije prodaje kuće na Murteru. Stranica je izgrađena na kupovnoj temi koja je savršeno ispunjavala potrebu isticanja fotografija, što je za posljedicu uvelike skratilo vrijeme izrade - u ovom slučaju vrlo bitno.
http://zarkokuvalja.com/portfelj/

Bar je sada disclaimer prisutan.

Quote:
Iskreno malo mi i tvoja stranica miriše na gotovu temu, ali dobro.


Hvala na komplimentu Embarassed

Ali ozbiljno, moj rad je. Mislim da cikcak nije standardna engleska riječ:


I ovdje je prvi dizajn, kao još nekakav dokaz:
http://min.us/moPKvihgG
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group