Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
netokracija & funky biz.

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Knjige
View previous topic :: View next topic  

objaviti link ?
da
71%
 71%  [ 5 ]
ne
28%
 28%  [ 2 ]
Total Votes : 7

Author Message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 31.03.2004 16:28    Post subject: Re: netokracija & funky biz. Add user to your forum ignore list Reply with quote

zeleni_spijun wrote:
dakle ukoliko se ovdje postavi jedno 150-200 zahtjeva....objaviti cu link sa free knjigama (gore navedenim sorry differo...knjiga pripada narodu i narod knjigama :)


jesam li ja nesto propustio ili jednostavno ne vidim o kojim se knjigama radi? :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 31.03.2004 16:33    Post subject: Re: netokracija & funky biz. Add user to your forum ignore list Reply with quote

zeleni_spijun wrote:
i jel doista mala skupina ljudi strogo određena nekom cilju može bacati na koljena mult. natin. kompanije

Apsolutno mislim da moze i da to tako trenutno funkcionira... Ali mislim da ta mala skupina ne baca na koljena multinacionalne kompanije - već multinacionalne kompanije jesu ta "mala" skupina ljudi (odnosno njihovi shefovi), i oni zapravo trenutno diktiraju svijetom... imho.

Mozda i nisam bas za objavljivanje linka, buduci da sam knjigu kupio, i mislim da bi ju i svi ostali trebali kupiti(ako ju zele imati fkorz, inace pravac knjiznica) - ali da se objavi nekoliko chaptera, ili pola knjige na netu, to podrzavam skroz.

Bas se spremam ovih dana ponovno procitati, mozda mi nesto jos sjevne, pa napisem...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 31.03.2004 16:34    Post subject: Re: netokracija & funky biz. Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:
jesam li ja nesto propustio ili jednostavno ne vidim o kojim se knjigama radi? Smile

Propustio si subject Smile
Netokracija i funky bussiness...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 31.03.2004 16:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

o... gle fakat Smile sad mi trece citanje posta ima smisla rrrrrrrah

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 31.03.2004 17:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sto se mene tice - NE, ali samo zato jer mrzim citati duge textove s ekrana Cool

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 01.04.2004 12:23    Post subject: Re: netokracija & funky biz. Add user to your forum ignore list Reply with quote

zeleni_spijun wrote:
jah jah...ja sam vise mislio na onaj dio koji govori da svaka kompanija koja ima PR odjel ima slabosti...jer ovisi o mišljenju javnosti o svom radu ...dakle uništiš im ugled ili ga opako narušiš i svi njihovi napori koji su uloženi u promo..buc buc padaju u vodu

Ovisi kakav im je pr odjel.
Ako je dobar, nema sanse da ih zajebes, znaju reagirat u kriznim situacijama.
Osim toga, imho u PRu moras razmisljat debelo unaprijed i ako to napravis kako spada, ne moze ti se dogodit da te netko zajebe (moze imati ne znam koliko dobro usmjerenih mailova)

Zasto? Zato jer pravi PR odjeli imaju _konstantnu_ komunikaciju sa svim novinarima i ostalim oblicima informiranja javnosti. I ako se pojavi neka trula informacija, novinari zovu i provjeravaju informaciju. Jer novinar zeli biti mezimac dobrog PR-ovca.

Ako si dobar PRovac, ti debelo unaprijed znas sto ce i u kojim novinama izaci o tebi (ako zbog niceg drugog onda zbog toga jer dobar pr-ovac ionako plasira vecinu tih clanaka u novine in the first place, a drugi razlog je onaj simbioticki odnos PRovac <-> novinar)

Naravno, osnovni je preduvjet da tvrtka koju se zastupa, radi dobro i radi legalno. U suprotnom je PR besmislen i beskoristan.

Druga stvar je sto je sad kod nas postoji pun kua "pr agencija" i "PR-ovaca", koji o tom poslu ne znaju nista, nego su do jucer radili u marketingu i misle da je to isti kua, samo sa fancy imenom... Pisu neinformativne, lose koncipirane, nezanimljive, itd. objave za medije, bave se organiziranjem tu i tamo neke presice, i zive u uvjerenju kako je to (i samo to) zapravo PR...

borja, ako slusas, ubaci se, znamo da ti ovo podrucje poznas jos bolje Smile

P.S.
"Umreženi gerilski PR" je knjiga koju bi svakako preporucio svima koje zanima vise o ovoj temi...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 01.04.2004 13:00    Post subject: Re: netokracija & funky biz. Add user to your forum ignore list Reply with quote

zeleni_spijun wrote:
...bolje je biti sa 90 % medija u svadji nego sa 10 % biti u guzici..jer stvar je u pozornosti...ili je imas ili je nemas...

Dobar PRovac nije s nikim u svadji. Niti ima nekog u guzici niti je nekom u guzici. Samo kod nas malo ljudi to shvaca Smile
On je jednostavno u dobrim poslovnim odnosima sa svima, posten je, nije pizda, nece se prodat, osoba je od povjerenja. Ustrucava se karakterizacije konkurencije ako nije prisutna, itd. itd - zapravo, kao da ima bonton i poslovni i privatni sa sobom u džepu stalno Smile

Quote:
a ova knjiga kaj spominjes..jel ima neki link ???

Ta knjiga je onak, no-brainer, za ljude bez PR iskustva whatsoever, da uopce skuze o cemu bi se tu trebalo raditi... Guerilla PR Wired se zove ili tako nesto slicno, mogu pogledat doma, pa javim tocan engleski naslov - mislim da je Michael Levine autor (kazem, no brainer, bas onak, moze bit interesantna kao uvodna knjiga u cijelo podrucje, ali nikako reprezentativna)

Ako bas hoces detaljnije o PRu, ovaj je autor prilicno interesantan i ima nekoliko hvaljenih knjiga:
amazon link

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 01.04.2004 13:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e, a kaj se tice ove dvije knjige - ima navodno jedna jos bolja: The Dream Society ili tako nesto - to nikako da se docepam i procitam, samo mi je cura rekla da je kul i da prica o tome sto nakon netokracije, odnosno, o vremenu u kojem se ganja ljudska pažnja, snovi i želje... Ne znam, morat cu se raspitat jos detaljnije...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 01.04.2004 14:36    Post subject: Re: netokracija & funky biz. Add user to your forum ignore list Reply with quote

zeleni_spijun wrote:
evo npr. Lava (lanac so djecje igracke)- ej ljudski potencijali, ej gomila psihologa, pedagoga (svi znaju bonton) imaju love ko blata....al kako ce ti itko od njih objasniti zasto iskoristava djecji rad u Kini i onda sa 500 % marže pordaje te po meni krvave igračke HR djeci...
kako covjece ???

Jel nike objasnjava zakaj radi to sto radi? Ne bih bas rekao...
Ako je zakonito ne znaci da je moralno, ali isto tako ne znaci da se steta brandu nanesena na taj nacin ne moze dobrano umanjiti inteligentnim PR i marketinskim aktivnostima...

Quote:
no po meni se napdaci u toj situaciji (ako imaju dovoljno love i vremena) nalaze u puno boljoj situaciji nego branitelji branda ili cega vec...jer ostalom napadac ako igra kak spada nemoze izgubiti nista..i samim time mu je svaki dobitak - dobitak.....full simple stuff

Da napadac ne moze nista izgubiti, onda bi svi cijelo vrijeme napadali. A ne napadaju. Izmedju ostalog i jer napad kosta. A i moras biti potpuno cist da bi mogao nekog otpuziti, a nisu ni svi cisti bas...

Borci protiv izrabljivanja djece nisu problem samo jednog branda, nego svih koji na taj nacin posluju - posao PR-a u slucaju takvih brandova je damage reduction koliko je god moguc, a ne kompletno rjesavanje problema - jer PR to ne moze rijesiti.

Quote:
ajde se obrani od ovog 20 ljudi ispred tvog ducana sa slikama neuhranjene kineske djece u tvornici proizvode igracke......ej ima bakice da placu i protestiraju zajedno sa tobom Smile

Nekako sumnjam. Bakice ne izvode radikalne prosvjede. Nikad nisu, nikad ni nece.
Plus sto im punim pravom mozes pozvati policiju. A ako imaju policijsko odobrenje za mirni prosvjed (jer jedino tako mislim mogu zakonski prosvjedovati ispred ducana), onda ti to ako si dobar PR-ovac znas unaprijed, i mozes poduzeti adekvatne korake...

Enivej, ovo je otislo malo predaleko od originalnog topica, a i posao me stisce...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 01.04.2004 15:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kako bi rekao Branko Nađvinski, "Lijep pozdrav" Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
raytech



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 396
Location: Zagreb

PostPosted: 01.04.2004 19:49    Post subject: LAME Add user to your forum ignore list Reply with quote

Takve knjige su mi rangu onih SELF help, knjiga.
Ako već ćitam book onda čitam umjetnička djela, a ne ispiranja mozga
za glupe. :givap
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Knjige All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group