Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Koliko naplatiti složenu PPT prezentaciju?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
GNMF



Joined: 07 Feb 2012
Posts: 8
Location: All around the place

PostPosted: 03.03.2013 10:37    Post subject: Koliko naplatiti složenu PPT prezentaciju? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Situacija je sl.;

Za jednu veliku PR agenciju (za koju povremeno radim honorarano), koja radi za još većeg ("globalnog") proizvođača, uskočio sam jer je hitno trebalo napraviti veliku prezentaciju. Dobio sam mrcinu od word file-a, sa tonom teksta bez prijeloma, sa tablicama koje su izgledale užasno, i sa nekoliko fotografija koje su PRovci kupili.

U 3 dana, radeći 2x20h i za kraj cijelih 24h, složio sam prezentaciju sa 30 ilustracija. Od kojih je 15ak od fotografija koje sam dobio i koje su sve u velikoj mjeri dorađivane i fotošopirane. Uz to je bilo i 15ak mojih 3D modela i rendera, napravljenih isključivo za ovu svrhu. Doduše, ne radi se o pokušaju fotorealizma, nego o ilustracijama, ali može se reći da je to bio veliki dio posla.

Dakle, ubio sam se od posla ta 3 dana. PR firma je bila oduševljena prezentacijom, i dobili su veliki posao. Nisu skrivali da je sama prezentacija bila tu od pomoći. U što sam i sam uvjeren.

E sad, pošto nikad nisam tako nešto imao, i nisam uspio pronaći neku referencu, zanima me kako to naplatiti!?
Znam da novca ima. Puno. Ali isto tako znam da kad bih naplatio ovo 100kn, da bi pokušali spustiti na 75. Ili možda 50. Takvi su.

Ima li tko kakav prijedlog?
Back to top
View user's profile Send private message
liftboy



Joined: 20 Jan 2005
Posts: 297

PostPosted: 03.03.2013 21:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Onda naplati 125.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
GNMF



Joined: 07 Feb 2012
Posts: 8
Location: All around the place

PostPosted: 03.03.2013 23:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da si se zakačio za nevažnu informaciju. Ipak hvala na trudu.

Rado bih čuo kakav konstruktivan savjet. Moram uskoro složit predračun...
Nisam nikad radio ovakve prezentacije pa nemam pojma kako da formiram nešto što mogu objasniti. Ja znam koliko to meni vrijedi, ali nešto moram i napisati. I moći se na nešto pozvati u pregovoru. Zato pitam. Mislim da pitanje nije ni zlobno ni iracionalno. Da ne kažemo glupo. Pa ono, ako imate što konktruktivno, molio bih lijepo...
Back to top
View user's profile Send private message
dubb



Joined: 23 Mar 2006
Posts: 13
Location: Zagreb

PostPosted: 04.03.2013 10:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

liftboy mudro zbori Wink

broj sati x satnica koliko cijeniš svoj rad + postotak za rad prekovremeno/kratki vremenski rok + tih 25-50% koliko će ti pokušat spustiti cijenu i to je to.

sretno
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
GNMF



Joined: 07 Feb 2012
Posts: 8
Location: All around the place

PostPosted: 05.03.2013 19:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala...

A koliko bi po vama bilo realno za to. Bez ovog uvećanja za prekovremeno i ekspresno?
Ajmo reći za 64 radna sata...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group