Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
recenzija stranice

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
dombo



Joined: 11 Mar 2013
Posts: 2

PostPosted: 11.03.2013 19:20    Post subject: recenzija stranice Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zanima me Vaše mišljenje o http://lektira.co ?

Zanima me mišljenje o dizajnu i onaj prvi dojam odnosno da li bi Vi kao školarci prepisivali lektiru?

Hvala
Back to top
View user's profile Send private message
daex



Joined: 20 Aug 2004
Posts: 111

PostPosted: 14.03.2013 10:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Onako na prvi pogled izgleda dobro. Rekao bih: za koga je, dobro je.

Sve je ostalo, na drugi i svaki sljedeći pogled, katastrofa. Očito polupismeni pišu za nepismene. Ali to otvoreno priznajete na stranici „O nama". („Naći" se piše s mekim ć!)

Pogledao sam samo par primjera lektire.
- Huck i Tom nisu dvoje nego dvojica.
- „Jednog dana čitajući novine, shvatio je, da se ritam poremetio.“ – Hajde objasni ta dva zareza, zašto i zašto baš na tom mjestu!?
- „Da bi ispravio ritam ubio je svog prijatelja Josipa Jazbeca i počeo pisati…“ – Možeš objasniti zašto ovdje nema zareza?
- „Valentin Kez,Magda“ – Kad će klinci jednom shvatiti da poslije svakog zareza dolazi razmak?
- U «Božanstvenoj komediji» je kopiran nekakav tekst s naslovima koji u tekstu izgledaju ovako: „Četvrti krug U Četvrtom krugu su…“ – Nema točke, dvotočke, naslova…
- „Najpoznatiji Krležin roman je “Povratak Filipa Latinovitza”, a osim njih i: “Na rubu pameti”, “Zastave”…“ – Osim njih? Osim koga?
- „Glavnu ličnost ovog romana predstavlja Žilijena Sorel, sina seoskog drvodjelje.“ – Ne zove li se taj lik Žilijen? Ne pišemo li strana imena u originalu: Julien?
- Markiz La Mol ili Markiz de La Mol? Pismo markizu de La Mol ili pismo markizu de la Molu?
- I tako dalje.

Sjedni, jedan.

Naravno da bih prepisivao lektiru kad mi se ne bi dalo čitati. Ali sigurno ne s vaše stranice.

TKO PREPIŠE LEKTIRU S LEKTIRA.CO, DOBIT ĆE NAJMANJE JEDNU OCJENU MANJE ZBOG NEPISMENOSTI.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
dombo



Joined: 11 Mar 2013
Posts: 2

PostPosted: 14.03.2013 19:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

daex wrote:
Onako na prvi pogled izgleda dobro. Rekao bih: za koga je, dobro je.

Sve je ostalo, na drugi i svaki sljedeći pogled, katastrofa. Očito polupismeni pišu za nepismene. Ali to otvoreno priznajete na stranici „O nama". („Naći" se piše s mekim ć!)

Pogledao sam samo par primjera lektire.
- Huck i Tom nisu dvoje nego dvojica.
- „Jednog dana čitajući novine, shvatio je, da se ritam poremetio.“ – Hajde objasni ta dva zareza, zašto i zašto baš na tom mjestu!?
- „Da bi ispravio ritam ubio je svog prijatelja Josipa Jazbeca i počeo pisati…“ – Možeš objasniti zašto ovdje nema zareza?
- „Valentin Kez,Magda“ – Kad će klinci jednom shvatiti da poslije svakog zareza dolazi razmak?
- U «Božanstvenoj komediji» je kopiran nekakav tekst s naslovima koji u tekstu izgledaju ovako: „Četvrti krug U Četvrtom krugu su…“ – Nema točke, dvotočke, naslova…
- „Najpoznatiji Krležin roman je “Povratak Filipa Latinovitza”, a osim njih i: “Na rubu pameti”, “Zastave”…“ – Osim njih? Osim koga?
- „Glavnu ličnost ovog romana predstavlja Žilijena Sorel, sina seoskog drvodjelje.“ – Ne zove li se taj lik Žilijen? Ne pišemo li strana imena u originalu: Julien?
- Markiz La Mol ili Markiz de La Mol? Pismo markizu de La Mol ili pismo markizu de la Molu?
- I tako dalje.

Sjedni, jedan.

Naravno da bih prepisivao lektiru kad mi se ne bi dalo čitati. Ali sigurno ne s vaše stranice.

TKO PREPIŠE LEKTIRU S LEKTIRA.CO, DOBIT ĆE NAJMANJE JEDNU OCJENU MANJE ZBOG NEPISMENOSTI.


Hvala na recenziji.

Čini se da dosada nisi prepisivao lektiru nego si bio/jesi uzoran učenik koji je sve čitao i pisao sam. Što je u svakom slučaju vrlo pohvalno i lijepo. Ukoliko pogledaš ostale stranice sa lektirama pronaći ćeš istovjetne pogreške kao i na mojoj. Mislim da sam time dovoljno rekao.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group