Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Dizajn u Hrvatskoj nakon ulaska u EU

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Domba



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 548
Location: Samobor

PostPosted: 05.04.2004 13:10    Post subject: Dizajn u Hrvatskoj nakon ulaska u EU Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bas mi je jucer postavljeno jedno zanimljivo pitanje: Sto mislim, kako ce se razvijati stanje u hrvatskom dizajnu nako sto udjemo u EU? Da li ce ici na bolje, na gore ili nece biti pomaka? Pri tom se mislilo na lovu koju dizajneri uspiju dobiti za svoj posao i na to da li ce biti vise posla za domace dizajnere ili ce strani dizajneri u vecem opsegu preuzeti poslove u Hrvatskoj.
Moram priznati da sam ostao malo (debelo) zamisljen tom temom i (posto sam relativno slabo u toku sa svim tim oko EU i opcenito dogadjajima bilo gdje Embarassed ) nisam mogao naci odgovor kojim bih sebi odgovorio, a kamo li toj osobi.

Zanima me sto mislite o tome?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 05.04.2004 13:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

o tome je bilo govora u mome društvu.. zaključak je bio: HR je malo, ali veliko tržište zbog toga što nije ufurano u webove i design do kraja.. stranci će sigurno doći s propagandom za web i design.. krenut će agrasivno u unapriđenje i preuzimanje klijenata.. to je 100%.. ali opet s druge strane, osuvremenit će se HR po tom pitanju, što znaći - najjači designeri iz HR će imat pune ruke posla.. a ovi slabiji će kupi mrvice od ostalih, dok sada i one rade nešto..

mislim da će to tako ić..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
godfather



Joined: 17 Dec 2003
Posts: 93
Location: čakovec

PostPosted: 05.04.2004 14:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bas sam neki dan pricao s kolegom iz Finske i on kaze da bi Hrvatska trebala uzeti za primjer Dansku koja je velicinom slicna Hrvatskoj te ona solidno posluje sasvim solidno sa malim poduzecima. Treba vidjeti njihove radove sto i kako oni rade.
Naravno da ce doci i do okrupljivanja kapitala te ce biti neizbjezno da se neke male firme udruze sa ostalima kako bi ostale konkurentne cijenama i kvalitetom usluga

_________________
Do you feel lucky?? Huh punk? Do ya??? #bang#bang#fršt,špric
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
morbith



Joined: 23 Mar 2004
Posts: 112

PostPosted: 05.04.2004 14:44    Post subject: .. Add user to your forum ignore list Reply with quote

pitanje je vrlo skakljivo ali odgovor je vrlo jednostavan... ako se malo bolje osvrnete oko sebe skuzit cete da danas bar sto se designa tice, konkurencija unutar neseg sela je velika tako i tako ...naravno da sa ulaskom u EU ona postaje veca ali toga se ne treba bojati...mislim danas ama bas svatka budala moze bit "designer"(vid mene npr.),odredjeni stupanj obrazovanja i nije velik faktor...ali se u finalnom produktu vidi tko stoji iza svog "zvanja"...designera fala bogu imamo... i to fenomenalnih sto potvrdjuje i MI3 ali ono na sto se moramo osvrnuti je kako pronaci nacin da to znanje probijemo naprijed i da ono ostane zapazeno ...bez obzira na EU il ne...treba se naucit probijat... to je ono sto nama svima fali ...samo radit ,hebes EU...ako si dobar desiner on da si dobar bilo gdje da se nalazis u EU ili u ovoj banani od drzave...zivjeli...slobodno me popljujte=)))) sad sam ljut=))
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group