Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
css-p problem

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
vedran



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 458

PostPosted: 12.04.2004 18:36    Post subject: css-p problem Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hey

Evo mrdam nesto css-om i naravno zapeo sam.

Evo prvo url: www.toxiclab.org/css

Ja bih htio da mi ljeva i desna strana budu poravnane, znaci da onda desna ne bude onako na sredini, nego isto gore kao i lijeva.

Pa ako netko zna bio bih mu full zahvalan.
Very Happy

_________________
http://www.hocusvojweb.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 13.04.2004 10:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Prvo, ne mozes dva puta imat isti ID na nekom elementu, ID sluzi kao jedinstvena oznaka za element, a nije bas jedinstveno kad imas dva elementa sa istim ID-em Smile

Promjeni lefttbl i righttbl da budu definicije klasa, i onda divovima umjesto id-a daj class="lefttbl" ili sto vec... Ili radi dva razlicita stila po id-ovima #leftbl1 i #leftbl2

Nakon toga ce ti vec stranica drugacije malo izgledati (barem je kod mene lokalno), pa ces mozda moc i sam dalje...

Ako pak ne, preporucam da strpas i css u taj html file dok testiras i dajes link okolo, da ljudi mogu lakse skinuti i testirati i na kraju ti mozda pomoci rjesiti problem, jer ovako sam potrosio vise vremena dok sam dosao do css file-a, nego na sve ovo sto sam napisao

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
vedran



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 458

PostPosted: 13.04.2004 11:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
Prvo, ne mozes dva puta imat isti ID na nekom elementu, ID sluzi kao jedinstvena oznaka za element, a nije bas jedinstveno kad imas dva elementa sa istim ID-em Smile

Promjeni lefttbl i righttbl da budu definicije klasa, i onda divovima umjesto id-a daj class="lefttbl" ili sto vec... Ili radi dva razlicita stila po id-ovima #leftbl1 i #leftbl2

Nakon toga ce ti vec stranica drugacije malo izgledati (barem je kod mene lokalno), pa ces mozda moc i sam dalje...

Ako pak ne, preporucam da strpas i css u taj html file dok testiras i dajes link okolo, da ljudi mogu lakse skinuti i testirati i na kraju ti mozda pomoci rjesiti problem, jer ovako sam potrosio vise vremena dok sam dosao do css file-a, nego na sve ovo sto sam napisao


Evo reuploadao sam. Stavio css unutar html-a i stavio sam lefttbl i righttbl kao css klase, ali meni i dalje prikazuje isto Brick wall

_________________
http://www.hocusvojweb.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 13.04.2004 11:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

prvom divu poslije onog koji ima id="contenttbl" dodaj float: left;

On vec ima margin: 0px (koji mi se cini da ti je trenutno ionako suvisan) i promjeni onda taj margin: 0px u float: left; i that's it sto se tice prvotnog pitanja Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
vedran



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 458

PostPosted: 13.04.2004 11:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
prvom divu poslije onog koji ima id="contenttbl" dodaj float: left;

On vec ima margin: 0px (koji mi se cini da ti je trenutno ionako suvisan) i promjeni onda taj margin: 0px u float: left; i that's it sto se tice prvotnog pitanja Smile


Svaka čast Very Happy
Fala

_________________
http://www.hocusvojweb.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
vedran



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 458

PostPosted: 13.04.2004 12:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i'm back Rolling Eyes

Evo slozio sam ljevi i desni box i u IE-u ljepo izgleda, ali u operi mi desni box 3px od ruba, a treba bi biti 5px.

Jel to opera ima neki problema sa paddingom ili wtf?

_________________
http://www.hocusvojweb.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 13.04.2004 15:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U mozilli ne izgleda bas kako si htio cini mi se... (vjerojatno isto kao i u operi).
Preporucam ti da ovakve stvari radis i testiras u mozilli (firefox, sa pripadajucim web development ekstenzijama rula!), pa onda u IE-u (imas ekstenziju "view with IE", kojom ternutnu stranicu mozes right clickom otvorit i u IE-u, pa periodicki vidjet jel sve ok).

Ako netko ima problema sa paddingom, onda je to IE, sa svojim katastrofalnim box modelom.

Ovaj tvoj problem je rezultat toga sto si u quirks modu, odnosno nemas pravi doctype definiran za stranicu. Ukoliko ga postavis u xhtml 1.0 transitional, vidjet ces pomak u svim browserima, zato jer si tako i definirao u CSS-u.

Dakle, odaberi po kojem ces standardu raditi, stavi takav doctype, i onda kreni dalje, mislim da ces ili malo modificirati margine, ili width tih divova i time vjerojatno rijesiti problem...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Chombila



Joined: 22 Dec 2003
Posts: 248

PostPosted: 13.04.2004 16:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e da to sam imao i ja problema sa operom... nikao nisam mogao riješiti da mi jednako
prikaže dobar odmak kod margina, pa sam to riješio ovako

u css-u:
BODY {MARGIN-TOP: 0px; MARGIN-LEFT: 32px; BACKGROUND-COLOR: #333333;}

a onda sam u html stavio taj jedan pixel što mi je bio višak u operi
(kod topmargin=-1):
<body leftmargin="0" topmargin="-1" marginwidth="0" marginheight="0" bgcolor="#FFFFFF">

neznam da li će ti ovo pomoć.... Smile
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 13.04.2004 20:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
(firefox, sa pripadajucim web development ekstenzijama rula!),


kakve su to web ekstenzije, sta rade?

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
vedran



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 458

PostPosted: 13.04.2004 21:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo uspio sam nekako, ni sam neznam kako, ali uglavnom radi Very Happy

I stavio sam kod doc type da bude xhtml 1.0

ali na validaciji mi sad daje ovaj error:

Quote:
Line 2, column 12: there is no attribute "XMLNS"
<HTML xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">

_________________
http://www.hocusvojweb.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 14.04.2004 09:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
kakve su to web ekstenzije, sta rade?

Web Developer ekstenzija - toolbar jos jedan dobijes, sa hrpom totalno korisnih stvari, onda si uzmes jos i EditCSS ekstenziju s kojom mozes live mijenjati css neke stranice u sidebaru i to vidis isti tren kako se ponasa (nema dakle sejvanja u nekom editoru, alt-tab u browser, f5, pa da vidis kaj si napravio)

Onda mozes jos i ovu IEView probat: right click u firefoxu i open in IE imas automatski...

http://extensionroom.mozdev.org/ -> ima toga jos mali milion Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 14.04.2004 09:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vedran wrote:
I stavio sam kod doc type da bude xhtml 1.0

ali na validaciji mi sad daje ovaj error:

Code:
Line 2, column 12: there is no attribute "XMLNS"
  <HTML xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">

XHTML zahtjeva da svi html elementi budu napisani malim slovima, tj. probaj ovaj HTML promjeniti u html, pa vidi hoce li onda proci... Trebao bi...

A mozda ti nedostaju i xml:lang, te lang deklaracije atributa...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
vedran



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 458

PostPosted: 14.04.2004 11:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo proradilo je na kraju ,ali sve sam morao prebaciti u mala slova, svagdje staviti "" i sve pozatvarati sa / Rolling Eyes

Hvala svima na pomoći Smile

_________________
http://www.hocusvojweb.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 14.04.2004 11:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vedran wrote:
Evo proradilo je na kraju ,ali sve sam morao prebaciti u mala slova, svagdje staviti "" i sve pozatvarati sa / Rolling Eyes

To je prva i osnovna stvar kad ides radit xhtml Smile
Mogao si staviti i html 4.01 strict ili transitional doctype, pa nisi morao zatvarati odredjene single tagove i stavljati navodnike... Bitno je bilo samo da odaberes konkretan doctype koji zadovoljava tvoje potrebe, a ne da si u quirks modu, u kojem svaki browser samostalno bira kako ce renderirati pojedine stvari.

Kad ga stavis u standards mod, onda postoje pravila kojih se mora pridrzavati i kojih se vise-manje svi browseri [osim IE-a naravno Smile] jednako pridrzavaju.

Quote:
Hvala svima na pomoći Smile

Nema na cemu Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group