Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
html guardian

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
fulspectrum



Joined: 20 Nov 2003
Posts: 296
Location: Ljubljana <>Split

PostPosted: 19.04.2004 14:14    Post subject: html guardian Add user to your forum ignore list Reply with quote

malo da testiram. Morali smo nekako zastiti stranicu od konkurentnih kradljivaca, iako znam da se jos moze svasta drpit na razne nacine, ali evo da umirimo sefove. Sad me zanima je li vi mozete tekst sa stranice kopirat i slike. Sve dolazi u obzir osim cachea Wink. Zapravo, nisam sigurna da radi u svim browserima jednako.

evo link jednog primjera (radi se o detaljnom prikazu nekretnine):

http://www.dalmatianvilla.com/dv/popupe.asp?id=193
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Instetus



Joined: 15 Apr 2004
Posts: 7
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 19.04.2004 14:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kolko sam je uspio pregledat, ne da se kopirati. IE 6 u pitanju...

_________________
Should I ever become an evil overlord, my force-field generators would be located INSIDE the shield they generate.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
vjeko



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 452
Location: sss t

PostPosted: 19.04.2004 14:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u exploreru ne moze a u firefoxu:
Quote:
This page does not support your web browser. A browser version 4.0 or higher is required!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 19.04.2004 14:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

obicni IE - ne moze
MyIE 2 bloka page
u CrazyBrowseru: http://u4fps.gamer.hr/pwnd.jpg

dakle, moze se selektirati i kopirati...nije mudro oslanjati se na client-side tehnologiju - meni je trebalo manje od 6 sekundi da "provalim" (ajme kako ovo lame zvuci).

crazy browser > options > current page download > disable scripts
Back to top
View user's profile Send private message
fulspectrum



Joined: 20 Nov 2003
Posts: 296
Location: Ljubljana <>Split

PostPosted: 19.04.2004 15:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ok, ma najvaznije mi je da IE ne moze.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 19.04.2004 16:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fulspectrum wrote:
Ok, ma najvaznije mi je da IE ne moze.

Mozda pitam glupost, ali koja je poanta staviti nesto na internet, ako ne das covjeku da radi s tim sto zeli? I to jos u tekstualnom obliku?
Sto vam nije lakse bilo generirati slike sa ispisanim tekstom, nego se zafrkavat sa nekim obfuscatorom i onemogucavanjem right clicka i selektiranja teksta i cega jos sve ne?

Ja zelim recimo copy-pasteat te 3 super recenice mom prijatelju u mail (mail koji ja saljem, a ne vlasnik sitea, sa sadrzajem koji ja zelim upisati, a ne nekim predefiniranim) - ne mogu.

Zelim uzeti neki komad teksta i pejstat u novi prozor u gugl -> ne mogu.

Nakon nekog vremena sam skuzio da mi clipboard u windowsima uopce vise ne radi (?!?!?) dok ne ugasim taj prozor (bez obzira jel u fokusu ili nije) -> po meni je ovo neoprostivo! Zelim dakle bilo sto copy-pasteat dok imam otvoren taj site - ne mogu! Halo?

A greska za firefox browser da treba browser v4.0 ili vise?!?! Ne podrzavate moj browser? Zasto? Samo zato jer mogu selektirat tekst i copy-paste napraviti? Po meni to bas nije mudro... Pogotovo kad bi se cijela prica mogla napraviti i firefox friendly, samo da se koristi pravi poziv [window.getSelection() umjesto trenutno koristenog document.getSelection()]

Za prosjecnog korisnika zastita je super. Bilokome drugom treba ravno 3 sekunde da print screena site i salje kud hoce i kako hoce i uzima slike, i sve ostalo... IMHO.

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 19.04.2004 16:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
This page does not support your browser. A browser version 4.0 or higher is required!

not a smart move
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
fulspectrum



Joined: 20 Nov 2003
Posts: 296
Location: Ljubljana <>Split

PostPosted: 19.04.2004 17:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok, probaj print screen Laughing
Ovo je skroz druga scena s ovim agencijama za nekretnine, svi su takvi lesinari manje-vise. Mi se mucimo sa slikavanjem i s nekakvim prevodom na engleski i onda mi dodje neki lijevi i sve to lijepo sebi paste-a na svoje stranice.

Sta se tice kupaca, tekst mogu komodno isprintati jer ima link za to, ionako prije nego kupe moraju doc u agenciju da dobiju sve podatke.

Ako zelis slat "prijatelju " podatke ima i za to link, bez obzira sta salje vlasnik sajta, prijatelj ce dobiti informacije. Sta se tice firefoxa, mislim da uopce nisam vidila ijedan postatak u statistici sajta za taj browser, ali imas pravo trebalo bi biti optimalno i za druge browsere.
Ne vidim nikakve stete za korisnika (citaj: kupca), a uvelike je korist za agenciju, bar dok jos zivimo na divljem zapadu.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
vedran



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 458

PostPosted: 19.04.2004 18:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

View - Source i copy kaj god hoćes i u IE-u Very Happy

Inace full sporo mi radi kad otvorim tu stranicu.

_________________
http://www.hocusvojweb.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 19.04.2004 19:21    Post subject: Re: html guardian Add user to your forum ignore list Reply with quote

fulspectrum wrote:
malo da testiram. Morali smo nekako zastiti stranicu od konkurentnih kradljivaca, iako znam da se jos moze svasta drpit na razne nacine, ali evo da umirimo sefove. Sad me zanima je li vi mozete tekst sa stranice kopirat i slike. Sve dolazi u obzir osim cachea Wink. Zapravo, nisam sigurna da radi u svim browserima jednako.

evo link jednog primjera (radi se o detaljnom prikazu nekretnine):

http://www.dalmatianvilla.com/dv/popupe.asp?id=193


ne kuzim bas zastitu?
view source i imam sve, putanje do slika, tekst.
a view source bas i nije nesto haxorski.

zato su sve te zastite pusiona...i fakat ovo da ti disablea clipboard za sve ostale aplikacije je neoprostivo.

al dobro ako je tako neko drugi trazio, jebiga boli te tuki, ti napravi, a njegov problem jel...samo velim ti da 'zastita' ima ogromne rupe

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 19.04.2004 19:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ali najviše od svega mrzim kada ne mogu Open in New Window.. tako surfam i bez toga sam gol.. Shocked
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
fulspectrum



Joined: 20 Nov 2003
Posts: 296
Location: Ljubljana <>Split

PostPosted: 19.04.2004 19:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ima rupe, al ne kradu mi webmasteri ni dizajneri ni programeri nego obicni vlasnici agencija koji nemaju pojma o tim stvarima. Sefovima nije bilo dosta samo sprijecit copy-paste, pa eto.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
fulspectrum



Joined: 20 Nov 2003
Posts: 296
Location: Ljubljana <>Split

PostPosted: 19.04.2004 19:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ars wrote:
ali najviše od svega mrzim kada ne mogu Open in New Window.. tako surfam i bez toga sam gol.. Shocked



sta ne mozes otvorit?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 19.04.2004 20:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni floppy popizdi kad mi se ucitava site... :)

btw sredi si malo source :)

Code:

function MM_openBrWindow(theURL,winName,features) { //v2.0
  window.open(theURL,winName,features);
}

function MM_openBrWindow(theURL,winName,features) { //v2.0
  window.open(theURL,winName,features);
}

function MM_openBrWindow(theURL,winName,features) { //v2.0
  window.open(theURL,winName,features);
}

function MM_openBrWindow(theURL,winName,features) { //v2.0
  window.open(theURL,winName,features);
}

function MM_openBrWindow(theURL,winName,features) { //v2.0
  window.open(theURL,winName,features);
}

function MM_openBrWindow(theURL,winName,features) { //v2.0
  window.open(theURL,winName,features);
}

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
forca



Joined: 29 Dec 2003
Posts: 334
Location: Karlovac

PostPosted: 19.04.2004 22:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
meni floppy popizdi kad mi se ucitava site... Smile


ae i meni floopy pizdi svako malo, zato to?! koji je lijek Smile

_________________
Jer čovjek voli i poštuje čovjeka, dok god ga ne može procijeniti, a žudnja i nastaje iz nedostatnog poznavanja...
www.flickr.com/photos/forca
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 20.04.2004 05:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

forca wrote:
Quote:
meni floppy popizdi kad mi se ucitava site... Smile


ae i meni floopy pizdi svako malo, zato to?! koji je lijek Smile

disejblas floppy h4x0rskom metodom zvanom "iscupajkablodflopija" Cool
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group