Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Flash - import video materijala, 3d animacija

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 24.04.2004 14:45    Post subject: Flash - import video materijala, 3d animacija Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovako..radili smo prezentaciju u Flashu i pripremili smo 3d animaciju kao uvod (renderirano u 3d maxu)... animacija ima nekih 5.5 sekundi, 1024x768, Flash radi na 30 frameeova u sekundi.

prvi pokušaj importa je bio sličica za sličicom, .jpeg, kako je i renderirano....
sve radi kako smo i zamislili (na mom kompu - Barton 2500+, 2x512 memorije), međutim pošaljemo na autorizciju i jave nam da radi loše...zastajkuje....
pokrenemo lokalno, uz otvoren Task Manager i imamo kaj vidit....5 sekundi animacije pojede preko 550 MB memorije da se izvrti....

pokušali smo i import filmova u divx i quicktime formatima, ali dok recimo u njihovim playerima uzima oko 40-45% procesora, kad se to isto vrti u Flash Playeru uzima 80-90% posto procesora....dakle opet neupotrebljivo jer nemaju baš svi kompove iznad 2 Ghz.


pitanje :: jel ima neko neku ideju kako to zaobići? jel je neko radio nešto slično i dobio rezultat kakav smo se mi nadali dobit, dakle da imaš kick-ass animaciju u kao uvod u Flash film?.....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
g-style



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 89
Location: bG

PostPosted: 24.04.2004 23:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako sam te razumeo zelish da se u flashu vrti tih 5-6 sekundi animacije, ali da ne opterecuje procesor i da nije velika velicina konacnog fajla?
Postoji vishe nacina... a jedan od njih nikako nije quick time divx i slicni video formati.

Mozete da animaciju exportujete kao .png fajlove, a zatom da ih optimizujete koliko mozete u photoshopu ili mozete da nadjete na internetu Swift3D plugin za 3D Studio MAX i celu svoju animaciju izrendati kao vektore.
Drugi predlog dolazi u obzir samo ako nema nekih speciajlnih efekata i ako vam nisu bitni materijali na modelima.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 25.04.2004 02:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma importirali smo sekvencu od 170 .gifova...svaki ispod 100 kB...mislim da je najveći bio 72 kB....

pokreneš to...i pojede preko 550 MB memorije dok se vrti....upotreba memorije (gledali u Task Manageru) raste preko 60 MB po sekundi....nisam ni ja vjerovao svojim očima kad sam vidio...

jedino kak smo uspijeli srezat je bilo da režemo na nekoliko clipova i onda ih učitavamo, ali to nije dolazilo u obzir jer se trebalo učitavat s CDa i prelazi između clipova su bili vidljivi, odnosno animacije bi...štucala Wink

kad importiraš ko film...onda barem meoriju ne pojede, ali opet traži tooooo much procesora, i opet se neće vrtit na slabijim strojevima....


probat ćemo s .png sigurno... thnx for help...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group