Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Flash - konceptualno pitanje

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Moe



Joined: 30 Apr 2004
Posts: 2

PostPosted: 30.04.2004 08:59    Post subject: Flash - konceptualno pitanje Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozdrav,

Trebam odgovor na slijedece pitanje:
Radim Flash prezentaciju koja je u svojoj srzi vrlo jednostavna, sadrzi navigacijske elemente koji su zapravo linkovi na filmove u AVI formatu (filmovi bi trebali biti zapakirani u Flash). Cijela prezentacija ce biti smjestena na CD i nece ici nikakva web varijanta.
Problem je u tome stio su AVI-iji potencijalno vrlo veliki i zanima me koji je najbolji pristup izradi takovg Flash-a, naime kako to zapakirati da ne bude zastoja prilikom ucitavanja sa CD-a (imam na umu da je citanje sa CD-a nesto sporije nego s harda).

Moja je ideja da to bude EXE paket koji po potrebi loada potrebne swf-ove (koji bi zapravo bili placeholderi za AVI-je). Radio sam neka testiranja sa ubacivanjem velikih AVI-ja u Flash scenu i nerijetko dozivio rusenje aplikacije tijekom importanja.

Da li generalno ovakav koncept (cak i ako radi) moze prouzrociti probleme kod slabijih strojeva, koji su riskovi (ako ih ima?) i da li grijesim generalno u koncepciji?

Pitanja je puno, pomoci ce i djelomicni odgovori.
Hvala.
Back to top
View user's profile Send private message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 30.04.2004 09:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam slagao jednu prezentaciju prije par godina, uglavnom tek je dosao flash petica ili tako nesto.. i sad, morao sam sloziti isto tako kao nekakav interaktivni meni sa glupostima unutra. Slozio sam koncept slican nekakvom web siteu i bilo preety cool and simple. Znam da sam jos nesto kemijao sa 3dmaxom pa sam imao nekakve wireframeove itd.. uglavnom, morao sam isto tako staviti i neke *.avi i *.mpeg filmove unutra. Ja sam to slozio ovako. Imao sam povecu slobodu u svemu tome pa sam mogao recimo izeditirati sve fileove i sloziti jedan veliki. Otvorio sam sve movie fileove u premiereu, napravio jedan veliki timeline, exportirao ih u nekoliko fileova tako da sam imao ne znam.. 001.mpeg, 002. mpeg itd.. I sve to skupa importirao u flash, na odjedjenom sceni se mpeg morao loadati, samo sam ga stavio preko i voila. Sjecam se da sam cak jedan dio te prezentacije slozio key by key.. exportirao sam iz premiere-a jpeg slide neke animacije, samo popikao u flash po timelineu (bilo je stvarno uzasno puno slika u slideu) i kao podlogu sam stavio muziku. Sluzilo je svrsi, no kada sam zavrsio sa cijelom prezentacijom imala je oko 150MB ili tako nesto.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Moe



Joined: 30 Apr 2004
Posts: 2

PostPosted: 30.04.2004 09:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Fala na odgovoru,

Ono sto me zaista muci je sama pocetna koncepcija, tu ne zelim fejlat, video materijala je punu (trebat ce dodatno raditi i audio montazu), pa ne zelim zapoceti izradu necega sto nece dati zadovoljavajuce rezultate i usput potrostiti N sati na izradu.

Mozda bi samo preformulirao pitanje:
Koliko je uopce razumno raditi takvo sto u flashu ako ce recimo ukupna masa materijala biti cca. 650 MB i sve to na CD-u?
Ako me razumijete, vrazji cd je u igri sa svojim ogranicenjima u transferu podataka, u igri su i potencijalno slabe masine na kojima se sve to treba vrtiti, da li je Flash uopce korisna platforma za takvo sto (ipak mu je web primarna primjena, zar ne?)?

Eto toliko i hvala na odgovorima.
Back to top
View user's profile Send private message
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 30.04.2004 09:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hmm da.. pa nekako se moze sloziti no to ja ne znam da ti vuce komponente iz externih fileova, dakle ti imas recimo neki movie file i kad netko klikne u meniju na njega, on se loada u flash .. ili kako vec..
Mozes se probati i sa Directorom igrat malo.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 30.04.2004 10:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

je to rijesis sa directorom bolje, ja sam bas tako nesto radila prije jedno 4 godine (ajme kako vrijeme trci Shocked ), onda je to bio director 6 a lingo je barem tada bio dosta jednostavan.

mozda jedini problem ostaje shockwave player, ali valjda ga sad svi browseri imaju.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 30.04.2004 19:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

preporučio bi oprez. mi smo radili nešto slično i naletili na probleme.

istina, nismo učitavali eksterne fajlove, nego smo ili imortirali .avi sliku po sliku kako je 3dMax izrenderirao ili pak kompletan file u quicktimeu ili divx-u. uglavnom ima jedan moj topic o tome, pa vidi.....

ako ti sve bude radilo volio bi čuti kako je napravljeno, jer mi je prijeko potrebno upravo to o čemu pričaš....daj pliz javi kaj i kak radi.....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
g-style



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 89
Location: bG

PostPosted: 30.04.2004 21:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

slazem se da bi u ovom slucaju bolje bilo koristiti director, ali ukoliko ne znash da radish u njemu, nemoj ni da pokushavash da napravish prezentaciju. dosta je tezi od flesha
shto se tice flesha, nemoj da kompresujesh te avi fajlove, vec ih kompresuj uz pomoc sorensona koji je build in flash.
sacuvash to kao swf, a zatim u glavnom swf (ili exe) fajlu ih ucitavash kao i svaki drugi swf
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group