Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Administracija MSSql baze

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
vedran



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 458

PostPosted: 24.03.2004 21:52    Post subject: Administracija MSSql baze Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zanima me dali postoji kakva aplikacija za administraciju MSSql baze,nesto kao phpmyadmin za mysql..

Ubija me dodavanje,editiranje tablica u bazi kroz asp kod Rolling Eyes

Unaprijed hvala

_________________
http://www.hocusvojweb.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 25.03.2004 01:11    Post subject: Re: Administracija MSSql baze Add user to your forum ignore list Reply with quote

vedran wrote:
Zanima me dali postoji kakva aplikacija za administraciju MSSql baze,nesto kao phpmyadmin za mysql..

Ubija me dodavanje,editiranje tablica u bazi kroz asp kod Rolling Eyes

Unaprijed hvala


eo druze
http://www.stpworks.com/DesktopDefault.aspx?tabindex=1&tabid=3&articleid=3&linkid=2
ja ga koristio

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
vedran



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 458

PostPosted: 25.03.2004 14:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Čini mi se da je ovo za Access baze Crying or Very sad

_________________
http://www.hocusvojweb.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 25.03.2004 22:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vedran wrote:
Čini mi se da je ovo za Access baze Crying or Very sad


silly me.

nego sta mi treba (sto na hostingu, sto doma) da upogonim MSSQL bazu?
na kojem si ti hostingu, jel to vise kosta od obicnog i slicno?

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
vedran



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 458

PostPosted: 26.03.2004 20:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
vedran wrote:
Čini mi se da je ovo za Access baze Crying or Very sad


silly me.

nego sta mi treba (sto na hostingu, sto doma) da upogonim MSSQL bazu?
na kojem si ti hostingu, jel to vise kosta od obicnog i slicno?


Doma ti treba Mssql paket(valjda se tako zove) koji nije free..licenca je 3000$
Za ovaj site na kojem koristim mssql je na fdhostu.net smjesten i koliko znam oni jedini u hr ne naplaćuju dodatno tu uslugu..

Ali evo dečki su instalirali na server i enterprise manager pa je sada i administracija super Very Happy

_________________
http://www.hocusvojweb.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
[ch3wie]



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 145
Location: -| centar paznje |-

PostPosted: 29.03.2004 20:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok dakle sad da uletim ovdje doduse nepozvan i sa dumbass questionom al jel ima nesto sto olaksava upotrebu Mysql baza podataka?

_________________
I sit here locked inside my head, remembering everything you've said, the silence get's us nowhere, get's us nowhere way too fast!
N.e.0. -=- Nomen est Omen
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 29.03.2004 22:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
jel ima nesto sto olaksava upotrebu Mysql baza podataka?


www.phpmyadmin.net - free, browser based, lagan za upotrebu
www.mysqlfront.de - shareware, stand alone, nisam ga koristio, ako te zanima izjasni se mislim da ce ti ga zyt moc opisat kak se spada...

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 29.03.2004 23:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ukratka usporedba..


Mysql front je, ko što je rekao Che, stand alone aplikacija, instaliras i korstis, a phpMyAdmin je skup skripti koje obavljaju istu zadaću ko i Mysqlfront, a za razliku od MySQL Fronta phpMyAdmin koristiš isključivo putem browsera.
Iako je phpMyAdmin u startu malo kompliciraniji za koristiti (odtaraj fajlove, pa editiraj konfiguracijski fajl..), a MySQL Front samo instaliras, pokrenes i napravis si connection i spreman si za korištenje. Sve very user-friendly. Very Happy Standardno za aplikaciju.

Pick and choose, say and loose...

Sa moje strane gledano (aktivno koristim phpMyAdmin Very Happy ) phpMyAdmin mi je bolji.. Zašto ?
nisam siguran za MySQL Front.. no.

U phpMyAdminu napravis posebnu bazu koju koristi sama skripta, sredis malo detalje u konfiguracijskom fjlu i spreman si za korištenje.. Very Happy
Sto to nudi. Pa generiranje pdf dokumenata sa podacima iz baze - izgled, podaci itd.. komentari tablica, bookmarkiranje pojedinih query-a koje cesto koristis..
Spremanje SQL history-a (svi upiti koje si poslau Very Happy neat ? Very Happy). itd...
viša ima u dokumentaciji od phpMyAdmina..

I ima još jedan => MySQL Control Center. U životu otvorio jednom..

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 30.03.2004 10:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:
Quote:
jel ima nesto sto olaksava upotrebu Mysql baza podataka?


www.phpmyadmin.net - free, browser based, lagan za upotrebu
www.mysqlfront.de - shareware, stand alone, nisam ga koristio, ako te zanima izjasni se mislim da ce ti ga zyt moc opisat kak se spada...


Mislim da se isplati potrosit nest vremena na upload i config phpmyadmina...
Vise puta sam naletio na to da MySql server dopusta administraciju i konfiguraciju samo s localhosta, tak da ti u tom slucaju mysql-front ne vrijedi. And, btw, phpmyadmin ima puuuuno vise opcija Dancing

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
vedran



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 458

PostPosted: 02.04.2004 19:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zašto ja nisam dobio ovako brze i detaljne odgovore za mssql Twisted Evil Very Happy

_________________
http://www.hocusvojweb.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
1ONE



Joined: 13 Mar 2004
Posts: 136
Location: Zagreb

PostPosted: 03.04.2004 02:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bikoz of.... eh... I dont know

_________________
have fun
Back to top
View user's profile Send private message
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 03.04.2004 18:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vedran wrote:
Zašto ja nisam dobio ovako brze i detaljne odgovore za mssql Twisted Evil Very Happy


umm.. zato jerbo.. open source rula Very Happy lol

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Zipp



Joined: 02 May 2004
Posts: 1

PostPosted: 02.05.2004 13:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Probaj s DbaMGR2k i s WinSql Lite.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group