Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
PageMaker --> Distiller --> pdf nema palatale?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 01.05.2004 21:49    Post subject: PageMaker --> Distiller --> pdf nema palatale? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Font o kojem se radi je Times New Roman central-european. Jedino slovo koje prolazi dobro je Š. Pokušao sam googlati taj problem, ali ne znam kako da složim query jer se skoro svi rezultati tiču texa, latexa ili nečeg drugog.

Na što to treba paziti pri printanju na Distiller kad dokument ima hrvatskog teksta?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 02.05.2004 00:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

PM ima odavno zajeb s tim...tj. moze ti ispasti iz 5. pokusaja sve ok, ili ti je sve odmah bilo ok, ali odjednom zakaze....ja neam rjesenje...vise ne radim u PM.

mozda ti Dunga, Bond ili netko drugi ipak moze olaksati patnje... :)

p.s. - u studiju Ziljak pise: za ps filove iz PM-a ne preuzimamo odgovornost (ili slicno, ali u svakom slucaju smisao je taj...)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 03.05.2004 09:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Znači, nije to neka fora sa encodingom (acrobat reader: file -> document properties -> fonts)?

Uvijek mi ostane staro dobro czs+kvačice ručno... Na preko 60 stranica teksta Surprised
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 03.05.2004 10:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

iskreno, nemam pojma sto kod tebe ne valja, samo ti kazem da odavno masa ljudi ima isti ili slican problem s PM-om...

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 03.05.2004 13:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da budem iskren ne sjecam se kada sam imao problema s PMom sto se PS tice. Uvijek je sve islo manje vise OK. Da li radis na PC ili Macu? Da li ti je dobro setapiran printer, fontovi, odnosno izlazne opcije u printer propertisima? Da li je Distiller OK setapiran, da li ovo, da li ono...
I ne preporucam da printas direktno na distiller, radje slozi PS pa ga onda baci na Distiller.
Pokusavam prekopati svoje sive stanice ali posto vec dve godine ne koristim PM ne mogu se sjetiti kak sam rijesio taj problem, ali mislim da se sjecam da sam imao sranje s Times New Romanom...
Back to top
View user's profile Send private message
triple



Joined: 03 May 2004
Posts: 128
Location: Mostar

PostPosted: 03.05.2004 15:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koji windowsi? ako mozes probaj na win98SE i sigurno ce ti se rijesiti problem. to je do windowsa (odnosno do PageMakera sto nije rijesio problem Windowsa).

Ako ne onda instaliraj nekakav DutchBT font i onda mozes samo find/Replace određene karaktere sa određenim atributima, npr. da ti zamijeni sva slova Č koja su u Timesu sa slovima Č u DutchBT fontu i rijesio si problem

_________________
Pink Bubbles Go Ape
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 03.05.2004 16:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

prvo probaj exportirat stranu kao EPS (cini mi se da PM ima tu opciju, tipa Save Page As EPS), pa je upucaj u photoshop. ako nema palatala - ne valja font. ako sljaka - ne valja nesto u procesu printanja. ja ne radim sa PM-om jaaaaaako dugo, pa ti tu ne mogu pomoc.

ako nista drugo ne upali, probaj upucat sve u indesign (u ovoj zemlji makar nije problem doc do softvera) - par hintova imas na: http://www.makingpages.org/pagemaker/tips/pm.to.indesign.html
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 05.05.2004 16:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Eto, pomogli ste. Nabavio sam InDesign i on ga je dobro probavio (makar mu je trebalo dvadesetak minuta). Jedino što je ispalo loše jest totalna zbrka između bold i regular fontova, sve je neš krivo protumačio, al to nije bilo bed ispravit.

thnx Very Happy Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group