Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
PHP Hosting i još nešto???

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
raytech



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 396
Location: Zagreb

PostPosted: 08.04.2004 02:55    Post subject: PHP Hosting i još nešto??? Add user to your forum ignore list Reply with quote

1.Može li mi netko dati info, o dobrom hostingu kod nas, te kakva je procedura s
registracijom domena?

2. Napravio sam web aplikaciju, s add/edit/delete funkcijama, i sad me zanima kako da
klijentu olakšam posao kod unosa kroz obrazce naime trebale bi mi tipke koje bold/italic/url/img selektirano. Integracije iz bb-a ili slićno ne uvažavam, eventualno neku
lako razumljivu skriptu, za nas laike koji su se tek nedavno bacili u server side.

Hvala unaprijed
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 08.04.2004 08:19    Post subject: Re: PHP Hosting i još nešto??? Add user to your forum ignore list Reply with quote

raytech wrote:
1.Može li mi netko dati info, o dobrom hostingu kod nas, te kakva je procedura s
registracijom domena?

Hosting ovisi o onome sto trebas: prvo i osnovno, linux ili win - linux je jeftiniji, ali nema asp-a obicno (ne znam u cemu si radio web aplikaciju). Najbitnije je da odlucis zelis li server imati fizicki smjesten u hrvatskoj ili ti je svejedno, dokle god ima dobar uptime.

Hosting providera ima stvarno puno, necu oglasavati nikoga, pogotovo dok ne navedes sto tocno trebas (kolicina prostora, kolicina bandwidtha koju ocekujes, mailovi, linux/win...itd.)

Quote:
2. Napravio sam web aplikaciju, s add/edit/delete funkcijama, i sad me zanima kako da klijentu olakšam posao kod unosa kroz obrazce naime trebale bi mi tipke koje bold/italic/url/img selektirano. Integracije iz bb-a ili slićno ne uvažavam, eventualno neku
lako razumljivu skriptu, za nas laike koji su se tek nedavno bacili u server side.

Te "tipke" mozes napraviti sam, mozes uzeti neki od gotovih rich text editora. Takodjer, i ovdje ima puno faktora - prvi je taj da li zelis da radi u svim browserima, ili si spreman na IE only rjesenje. Evo ti nekoliko linkova, pa studiraj Smile

http://www.bris.ac.uk/is/projects/cms/ttw/ttw.html
(ovdje imas sto za citati, i slijediti dalje linkove)

http://www.mozilla.org/editor/ie2midas.html
(za slucaj da se odlucis sam customizirati neko od postojecih IE only rjsesenja i uciniti ga cross browser kompatibilnim)

To je to za sada mislim Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
gggg



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 21
Location: Zagreb

PostPosted: 08.04.2004 08:24    Post subject: Re: PHP Hosting i još nešto??? Add user to your forum ignore list Reply with quote

raytech wrote:
1.Može li mi netko dati info, o dobrom hostingu kod nas, te kakva je procedura s
registracijom domena?

Svako svog konja hvali pa ću i ja Smile
Hosting www.cubehr.com

raytech wrote:
2. Napravio sam web aplikaciju, s add/edit/delete funkcijama, i sad me zanima kako da
klijentu olakšam posao kod unosa kroz obrazce naime trebale bi mi tipke koje bold/italic/url/img selektirano. Integracije iz bb-a ili slićno ne uvažavam, eventualno neku
lako razumljivu skriptu, za nas laike koji su se tek nedavno bacili u server side.


A što se tiče skripte koju tražiš imaš sljedeće:
http://www.users.on.net/thejefferys4/jstext.html (jednostavna, dapače najjednostavnija, radi na svemu i ako ti se neda zezati više, to je onda to... Nije wysiwyg

Ova je wysiwyg: http://www.akwebtools.com/TextAreaPro/index.html Smile
Enjoy

_________________
Jebo signature...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Garfield



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 82
Location: Bjelovar

PostPosted: 08.04.2004 12:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa probaj na www.fdhost.net ... imaju uptime od 99%, jest da su serveri u Americi, ali mislim da imaju i par u Europi.

_________________
My software doesn`t have bugs, it just produces random features.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
raytech



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 396
Location: Zagreb

PostPosted: 08.04.2004 13:18    Post subject: Hej Add user to your forum ignore list Reply with quote

Web aplikacija je napravljena u PHP-u, s my SQL bazom podataka. I ovo mi je first time da radim web stranicu za nekoga(i odamh na web aplikaciju, baš sam mazohista).
Imam apache, PHP 4 i MY SQL 4 na svom kompu i sve to radi kod mene. Design i code-ing sam radio Dreamweaveru 2004. Dakle trebao bih hrvatski hosting, jer je to Hrvatski hsting Vaterpolo Savez. I mislim da neće htjeti uzimati strane hostinge( znate kako to ide). Hvala na savijetima. Still open to sugestions

Last edited by raytech on 08.04.2004 13:52; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 08.04.2004 13:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uzimat hosta koji ima servere u hr se ne isplati - zbog bandwith limita kojeg ISP-ovi pucaju kolociranim serverima.
imas www.plus.hr koji je navodno jako dobar host te vec navedeni fdhost.net - to sto su serveri u americi nema nikakve veze jer 99% hr. firmi koje nude hosting imaju servere u americi (79$ kosta nekakav osnovni server sa 500 gb prometa, 60gb diskom itd, no o tome vise na googleu pogledaj dok u hrvatskoj platis oko 1000 kn za kolociranje servera sa 30 gb prometa).
Back to top
View user's profile Send private message
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 08.04.2004 13:43    Post subject: Re: PHP Hosting i još nešto??? Add user to your forum ignore list Reply with quote

raytech wrote:
1.Može li mi netko dati info, o dobrom hostingu kod nas, te kakva je procedura s
registracijom domena?


Evo ja isto preporucam www.cubehr.com. Imam nekoliko sajtova tamo i sve uredno radi bez problema za sada. rrrrrrrah

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
raytech



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 396
Location: Zagreb

PostPosted: 08.04.2004 14:03    Post subject: E ljudi HVALA. Add user to your forum ignore list Reply with quote

Eto hvala na info.

Neamoram vam reć koliko me je strah da to ne proradi. Mislim to radi na mom serveru ali,
to nije i garancija da će raditi na drugom. Na ovom terneu sam solo ko marko, polo i nevolim to jel što se designa tiće imam već razrađen naćin rada. A ovdje pipam u mraku.
Htio bih ga puknut gore da radi malo u experimentalnom modu. A još maram napravit i security da advojim smrtnićki dio od administracijskog.

Baš me zanima kako vi freakovi, razvijate web aplikacije. Mislim ono, jel ide code-ing pa designe ili obrnuto.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 08.04.2004 14:53    Post subject: Re: E ljudi HVALA. Add user to your forum ignore list Reply with quote

raytech wrote:
Mislim to radi na mom serveru ali,
to nije i garancija da će raditi na drugom.


ako si dobro iskodirao onda ce radit svugdje Wink
raytech wrote:

Baš me zanima kako vi freakovi, razvijate web aplikacije. Mislim ono, jel ide code-ing pa designe ili obrnuto.


iako sam ziher da si pod "freakovi" mislio na dobru stvar, taj atribut ne treba nikom pripisat ukoliko ne zelis naucit par novih psovki, naravno - na los nacin :>

ja imam odvojen dizajn od logike - dakle, koristi se template engine.
u cem je fora kod template enginea - odvojis html od svog php-koda pa ne moras navigirat kroz stotine linija koda kako bi dodao jednu slikicu na main page nego jednostavno otvoris template file (html file) te vidis tamo kako ti sto stoji te lako dodajes/oduzimas elemente.

templejtiranje je tradeoff - preformanse za laksu snalazljivost. u realnosti, to i nije neki tradeoff posto se sajt renderira mrvicu duze a tebi kao programeru treba 20 sekundi da dodas nove elemente.

neki template enginei:
patTemplate - www.php-tools.de
Smarty - smarty.php.net
phpLib (ne znam njegov link no upotrijebi google).

dakle, da skratim pricu: nacrtam sajt (ili dobijem nacrtani) te ga izrezem, u template fajlu ljepo slozim css + html te postavim oznake elemenata (gdje cu imat newse ili kaj vec) i onda u jednom fajlu spajas request za stranicom + cupas podatke + trpas ih u template + bacas ih u browser (mozes i u vise fajlova no zbog preglednosti ja to volim u 1 fajlu obavit).

najbolja fora kod ovog pristupa je sto mozes napraviti svoj mali framework odnosno aplikaciju sa preddefiniranim database layerom te za svaki novi sajt moras dodat/oduzet par tablica te dodat/oduzet neke template fajlove kojima dizajn lako mjenjas preko css-a ili kako ti se vec svidi i na taj nacin ubrzavas izradu backenda za pogon sajta.
ovo sve sto sam namljeo je napredniji nacin rada te ga NE moras koristiti.

template engine te apacheov mod_rewrite su odlicno rjesenje za izradu content management systema - ubaci jos neki rich text editor (http://www.interspire.com/ te http://vietdev.sourceforge.net/) u svoj CMS i ti si spreman za veliku scenu Smile
mozes baciti oko na CMS zvan eZpublish (konzultiraj hotscripts) i vidjeti na sto mislim.

Quote:

Na ovom terneu sam solo ko marko, polo i nevolim to jel što se designa tiće imam već razrađen naćin rada. A ovdje pipam u mraku.
Htio bih ga puknut gore da radi malo u experimentalnom modu. A još maram napravit i security da advojim smrtnićki dio od administracijskog.


and offtopic -
procitao sam sve tvoje postove i vidim da ljepo pises pocetnim velikim slovom pa pretpostavljam da zelis pisati gramaticki ispravno.
stoga:
pise se tiČe, naČin, smrtniČki te recenicu ne pocnes sa veznikom

ja sam osobno prelijen da pazim na veliko/malo slovo te dijakriticke znakove, no posto si mi kolega u neku ruku (rekao si da ides na tehnicko veleuciliste ako se ne varam) onda je red da ti skrenem pozornost na ove greskice (ukoliko ih ne radis namjerno kao ja).

Last edited by maxy on 08.04.2004 15:48; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
1ONE



Joined: 13 Mar 2004
Posts: 136
Location: Zagreb

PostPosted: 08.04.2004 15:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ak si zainteresiran mogu ti dignuti test account , pa ti malo protestiraj , stavi server na kušnju.

Neznam dali ti odgovara :
PHP 4.3.4
MySQL 4.0.16
Perl 5.000nešto
CPanel 9.1.0
etc.

www.fdhost.net Rolling Eyes

_________________
have fun
Back to top
View user's profile Send private message
blackshtef
mi3.crew


Joined: 13 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 08.04.2004 23:43    Post subject: Re: PHP Hosting i još nešto??? Add user to your forum ignore list Reply with quote

raytech wrote:
1.Može li mi netko dati info, o dobrom hostingu kod nas, te kakva je procedura s
registracijom domena?


Opet da ja pohvalim svoj hosting - http://localhost Wink

Al inače, od ostalih hostača, meni je plus.hr najbolji
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
raytech



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 396
Location: Zagreb

PostPosted: 09.04.2004 01:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Posted: 08.04.2004 16:31 Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

Ak si zainteresiran mogu ti dignuti test account , pa ti malo protestiraj , stavi server na kušnju.


Vrlo sam zainteresiran, blio bi to, super i odmah bih nagovorio klijente da uzmu kod vas hosting. Mogu ti se javit korz sljedeci tjedan. Jer moram jos dovrsiti neke stvarcice.

Kolegi maxy-u, zahvaljujem na iscrpnom i meni vrlo bitnom mailu. Sto se tice mog rukopisa, nazalost tu si nemerem pomoc jer kao sto vidis, ovo je moj stari rukopis jer
sam navikao na ENGLISH, imao sam uvjek jedan iz hrvatskog. Nije mi jasno zasto se ljudi cesto pale na takve stvari. Hrvatski je jedan od najglupljih jeziika s toliko nepotrebnih stvari. Jos da ti velim da mi je ENGLISH vocabulary, veci od Hrvatskog i da se stvarno trudim, ali nejde. PRIZNAJEM, literarno sam debil. Ali mora se, sto mislite da idem svakog od vas zvat telefonm(budite zahvalni..... gnjavator sam na 100-tu)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
1ONE



Joined: 13 Mar 2004
Posts: 136
Location: Zagreb

PostPosted: 09.04.2004 13:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ok , PM or Mail me kad si spreman.

_________________
have fun
Back to top
View user's profile Send private message
Frikec



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 83

PostPosted: 06.05.2004 00:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vidim da se prica o hostingu, pa me zanima ima li netko mozda iskustva s ovom firmom:
http://www.shopcentar.hr/

Nekako su mi prejeftini, pa me zanimaju misljenja.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group