Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Video u flashu?!

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
tic984



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 189
Location: Delnice

PostPosted: 08.05.2004 09:02    Post subject: Video u flashu?! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovak, radim jedam multimedijalni cd,
naravno u flashu, i naiso sam na jedan "malecki" problem...
Dakle u flashu treba bit ukljucen jedan film, ali nemogu ga inkludat u flash, kad linkam video, neradi jednostavno.... dunno Y?

Kako ste vi rjesavali problem videa u flashu??

btw, filmic je 14 minutica dug, i ima i zvuk....

tnx...

_________________
ah..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 08.05.2004 09:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

importiraj ga.. Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 08.05.2004 09:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Flash je postao jako orijentiran prema multimedijalnim sadržajima - pogotovo filmićima - tako da ne bi smio imati nikakvih problema s njima jer su likovi na sve mislili. Dobro kaže ars, većina stvari ide unutra tako da se importira
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
tic984



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 189
Location: Delnice

PostPosted: 08.05.2004 10:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
importiraj ga..


huh, bilo bi simpl da mi se flash ne smrzne kad ga importam..... :/
prvo mi ga nekih sat vremena importa, a onda kad ga zelim stavit na scenu se smrzne...

_________________
ah..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 08.05.2004 11:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e hebi ga.. ili ti je mašina loša ili imaš lošu kopiju flasha.. jel MX? ja sam radija import od 200 MB na 2.0 s 512 rama i to je ubacija bez problema.. na dobroj kvaliteti.. exportiraj ga prvo pa ga gledaj onda.. ne na crt+enter.. on će ti ga stavit u layer po frameovima koliko je dug..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 08.05.2004 11:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

koja rezolucija filma?
14 minuta, to je malo dugačko....daj pliz ako uspiješ to sredit, pogledaj u Task Managera kolko ti uzme procesora i memorije kad pokreneš u Flash Playeru. jako me zanima rezultat, možeš pogledat neke moje postove da vidiš o zakaj.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tic984



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 189
Location: Delnice

PostPosted: 08.05.2004 14:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Masina nemoze bit tolko losa :/
Athlon XP 2500+
512 MB DDR 400
HDD Seagate /SATA 10000 RPM
ostalne komponente mislim da i nisu tolko bitne sto se ovog problema tice,
A verzija flasha je ok i ispravna.... FlashMX 2004

Nemogu ti tocnu rezoluciju filma rec jer nisam u firmi, al mislim da je 720*420 (tak nes jel Smile)

Probo sam importat i *.mov i *.mpg
nejde....

Quote:
exportiraj ga prvo pa ga gledaj onda.. ne na crt+enter..

Istina probo sam samo s ctrl+enter i brejko se, probat cu na export ic....


Quote:
daj pliz ako uspiješ to sredit, pogledaj u Task Managera kolko ti uzme procesora i memorije kad pokreneš u Flash Playeru. jako me zanima rezultat, možeš pogledat neke moje postove da vidiš o zakaj.


I mene isto brine kak ce to kod drugih radit, jer ono ako treba da se sve pokrene jaca masina od moje, onda moram trazit nove opcije i mogucnosti izrade prezentacije, osim flasha....


:/ grrrrrrrr

_________________
ah..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 08.05.2004 15:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja ću ti ispričati kaj se nama dogodilo...sa 6 sekundi 3d animacije u 1024x768 i Flashom, pa procijeni.

uglavnom importirali smo u Flash MX kao divx i slika je bila katastrofa, pa smo onda odlučili importirati niz .gifova, oko 170 komada...to je sve jako lijepo radilo i izgledalo (na mom kompu - Barton 2500, 1 Gb memorije), međutim kad smo poslali na autorizaciju pokazalo se da ne radi kako treba...štekalo je i to jako...

kad su nam to javili pokrenuli smo to na mom kompu uz otvoren Task Manager..uglavnom tih malo manje od 6 sekundi bi potrošili preko 550 MB memorije da se izvrti, ostali smo paf!!!, nismo mogli vjerovat da 170 sličica (niti jedna veća od 70 kB) može pojest 550 MB memorije.

nabavili smo najnoviji Flash i importirali u njega i sličice, i divx video, i quicktime video....
sa sličicama ista stvar....
divx filmić se vrti ali traži preko 85% procesora, na sporijim kompovima ne gledljivo (testirano)
quicktime, ista stvar ko i divx.

zanimljivo je da ista animacija u 1024x768 kad se gleda divx u recimo winampu, traži oko 35-40% proca, međutim kad ju importitaš u Flash, i pokreneš u Flash Playeru, potrebno je preko 85%.

druga stvar je da kad smo importirali istu animaciju, isto trajanje, ali 800x600, sličicu po sličicu, zauzela je nekig 250-300 MB memorije da se odvrti....


ok, priznajem da baš nije ista stvar kod nas i kod tebe, ali nadam se da ti bar malo pomaže..probaj se poigrat opcijama kod importa u Flash 2004, ima dosta toga šta se da podesit....

i daj pliz javi kaj je bilo, strašno me zanima kaj ste napravili.....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tic984



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 189
Location: Delnice

PostPosted: 08.05.2004 18:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence, evo ja sam sad na svom kompu doma probop importat filmic od 30 sec, sa zvukom, 600x480, mpeg...
i flash ga lijepo importa i nema beda tu, i sve radi, i ako odem na task manager onda pokaze povecnje potrosnje porocesorske snage za 30%, a memorija ode samo nekih desetak MB gore,
neznam stvarno u cemu je kod tebe problem, al mislim da je kod mene glavni problem duzina filma....
i da zato sve steka... :/

Sad

_________________
ah..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 08.05.2004 18:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

heh....ma kad ga importaš ko divx ili quicktime je Ok, osim malo veće potrošnje proca, memorija nije bed kad to tako radiš, mislim da sam to i reko (ak sam te zbunio sorry). vrlo vjerojatno je dužina filma problem.

naš je problem bio kaj smo pripremili 1024x768 animaciju....malo nadobudno, ali kaj češ.
sad imamo pravilo da animacija ne smije biti veća od 600x300, pa nema tolko problema.


sorry again ak sam te zbunio. NFH.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group