Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
[ PROSTITUIRANJE UMJETNOSTI ]
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 15.03.2004 21:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

4tHshadOw wrote:
ali skolsko obrazovanje nije dovoljno za podizanje razine kulture i znanja populacije (inace bi svi samo citali lektiru i nikad vise nista)


bas o tome govorim kad pricam o dostupnosti knjiga jer ZNAM da knjige koje sam procitala u zadnjih 14 godina barem 50% (ako ne i vise) u hrvatskoj ne bih imala prilike procitati.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 16.03.2004 10:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sorka ako sam nesto krivo shvatio, ali ispravit cete me - i sorka ako sam oftopic Smile.

Ja bi strasno popizdio da mi npr. uz Jutarnji osvane npr. Battlefield: 1942 sa CD-Keyem jer bi Algoritam popusio posto oni BF:1942 zadnjih 2 godine drze na 449 kuna dok se okolo po svijetu drzi od 10 do 30 dolara. Ne mogu jadni smanjit tu cijenu, jebiga, kriza je, nabavljaju je po cca 7-8$ (sori ako sam pretjerao u dobavnoj cijeni) i sasvim je pristojna marža od 200 do 300 posto. I da, oni su ekskluzivni dobavljaci EA za ove prostore.

Evil jutarnji!11 Gradi svoj image na časnoj gramzivosti drugih! Fuj!

Također, popizdio bi strrrrrrasno da nam se cijena neta izjednaci sa cijenama okolnih zemalja (npr. Slovenija) jer mislim da bi to bilo prostituiranje neta i vise ljudi bi se "internet" opismenilo. Npr. sad uleti neki lapan od drugog net provajdera (fkorz, kad bi bilo moguce, ali hvala bogu i nasoj vladi to se nece desit) koji ce poradi SVOG IMAGEA na stetu HT-a (jebote, al je bezobrazan) dat totalnu nisku cijenu pristupu netu.

Gle, jebe mi se koji su motivi Jutarnjeg jer ne dilaju drogu nego dilaju knjige koje se vani mogu nabavit po gro nizim cijenama nego kod nas (u hr)... jebe mi se za gramzive izdavace koji moraju nabijat marzu... prvi put nam se dijeli nesto "besplatno" i sad je odjednom moraliziranje kako je to prostituiranje.

Sure, ja sam kurva a vi ste licemjeri, u najboljem slucaju.

p.s. ako napises jako dobar program kojeg ce i budale moc koristit, koristit ce ga samo budale...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 16.03.2004 12:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ok, da rezimiramo i zaključimo u riječ-dvije: Ako je besplatno i ako je dobro boli nas k***c iz kojih je pobuda. Apsolutno se slažem! Vrijedi i za umjetnost afkorz.....pa tako i knjige. Pustimo ovakve i onakve implikacije, pobude, interese........
Back to top
View user's profile Send private message
solo



Joined: 22 Mar 2004
Posts: 18

PostPosted: 25.03.2004 06:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hmm.... koliko vrijedi citanje knjiga kao takvo.. da li su one smjernice za nesto, odgovor na nesto ili samo slova koja oduzmu vrijeme koje si mogao utrositi na puno bolji nacin (naci sam to sto si trazio u knjigama)...

Zanima me to jer mislim da se ne mogu sjetiti kada sam uopce procitao jednu knjigu Smile

_________________
pixel + blur = fleka
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 25.03.2004 09:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

solo wrote:


Zanima me to jer mislim da se ne mogu sjetiti kada sam uopce procitao jednu knjigu Smile


Shocked a lektira???

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 25.03.2004 09:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@solo: Knjige. Jedan onak, uzasno veliki pojam od sci-fi, drame, edukacije .. blje blje..
ima stvarno uzasno puno knjiga. Razlog zbog kojeg ih ljudi citaju je po meni nekakva teznja za necim novim, uvijek postoji sansa da naucis nesto novo. Da ne pricam da si mozes predociti knjigu kako god zelis na sebi svojstven nacin, dok - eto primjerice dok gledas film, to ne mozes, imas lika i glumu and that's it. Citas knjigu i imas svojeg lika, svoju radnju, okolis.. i tako. Uglavnom konstantno vjezbanje mozga, ucenje, proucavanje i to.. Knjige su super. No dobro, ako se tebi ne svidjaju. Smile
E da stvarno, kako je prosla lektira? Smile

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 25.03.2004 09:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mozda nije iso u skolu :)))

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
solo



Joined: 22 Mar 2004
Posts: 18

PostPosted: 25.03.2004 12:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lektira:
u osnovnoj sam u 4-tom napisao roman .. profesorica me nije nista pitala do kraja 8-og...
tada sam poceo svirat, pa sam cijelu srednju svirao ... isao sam u skolu ... ali se ne sjecam kada Smile

_________________
pixel + blur = fleka
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 25.03.2004 12:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

solo wrote:

u osnovnoj sam u 4-tom napisao roman .. profesorica me nije nista pitala do kraja 8-og...


Laughing

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
solo



Joined: 22 Mar 2004
Posts: 18

PostPosted: 25.03.2004 13:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da sam vec prije rekao da se vrijeme moze utrositi iskoristljivije/pametnije... ali se ne sjecam kada Smile

_________________
pixel + blur = fleka
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 25.03.2004 13:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

solo wrote:
mislim da sam vec prije rekao da se vrijeme moze utrositi iskoristljivije/pametnije... ali se ne sjecam kada Smile


koje vrijeme? ono sto utrosis na citanje?

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
solo



Joined: 22 Mar 2004
Posts: 18

PostPosted: 25.03.2004 13:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne.. ono koje utrosimo na postove o prostituciji umjetnosti Smile

_________________
pixel + blur = fleka
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 25.03.2004 13:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

solo wrote:
ne.. ono koje utrosimo na postove o prostituciji umjetnosti Smile


aah imas pravo, ma to ti je stari post, krenuo nakon one akcije od jutarnjeg, znas kako je uvijek se prica o onome sto je aktualno Razz

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Painkillerz



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 441
Location: La La Land

PostPosted: 25.03.2004 13:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kako to da se svi bune na 'prostituciju' knjiga, a nikome ne smeta kad TV Story napravi isto s filmom?

(Ako se netko bunio, forget this. rrrrrrrah )

_________________
JEWS FOR JESUS
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Yahoo Messenger
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 25.03.2004 14:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Painkillerz wrote:
Kako to da se svi bune na 'prostituciju' knjiga, a nikome ne smeta kad TV Story napravi isto s filmom?

(Ako se netko bunio, forget this. rrrrrrrah )


koji svi? Razz

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
SINteX



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 475
Location: Zagreb

PostPosted: 15.04.2004 09:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

osobno nebi dao ni kune za knjigu ma kakva bila, osim ako je na polici "INFORMATIKA" ili "DIZAJN" u algoritmu ili tamarisu,... nije mi bed odvojiti cirka 50% place mjesecno i kupiti tri cetiri knjige ako mi trebaju. zadnje sam kupio prije kojih 4 mjeseca knjigu za AcrionScript, ima kojih 670 strana i dode SAMO 150 kn!!!! knjiga je od O'Relly-a i nemoze biti bolja,... nasla ju je moja cura u tamarisu na polici za popuste.
sad slinim za jednom knjigom koju sam nasao o japanskom disajnu,... knjiga ima kojih 900 strana i dode sa DVD-om na kojem su sve fotke, ilustracije i ostale grafike iz knjige.
dode nekih 500 kn i moja je kad dobijem placu Smile

od ostalih knjiga nikad ne kupujem u ducanu,... imam 4 nakladnicke kuce koji su mi klijenti i imam sve njihovo u pdf-u. ( nedam ).

lagani offtopic ali jeb ga.

SINteX

_________________
You can't, You won't and you don't stop!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 15.04.2004 11:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

SINteX wrote:

od ostalih knjiga nikad ne kupujem u ducanu,... imam 4 nakladnicke kuce koji su mi klijenti i imam sve njihovo u pdf-u. ( nedam )


frajer.

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 15.04.2004 12:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
sad slinim za jednom knjigom koju sam nasao o japanskom disajnu,... knjiga ima kojih 900 strana i dode sa DVD-om na kojem su sve fotke, ilustracije i ostale grafike iz knjige.
dode nekih 500 kn i moja je kad dobijem placu

sintex,
30$ na amazonu, u lijevaku na trgu je 310kuna (so i've been told).
Japanese Graphics Now!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
SINteX



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 475
Location: Zagreb

PostPosted: 15.04.2004 12:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Blackduke ljubim te u celo,... DANAS JE MOJA!! Smile

SINteX

_________________
You can't, You won't and you don't stop!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
puzz



Joined: 09 May 2004
Posts: 18

PostPosted: 09.05.2004 08:33    Post subject: Re: [ PROSTITUIRANJE UMJETNOSTI ] Add user to your forum ignore list Reply with quote

TYPE01 wrote:


Pitanje jest: Gdje je granica digniteta umjetnosti kao takve i trebamo li je braniti ?


Sorry sto odgovaram na jedan malo stariji post, ali eto... sad se uclanih pa ono... Smile

Provokativno protupitanje: Otkud ideja da je umjetnost nekad u svojoj proslosti imala svoj dignitet? Do prije jednog stoljeca umjetnici su u drustvu imali status nekakvog obrtnika. Svi veliki umjetnici su bili zaposlenici lokalnih kraljeva, careva i mocnika i slikali su ono sto su njihovi sefove htjeli vidjeti. Mislis li da bi slikari renesanse slikali slatkaste freske iz antickih pricica i zadnje vecere - da nisu morali slikati za bogatase?

_________________
Virtualna 360° šetnja
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
forca



Joined: 30 Dec 2003
Posts: 334
Location: Karlovac

PostPosted: 09.05.2004 12:30    Post subject: Re: [ PROSTITUIRANJE UMJETNOSTI ] Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Provokativno protupitanje: Otkud ideja da je umjetnost nekad u svojoj proslosti imala svoj dignitet? Do prije jednog stoljeca umjetnici su u drustvu imali status nekakvog obrtnika. Svi veliki umjetnici su bili zaposlenici lokalnih kraljeva, careva i mocnika i slikali su ono sto su njihovi sefove htjeli vidjeti. Mislis li da bi slikari renesanse slikali slatkaste freske iz antickih pricica i zadnje vecere - da nisu morali slikati za bogatase?


da imas pravo, vecina umjetnickih djela se radila na taj nacin za neke careve, kraljeve itd. ali opet nije taj neki umjetnik odma kad se rodio znao raditi takva djela, to njegovo stvaranje od nekud je morao poceti...

_________________
Jer čovjek voli i poštuje čovjeka, dok god ga ne može procijeniti, a žudnja i nastaje iz nedostatnog poznavanja...
www.flickr.com/photos/forca
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group