Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
'home made' reflektori?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 11.05.2004 18:07    Post subject: 'home made' reflektori? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kako se može ekonomično napraviti izvor svjetlosti prikladan za slikanje ljudi i drugih stvari (prvenstveno ljudi)? Vidio sam na fotkama u studijima da se svjetla usmjere u bijele površine (kišobran i sl.), što je i logično jer želimo da se svjetlo rasprši, ali što sa žaruljom, koliko wata, koliko takvih reflektora uopće treba za napraviti lijepu fotku? Confused Nemojte se sad okomit na mene, amater sam i nisam nikad ni primirisao u nekakav studio, niti znam osobu koju to mogu pitat...
Meni je totalno genijalno kad vidim neku onak fashion fotku gdje se svjetlo razlijeva po koži ili kad reflektor tuče iz backgrounda pa vidiš samo siluetu ili kad vidim bilo koju od onih umjetničkih fotki na koje svi zinemo... Ja imam par svojih štos ideja i ne mogu ništa bez svjetla Sad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 11.05.2004 19:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa ako zelis doma sredit studio, nadji neke JAKE reflektore, ispred njih stavi nekakvo mlijecno staklo ili plexy ali pazi da plexy ne izgori. Smile) joke. Uglavnom na neku cool udaljenost, ili jos jednostavnije, reflektore usmjeri prema zidu, ako ti je zid bijele boje, super. No najbolje ti je nekakvo pomagalo koje rasprsuje svjetlost i imitira daylight. Pod takvim svijetlom mozes dosta toga cool slikati i po potrebi kasnije jos u photoshopu sredit. Imas naravno i specialnih reflektora - direktrno u zariste pa kad kliknes opali dvadeset bliceva po studiu i tako dalje. Ali cisto za pocetak, najjednostavnije je sa reflektorom itd.. Smile

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
spilja



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 743

PostPosted: 11.05.2004 19:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pilac ti to iz iskustva il?

_________________
everything is a copy of a copy of a copy.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
_basko_



Joined: 11 May 2004
Posts: 144
Location: Zadar/Zagreb

PostPosted: 12.05.2004 15:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Otidi na dizajn zonu, tamo je u foto tehnikama harvester napisao tutorial o studijskoj fotografiji........

...imas i fotografije kako postaviti reflektore, uglavnom dobra stvar za pogledati
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 12.05.2004 16:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pevec , reflektor 2 x 500 watta, loše žaruljice dobiš sa njim,
zato odeš u Žaruljicu i kupiš dve nove od 500w i blešči` kak Betlehem Cool

.. ima čak i kul stalak sa njim do visine od cca 190 cm i tri nogice na postolju za nagib i okretne glave na reflektorima..
cijena sve zajedno cca 350 kn
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 12.05.2004 16:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

OK, another question - koliko ih treba biti? U principu nije samo jedan, vidio sam da je česta fora imati jedan jači od naprijed a drugi slabiji malo sastrane ili odpozadi... Kad već nabavljam/sklepavam, dal da imam dva ista ili...?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group