Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Pocket PC support

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Prijava bugova
View previous topic :: View next topic  
Author Message
spilja



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 743

PostPosted: 25.04.2004 10:56    Post subject: Pocket PC support Add user to your forum ignore list Reply with quote

malo se brejka lejaut na ppc-u Smile Very Happy

_________________
everything is a copy of a copy of a copy.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 25.04.2004 11:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Otkad ti imaš ppc? Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
spilja



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 743

PostPosted: 25.04.2004 11:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

godinu dana, cca.

_________________
everything is a copy of a copy of a copy.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 25.04.2004 11:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nice. Koji PPC if I may ask...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
spilja



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 743

PostPosted: 25.04.2004 11:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ipaq 3970. cigla u usporedbi s novijima Smile

_________________
everything is a copy of a copy of a copy.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 25.04.2004 12:38    Post subject: Re: Pocket PC support Add user to your forum ignore list Reply with quote

spilja wrote:
malo se brejka lejaut na ppc-u Smile Very Happy


jel mozes pokazat skrinsot?
Back to top
View user's profile Send private message
spilja



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 743

PostPosted: 25.04.2004 14:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nemozes. trebala bi skinut onda neki program feturing skrinshotanje ili digitalcem snimit a nedamise i neam vremena Smile
ugl, nije toliko stvar u sajtu koliko u pocket pc ie-u koji neke graficke elemente sam shrinka po volji Smile

_________________
everything is a copy of a copy of a copy.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 25.04.2004 17:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

spilja wrote:

ugl, nije toliko stvar u sajtu koliko u pocket pc ie-u koji neke graficke elemente sam shrinka po volji Smile


pa onda si na krivom forumu za bugove.
brijem da bi trebala otic na ipaqov sajt Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 25.04.2004 18:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

spilja wrote:

ugl, nije toliko stvar u sajtu koliko u pocket pc ie-u koji neke graficke elemente sam shrinka po volji Smile


IE --> view --> Fit to screen --> remove the kvačica
jesi to napravila ? i sredila veličinu fonta da zbog toga ne resiza ?
koja verzija IE-a i Flasha je gore?
meni works like a charm Smile
Back to top
View user's profile Send private message
spilja



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 743

PostPosted: 25.04.2004 18:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

err....inace ne browsam preko ppc-a, tako da flash ni ne stavih - to mi je samo memory waste, radije umjesto toga naguram maksimalno mp3-a Smile

_________________
everything is a copy of a copy of a copy.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 25.04.2004 19:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam tak na dva komada bateriju unistio .. Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message
spilja



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 743

PostPosted: 25.04.2004 19:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
ja sam tak na dva komada bateriju unistio .. Crying or Very sad


mda? koliko to trajalo? ja nebi da mi se to dogodi Confused

_________________
everything is a copy of a copy of a copy.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 25.04.2004 21:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

3660 cca godinu i pol i taj mi je definitivno bio najbolji , zatim 3870 kod kojeg nisam stigao zaklat bateriju jer me previse zivcirao bluetooth manager i fore da nema hard reseta kao na prvom modelu .. sad gazim H5*** seriju , prvog iz serije koji je jos izdan pod compaqovim imenom .. i to je definitivno zadnji ..jer svaki model ima sve vise bugova ..
i poceli su ih izdavat prebrzo .. a software za njih prilikom izdavanja obicno radi na samo na zadnjem modelu..

bateriju nakon 2 sata slusanja dnevno mozes bacit u smece za godinu dana .. zavrsi tak da jedva izdrzi tih 2 sata windows media playera .. jedini problem, što stari modeli imaju integriranu bateriju .. koja se ne mjenja , u hrvatskoj nema servisa za njih , tj ima , ali ga salju u nizozemsku jer ga u hrvatskoj ne otvaraju .. samo put je 100€ [DHL]- moraš platit iako ga ne poprave (ovo sam doživio..) i tak..
Back to top
View user's profile Send private message
spilja



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 743

PostPosted: 25.04.2004 21:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm...ja svoj 3970 mucim svaki dan sat vremena sigurno, ako ne i vise i battery life mu je prilicno dobar, skoro ko novi je sto se toga tice...

sto se BT-a tice, mene tu nis ne zeza. killan je od prvog dana i sve 5 Smile

_________________
everything is a copy of a copy of a copy.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 25.04.2004 21:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

spilja wrote:

sto se BT-a tice, mene tu nis ne zeza. killan je od prvog dana i sve 5 Smile


ah linija manjeg otpora.. ja sam ekšli mjesecima pokušavao dokučiti zašto on nakon dva dana "zaboravi" moj mobitel iz paird devices .. i zasto kad radi BT manager niš drugo ne radi ili radi očajno sporo ..

..sad je killan i radi ko beba Smile

btw jesi nasla koji revolucinarno dobar software za njega ?
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 12.05.2004 16:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja imam od jučer h4100 i sve kul, osim što mi nikako nije jasno kako da napravim internet connection sharing tako da se mogu bluetoothom spojiti na desktop komp i preko njega na internet... Google results sve nešto offtopic.

BTW na što mislite kad kažete "killan" Embarassed Jel to nešto što bi trebao znat...

Sad mogu ženskama slat "toothing" po vlakovima Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
spilja



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 743

PostPosted: 12.05.2004 19:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:

btw jesi nasla koji revolucinarno dobar software za njega ?


not really, osim realcalculatora, to mi je mrak...i rado bi da mi formulae radi al nece...ugl, saljem par linkova na pm ako hoces.

@sulien:killan=ugasen Smile

_________________
everything is a copy of a copy of a copy.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 12.05.2004 20:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@spilja: silly me Surprised

Ja sad pisem sa ppc-a, mi3 izgleda skroz ok... Jedino neki emotikoni nemaju transparency, npr ovaj Crying or Very sad
Spajam se tu na faxu na wlan i rula.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
spilja



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 743

PostPosted: 12.05.2004 20:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zas si na faksu u 9 sati?

_________________
everything is a copy of a copy of a copy.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 13.05.2004 13:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
@spilja: silly me Surprised

Ja sad pisem sa ppc-a, mi3 izgleda skroz ok... Jedino neki emotikoni nemaju transparency, npr ovaj Crying or Very sad
Spajam se tu na faxu na wlan i rula.


FER?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 13.05.2004 14:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@spilja: kolokvij traje do deset, al sam ranije izasao i cekao curu -- ali ozbiljno, ima frikova koji tu grupno dodju ucit petak poslije nastave Surprised

@fortius: ajd pogodi Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 13.05.2004 14:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

spilja wrote:
tRC wrote:

btw jesi nasla koji revolucinarno dobar software za njega ?


not really, osim realcalculatora, to mi je mrak...i rado bi da mi formulae radi al nece...ugl, saljem par linkova na pm ako hoces.

@sulien:killan=ugasen Smile


jes pliz Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 13.05.2004 20:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:

@fortius: ajd pogodi Smile


I thought I did... Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
spilja



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 743

PostPosted: 13.05.2004 22:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@sulien: vidimo se ondak nagodinu.
p.s.
matematika, fizika ili OE? Smile

_________________
everything is a copy of a copy of a copy.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Prijava bugova All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group