Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
CINEMA 4d by MAXON
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mia_



Joined: 06 Mar 2004
Posts: 26
Location: rovinj

PostPosted: 09.03.2004 19:47    Post subject: CINEMA 4d by MAXON Add user to your forum ignore list Reply with quote

...cdinema je super brzi 3d soft.a i jako jednostavan, sve je drag&drop....sastavljen od modula , obuhvaca cjelokupnu 3d produkciju sa specificnim alatima za sve potrebe...pogledajte n www.maxon.net za detalje......

......a ovo je moj trenutni WIP, pa kazite sta mislite....trebao bi biti neki opaki android, ali nista jos neznam....

...bio bi da znam kako se tu uplodaju slike????...moze mala pomoc? Embarassed [/img]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 09.03.2004 19:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
bio bi da znam kako se tu uplodaju slike????...moze mala pomoc?


upises link na sliku... npr.
Code:
 http://site.com/slika.jpg

onda selektiras taj "link" i kliknes gore na IMG pa ce ti on postavit [img] tagove oko slike.

ukoliko si doslovno mislio uploadati sliku onda ti savjetujem da ju uploadas u galeriju jer je ona namijenjena tome, a gornjim nacinom mozes samo prikazati sliku ovdje ukoliko se ona vec negdje nalazi :)

pozdrav

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mia_



Joined: 06 Mar 2004
Posts: 26
Location: rovinj

PostPosted: 09.03.2004 20:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

...ok hvala, onda neću slati jer je to ipak WIPpa mozda nije za galeriju , nista strasno.....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
amusic



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 82
Location: Zagreb

PostPosted: 09.03.2004 21:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

slazem se...i cijena je vise nego pristupacna....skinuo sam neke njihove "showcase" i mogu reci da me ugodno iznenadila....bas glede modelinga...a kak stoje stvari sa renderingom a bogme i raytracingom vidim iz mia_ - inih slika Very Happy
sad prckam po demou pa bumo vidli Embarassed
eh da i mene su upozorili da ne stavljam slike jer forum nije za to namijenjen vec galerija....al bi rado vidio tvoj novi WIP Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
sasac



Joined: 23 Jan 2004
Posts: 248
Location: Zagreb

PostPosted: 10.03.2004 16:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Cini se kao very cool program. Sucelje mi slici Maxovom.
Ako netko zna: kakva je razlika u radu izmedju Maxa i Cinema-e?
Pitam jer radim u Maxu, a ne da mi se ponovo strebat neki 3D software.
A onaj 3D painter se cini vrlo mocan, a i jeftin.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
sasac



Joined: 23 Jan 2004
Posts: 248
Location: Zagreb

PostPosted: 11.03.2004 13:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

upravo sam skinuo demo verziju.
Ful mocan program, a i jednostavan.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 24.05.2004 13:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da'l moze nesto sto je tako drag'n'drop biti profesionalno kao max ili maya?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Guest






PostPosted: 24.05.2004 16:22    Post subject: Reply with quote

Moze ! Pogotovo kada stigne R9, tada ce biti veoma papreno za konkurenciju! Mr. Green
Back to top
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 26.05.2004 22:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Skinuo sam demo...
Metaballs rocks!


Very Happy Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Guest






PostPosted: 27.05.2004 18:08    Post subject: Reply with quote

he,he,cekaj da skuzis ostale stvari, imaces osjecaj da stvari idu u nedogled, pogotovo sa expresso editorom i thinking particles. Laughing Laughing Laughing
Back to top
smasher



Joined: 10 Jan 2004
Posts: 229
Location: Zaprešić

PostPosted: 27.05.2004 18:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da glue3D plugin za 3dstudiomax može izvesti puno bolje rezultate od ove tekuće vode...

TIP: mislim da admini ne vole da se postaju slike tu....

_________________
http://3DHR.net - Srce hrvatskih 3d artista
http://www.Rhino3DHelp.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Guest






PostPosted: 27.05.2004 18:29    Post subject: Reply with quote

Slazem se,ali ako cemo oko efekata vode i ostalih fluida onda se koristi plugin REALFLOW 2.5, dostupan za vecinu 3D-software-a.
A za ovu sliku, mislim da je bljak, to jest ne predocava prave mogucnosti metaballs-a : (
Back to top
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 27.05.2004 19:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

smasher wrote:
mislim da glue3D plugin za 3dstudiomax može izvesti puno bolje rezultate od ove tekuće vode...

TIP: mislim da admini ne vole da se postaju slike tu....

AKIRA wrote:
Slazem se,ali ako cemo oko efekata vode i ostalih fluida onda se koristi plugin REALFLOW 2.5, dostupan za vecinu 3D-software-a.
A za ovu sliku, mislim da je bljak, to jest ne predocava prave mogucnosti metaballs-a : (


@smasher: a IMG tag u BBcode-u služi za ukras? Wink Malo si preozbiljno shvatio

@akira: Gle, malo se zabavljam, a ti me tu kuriš Surprised Ne znam ja te vaše plugine, samo se igram sa onim sto ima u programu... Mogao bih možda napraviti i nešto bolje da mogu spremati scene
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Guest






PostPosted: 27.05.2004 20:09    Post subject: Reply with quote

skjuz mi, Embarassed ali nisam mislio konkretno na tvoj rad, nego na samu predozbu o metaballsima!
drago mi je da ti se svidja Cinema4D, barem sam tako shvatio iz tvog posta.
Laughing

Last edited by Guest on 27.05.2004 20:11; edited 2 times in total
Back to top
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 27.05.2004 20:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da vas pitam, c4d gurue, kako mogu napraviti da se partiklovi na deflectoru ne samo pravilno odbijaju vec i rasprsuju (u maxu se to moglo)...
I kako se napravi scatter (ono, kamenje po nekom velikom meshu)?

Imam demo od jucer, ali nisam jos nasao Confused
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Guest






PostPosted: 27.05.2004 20:14    Post subject: Reply with quote

nakon sto ubacis deflector, ubaci turbulence i namjesti mu zeljenu vrijednost,velicinu,itd. Very Happy
Back to top
Guest






PostPosted: 27.05.2004 20:22    Post subject: Reply with quote

sto se tice scattera, daj mi malo pojasni detaljnije.
Back to top
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 27.05.2004 21:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

AKIRA wrote:
nakon sto ubacis deflector, ubaci turbulence i namjesti mu zeljenu vrijednost,velicinu,itd. Very Happy


Ali turbulence ih pobaca random naokolo, a ja bih htio da particle stream ide ravno, udara u deflector (elasticity oko 50%), odbija se ali ne pod pravilnim kutem vec da se taj kut pomrda za par stupnjeva... U maxu je to bio property od deflectora.
Mislio si da stavim neki jako tanak turbulence tik uz deflector? Probat cu

Scatter je u maxu bila shema izmes operand A (npr kamen), operand B (neku veliku kuglu ili bilo sta drugo sto ima povrsinu) i onda on random pobaca hrpu instanci operanda A po B, a ti to mozes postimavat, napravit da to izgleda kaoticno ili uredno... hrpu opcija je bilo, jedna od najkorisnijih stvari za vece scene, travu, kamenje... Ma sigurno to ima u Cinema ali na neku drugu foru

Dobar je Cinema, nema se sta. A kad ce taj R9?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Guest






PostPosted: 27.05.2004 21:47    Post subject: Reply with quote

Za kompleksnije particle imas OBJECT/OBJECT LIBRARY/THINKING PARTICLES

Sto ce tice kloniranje nekih objekata na neku povrsinu, to mozes sa thinking particles ili
sa pluginom Ditools freeware ( www.remotion.de.vu ) , mocan plugin samo ne radi sa Cinemom8.5, jer ima drugaciju strukturu shadera, a taj plugin inace radi mnoge druge stvari na bazi shadera. TOTALNO LUDILO !!!
probaj si nabaviti Cinema4D 8.2 sa njime radi kako treba!

R9.....neznam, ali jedva cekam! Very Happy Very Happy Very Happy

ako ti treba pomoc oko thinking partikla javi mi Wink
Back to top
smasher



Joined: 10 Jan 2004
Posts: 229
Location: Zaprešić

PostPosted: 01.06.2004 22:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nego dajte vi meni recite, zašto Maya??? što ona to ima. Zanima me jer sam i sam instalirao mayu, ušao u prog, i zablejo u znopra, nego nisam niš skužil, kaj je kaj... zbunjeno.. a i interface mi je malo bljak. i zašto netko tko zna max, ide na mayu?

dajte mi ukratko objasnite kaj si ta maya brije...a? Arrow

_________________
http://3DHR.net - Srce hrvatskih 3d artista
http://www.Rhino3DHelp.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Guest






PostPosted: 01.06.2004 22:18    Post subject: Reply with quote

moram priznati da nikada nisam instalirao Mayu, ali mnogi su se zalili na spori rendering
i slabu krivulju ucenja, to jest nije bas userfriendly, ali vidio sam radove nekih ljudi na www.cgnetworks.com koji su napravili zaista nevjerovatne radove uz pomoc nekih ludih alata, vjerovatno je po tome poznata...neznam, ali ja ostajem u Cinemi4D, jer mi je
za moje potrebe i vise nego dovoljna.
Back to top
smasher



Joined: 10 Jan 2004
Posts: 229
Location: Zaprešić

PostPosted: 01.06.2004 22:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da je već i opće poznato ako znaš program napravit ćeš super model, to nema veze koji program koristio. naravno tu ne mislim na one lowend male jadne programčiće. nego programe tipa 3dsmax, rhino, maya, lw, c4d, ... itd.

a što se tiče rendera, mislim da max u kombinaciji sa nekim od rendera daje najbolje i najbrže rezultate, tipa brazil, vray, mental ray... gdje je brazil zapravo jedan od sporijih... ha.

al mislio sam da maya ipak ima nešto posebno...

_________________
http://3DHR.net - Srce hrvatskih 3d artista
http://www.Rhino3DHelp.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
smasher



Joined: 10 Jan 2004
Posts: 229
Location: Zaprešić

PostPosted: 01.06.2004 22:40    Post subject: rebell Add user to your forum ignore list Reply with quote

ajd, evo. pošto je tu Img button, da stavim i ja malo sliku. DA POKAŽEM DA NISAM NIŠTA SHVATIO OZBILJNO....hahaha Rolling Eyes
sad ja tu mogu reći da je rhino+max+brazil najbolja kombinacija softwarea, al to je samo moje mišljenje... aj bok.

_________________
http://3DHR.net - Srce hrvatskih 3d artista
http://www.Rhino3DHelp.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Guest






PostPosted: 01.06.2004 22:43    Post subject: Reply with quote

znam, ali gledam kroz Cinemu, i ona isto tako raspolaze sa necim unikatnim, zbog cega sve vise ljudi prelazi na nju, Maya je mozda previse razvikana....neznam stvarno.
cemu sluze vray,brazil itd., posto vidim da se dosta raspravllja o njima na ostalim 3d sajtovima.....mislim u cemu je kvaka?
Back to top
Guest






PostPosted: 01.06.2004 22:51    Post subject: Reply with quote

evo, tu se nalazi jedan lijepi primjer jednoga autica, nadam se da ce ti se svidjati : )
radjen u Cinemi4D. www.black-graphics.de/projekte/mercedes_slr.htm
Back to top
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> 3d All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group