Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Fahrenheit 9/11

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Film, spotovi, reklame
View previous topic :: View next topic  
Author Message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 23.05.2004 08:38    Post subject: Fahrenheit 9/11 Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dva su uskličnika potrebna iz bar dva razloga: prvo, više je nego jasno da se ovdje radi o političkoj odluci jer je nagrađena tema, a ne autorska vizija, umješna realizacija ili umjetnički doseg; i drugo, ovo je prvi put u povijesti da na filmskom festivalu u Cannesu – a ako me sjećanje ne vara to se nikad nije dogodilo niti u Berlinu ni u Veneciji – glavnu nagradu odnosi dokumenatarni film.

ovako zapocinje clanak doticnog Stjepana Hundica (ostatak clanka mozete procitati ovdje )

Dakle gospodin Hundic stvarno ima kratku memoriju. Ili bar kada vec pise mogao bi se malo informirati ne? Laughing
Istina je da je tesko da doumentarac pobijedi u Cannesu ali to se dogodilo zadnji put 1956 kada su palmu odnijeli Louis Male i Jacques-Yves Cousteau sa "Le monde du silence".

I nastavlja gospodin Hundic kao da se tek jucer probudio i usao u svijet sedme umjetnosti Laughing
Možda treba razumjeti žiri kojem je predsjedao Quentin Tarantino i koji je – to nije nikakva tajna – dobrim dijelom sastavljen od liberala, demokratski orijentiranih intelektulaca i protivnika Bushove politike, bez obzira na to s koje strane svijeta dolaze. A ne treba niti smetnuti s uma ni činjenicu da Festival de Cannes pripada zemlji koja je od početka bila žestoki protivnik Bushove politike u Iraku.

Oh mondieu, Nani Moretti je pobijedio 2001 sa "La stanza del figlio" koji stvarno nije ne znam sta od filma po nikakvom dostignucu (i to kazem slobodno jer sam ga opet pogeldala prije par veceri) ali se zna (il znalo se) da je Nani Moretti jedan od najvecih protivnika Belusconija i pobijedio je bas 2001 kada je on dosao na vlast.
Kusturica 1995 sa undergroundom.

Farenheit 9/11 jos uvijek nema distributera il politickih razloga. Nije li to vec dovoljan razlog da pobijedi?

Ili gospodin Hundic stvarno vjeruje da sada, kada Balkani nisu u modi, Kusturica mogao ponovo pobijediti??

Laughing

Last edited by keye on 23.05.2004 17:33; edited 1 time in total

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Zeus



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 775
Location: Čakovec

PostPosted: 23.05.2004 16:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja bi gledao to Smile Hmm, nema distributera? Znaci, niti otprilike se ne moze znati kad bi dosao?
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 23.05.2004 16:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

na zalost Disney je totalno pritisnuo na Miramax koji ga je trebao distribuirati i uspio ga zastrasiti.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 23.05.2004 17:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zar nebi to trebalo vec curiti na sve strane, mislim ako je prikazano, a tim vise sto je distribucija osporavana od "big brothera"?

neznam, je li netko gledao po ruskim filmskim forumima, ima li kakav .avi? Pray
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Tina



Joined: 19 Nov 2003
Posts: 156

PostPosted: 23.05.2004 20:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

,.bas mi je drago da je pobijedio, u njemackoj ce biti u ljeto u kinima,.. jedva cekam,.. njemci ionako mrze amere i misle (potajno) da su ameri sami srusili twin towerse samo da bi mogli okolo voditi svoje superglupe ratove za naftu, i dalje zagadjivati atmosferu koja ce jednog dana mozda i postati kao u novom emmerichovom filmu, ponajvise zaslugom amera koji nikako nece da potpisu kijoto sporazum i smanje svoje ispusne plinove,.. i pojacavati "surveillance" - pracenje i snimanje, spijunazu i kontrolu covjecanstva kao u orwell 1984 i uspostaviti njihov new world order,..i ma to je duga prica,.. anivej, bas se radujem za film

_________________
==I don’t want to leave..
::::So don't. Stay here with me. We'll start a jazz band.
Back to top
View user's profile Send private message
.iC



Joined: 04 Nov 2003
Posts: 109
Location: vz

PostPosted: 27.05.2004 23:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

...I only wish that would make a difference
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Film, spotovi, reklame All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group