Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Help hitno

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
[ch3wie]



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 145
Location: -| centar paznje |-

PostPosted: 25.05.2004 15:18    Post subject: Help hitno Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zanima me razlika izmedju MSSQL-a i MySQL-a jer trebam postavit stranicu za festival cest is d'best sad na iskonov server koji radi na windowsima i na MSSQL-u pa neznam sta i kako! No practical experience!
Neznam koja je razlika i koji je postupak za pokretanje skripti na mom sajtu!
Imam k2news scriptu i phpBB 2.0 !

eh da neke osnovne informacije:
MySQL imaju na unixovom serveru a na windows serveru imaju MSSQL!

_________________
I sit here locked inside my head, remembering everything you've said, the silence get's us nowhere, get's us nowhere way too fast!
N.e.0. -=- Nomen est Omen
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
Tina



Joined: 19 Nov 2003
Posts: 156

PostPosted: 25.05.2004 15:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gle vako:
po mom skromnom misljenju bi phpBB trebo raditi i sa MSSQL.
dakle otpakiras sve files, preko ftpa ih spremis u jedan direktorij: recimo "forum" na tvojoj stranici i onda pozoves u browseru npr:

http://www.mojastranica.com/forum/install/install.php

i otvori ti se jedna stranica i tamo samo trebas slijedit uputstva:

good luck!

_________________
==I don’t want to leave..
::::So don't. Stay here with me. We'll start a jazz band.
Back to top
View user's profile Send private message
[ch3wie]



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 145
Location: -| centar paznje |-

PostPosted: 25.05.2004 15:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dakle prearranged skripta otpada? Ono da sam ja sredio izgled ... pa sad samo kompiram sql dump i gotovu sredjenu skritpu gore?
eh da i za ljude koji se kuze u to .. kako ja da znam u sta trebam promjenit sql informacije u skripti? Dal ih trebam zvat a mi otvore MySQL account ili nest?

_________________
I sit here locked inside my head, remembering everything you've said, the silence get's us nowhere, get's us nowhere way too fast!
N.e.0. -=- Nomen est Omen
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 25.05.2004 15:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa ako te hostaju na iskonu valjda su ti otvorili bazu pod nekim imenom (username?) na kojoj imas sve privilegije da možeš stvarati tablice... Neznam iz iskustva ali bilo bi logično
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Tina



Joined: 19 Nov 2003
Posts: 156

PostPosted: 25.05.2004 15:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja ti na zalost ne znam to sa news skriptom, ali za forum znam iz iskustva tako da ti samo s forumom mogu pomoc,.. ako mislis na izgled foruma onda mozemo dale pricati o direktoriju "templates", a ovo drugo mozda neko bolje zna,.. Smile

_________________
==I don’t want to leave..
::::So don't. Stay here with me. We'll start a jazz band.
Back to top
View user's profile Send private message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 25.05.2004 16:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a da predložiš najjednostavnije rješenje?
da prebace hosting na unix?..iskonu je to par minuta posla, treba samo zahtjev poslat....

znam da je ovo sirovo rješenje, ali provjereno radi Wink


inače, nisam radio s MSSQL, ali prema funkcijama za rad sa MySQL i MSSQL u php, stvarno ne bi smjelo bit problema, čak se i funkcije manje-više isto zovu....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 25.05.2004 16:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zar windows server (bilo gdje) nije ASP + MSSQL + IIS?
a *nix je PHP, MySQL i Apache?

znam da invision forum ima database abstraction layer za oracle, mssql i mysql ali ako si ikako u mogucnosti - prebaci se na linux/unix posluzitelj jer na ta 2 OS-a radi php+mysql+apache kombinacija.

ako zelis voziti asp i mssql (ili access) onda ti treba windows server (afaik).
Back to top
View user's profile Send private message
vedran



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 458

PostPosted: 25.05.2004 17:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maxy wrote:
zar windows server (bilo gdje) nije ASP + MSSQL + IIS?..


Ne, kod gotovo svih hosting providera u HR MSSQL se dodatno naplacuje, čast izuzecima ( Fdhost.net Very Happy )

_________________
http://www.hocusvojweb.com
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 25.05.2004 18:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vedran wrote:
maxy wrote:
zar windows server (bilo gdje) nije ASP + MSSQL + IIS?..


Ne, kod gotovo svih hosting providera u HR MSSQL se dodatno naplacuje, čast izuzecima ( Fdhost.net Very Happy )


svejedno, windows server oznacava da se na njemu vrte M$ produkti. znam da se naplacuje dodatno no to atm nema nikakve veze sa diskusijom posto je chewie rekao da ima mssql gore.
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 26.05.2004 08:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maxy wrote:
svejedno, windows server oznacava da se na njemu vrte M$ produkti.

Ne nuzno.
Postoje windows hosting paketi, sa php-om i mogucnoscu spajanja na mysql ili oracle, ili neku drugu bazu... Rijetko, ali postoje, cak i kod nas Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 26.05.2004 11:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ALI u chewievom slucaju on ima IIS, MSSQL i ASP - ako sam u krivu onda se predajem Smile

osim tog, tko bi htio platiti hosting koji vrti php na windowsima? Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 26.05.2004 11:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maxy wrote:
ALI u chewievom slucaju on ima IIS, MSSQL i ASP - ako sam u krivu onda se predajem Smile

http://www.iskon.biz/poslovna/usluge/smjestaj/megaweb/
Ne znam koji paket imaju ovi cest iz d best, nije receno u raspravi, ali win 100ka paket ima i php na windowsima. MySQL-a nema na win hosting paketima, ali, neki od paketa nude i ODBC, pa je mozda moguce i da ti otvore ODBC link na mysql bazu na unix-u. Highly unlikely, ali teoretski izvedivo Smile

Doduse, phpBB2 radi i sa MSSQL-om, tako da ako je samo zbog foruma, onda nije greda, moze sve biti i na windowsima (ako ima php). News skripta ne znam koja je i radi li sa bazom ili txt fileovima... Ako je s bazom i to samo MySQL-om, onda je problem rijesen - najbolje bilo zamoliti Iskon da prebace hosting sa windowsa na unix - znam da to rade i ne bi bio prvi put da je netko to trazio...

U svakom slucaju, chewie, ubacio si se way in over your head Smile

Quote:
osim tog, tko bi htio platiti hosting koji vrti php na windowsima? Very Happy

A ima ih izgleda Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 26.05.2004 12:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a komplikacija Very Happy
chewie, javi se Cool
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 26.05.2004 13:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ubio se...

ch3wie Arrow WTF?!?$!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
[ch3wie]



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 145
Location: -| centar paznje |-

PostPosted: 26.05.2004 14:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

digao sam sajt i sad idem zvat da mi daju nekog dns admina da ga izjebem da mi sve slozi od tamo ... inace ako znate komande da ih promjenim u php fajlovima da se spoji na mssql bio bih zahvalan ...
kolko ja znam isto je za spojit news skriptu...
btw ako oni tam neznaju to napravit onda ce me morat prebacit jer nisu ni pitali sta zelim nego samo dali prostor ...
inace ftp upload im je zbunjen isto ... na jednom djelu njihovih uputstava kazu da ukucam adresu servera : www.inet.hr i kad sam to napravio bacio me u root folder ja sve fino uploadam da bih skuzio da sam ocito uploadao na krivo mejsto jer par stranica dalje kazu da upisem domenu sajta za host name i onda sam dobio svoj folder sad neznam koliki mi je prostor tam ...!
Otvorit chu topic na forumu WIP pa komentirajte sajt i svakako se dodjite malo zajebavat na festival...

_________________
I sit here locked inside my head, remembering everything you've said, the silence get's us nowhere, get's us nowhere way too fast!
N.e.0. -=- Nomen est Omen
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 27.05.2004 15:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

funkcije za rad sa mssql-om se zovu jako slicno kao i za mysql.

umjesto mysql_connect imas mssql_connect itd. ali fora je sto je MS-ov SQL malo drukciji. koliko je drukciji - ne znam, nikad nisam radio s njime ali sumnjam da ce zamjena funkcija pomoci.
zato na snagu nastupa database abstraction layer o cemu nemam volje pricati trenutno a lagano je i izvan mojih trenutnih mogucnosti Smile
no zyt kaze da phpbb radi sa mssqlom pa ne bi trebo imat frke.
Back to top
View user's profile Send private message
[ch3wie]



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 145
Location: -| centar paznje |-

PostPosted: 27.05.2004 18:34    Post subject: cnf Add user to your forum ignore list Reply with quote

splaim im centralu preko koje rade!!!
Pazi ovo otvorili su dva porstora 1 od 10 megi i 1 od 100 i sad su me prebacili na unixtaq da ce mi skripte valda proradit ali zipa sad ovo!
prebacili su fajlove koje sam uploadao u neki folder public_html i stavili neki svoj index.html i sad mi pola sajta ne radi matere im!
nadalje imam pitanje cemu sluze .cnf fajlovi?
stavili su neke svoje foldere koji sadrze .cnf fajlove!
folderi su:
_vti_cnf
_vti_pvt
_vti_script
_vti_txt

ono wtf?

_________________
I sit here locked inside my head, remembering everything you've said, the silence get's us nowhere, get's us nowhere way too fast!
N.e.0. -=- Nomen est Omen
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 27.05.2004 21:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

makneš "njihov" index i staviš svoj...
public_html je folder u kojem se na Apache serveru nalaze web stranice koje se hostaju, odnosno taj folder je root tvog weba.
ne sekiraj se oko onih foldera, ne smetaju Wink


samo ti postavi svoj web da ti radi, ako ima kakvih problema, pitaj....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 28.05.2004 10:02    Post subject: Re: cnf Add user to your forum ignore list Reply with quote

[ch3wie] wrote:
stavili su neke svoje foldere koji sadrze .cnf fajlove!
folderi su:
_vti_cnf
_vti_pvt
_vti_script
_vti_txt

To ti je od frontpage ekstenzija... Ne smeta, pogotvo ako nisu ukljucene. Ako ne koristis, moj savjet je da obrises.

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 28.05.2004 10:18    Post subject: Re: cnf Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
To ti je od frontpage ekstenzija... Ne smeta, pogotvo ako nisu ukljucene. Ako ne koristis, moj savjet je da obrises.

jel itko to koristi uopce?

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 28.05.2004 10:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u mom slucaju, dzabe brisat Evil or Very Mad
frontpage extenzije ne koristim, al nakon nekog vremena, folderi se opet pojave.
slucaj je isti na dva hostinga...

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 28.05.2004 16:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

budha wrote:
u mom slucaju, dzabe brisat :evil:
frontpage extenzije ne koristim, al nakon nekog vremena, folderi se opet pojave.
slucaj je isti na dva hostinga...


ma to je virus u biti :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 29.05.2004 10:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@che: Applause Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group