Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
The mediterranean as it once was

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost
View previous topic :: View next topic  
Author Message
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 29.05.2004 10:11    Post subject: The mediterranean as it once was Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovo bi trebala bit nekakva serija plakata koja sluzi predstavljanju hrvatske svijetu Smile
radili ih: Boris Ljubičić, Damir Fabijanić, Bruketa & Žinić i Franković & Vučić
vidija sam vec neke plakate u malom u novinama, a jutros bas citam u slobodnoj dalmaciji clanak i nije mi jasno zasto ovako i ovoliko vicu na njih Smile

je li netko od vas bija na izlozbi i vidija sve i kakvi su vasi dojmovi?

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 29.05.2004 11:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vidio sam plakate, pročitao sam članak u Slobodnoj. Po meni, sve što je napisano stoji. Plakati su korektno odrađeni...i samo to. Poruka im je vrlo upitna. Po meni najlošija serija plakata za HTZ do sada. Apsolutno su nedosljedni, izgleda da i nisu posve sigurni što žele reći svijetu o zemlji u kojoj živimo. Da ne duljim, članak u Slobodnoj dobrim dijelom zastupa moje stajalište.
Back to top
View user's profile Send private message
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 29.05.2004 11:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

TYPE01 wrote:
Po meni najlošija serija plakata za HTZ do sada. Apsolutno su nedosljedni, izgleda da i nisu posve sigurni što žele reći svijetu o zemlji u kojoj živimo.

quote..
plakati su mi 0d 1 do 10.. -2.. moglo se to puno bolje s obzirom na imena ljudi koji su ih radili..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 29.05.2004 13:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u clanku ima mnogo istine i lik je fino razradio analizu dizajna...medjutim, ima i totalnih gluposti, kao predbacivanje "uzduznog formata" i "uglatih rjesenja" sto je apsolutna glupost i nesuvisli komentar u ovom kontekstu (ispada da je lik htio da se rade okrugli plakati????? mislim, otkad je format presudan??? osim toga, rjesenja ce se morati prilagoditi oglasivackom prostoru, dakle, billboardima i citylihtima i oglasnom prostoru u novinama...tako da postoji i propust s autorskih strana)
I smijesno mi je sto cijelo vrijeme spominje agresivnosti...koju f. agresivnost ispoljavaju ti f. plakati???!!! sracka.... usrao si je clanak samo tako....jer odise ogorcenoscu i agresivnocu prema autorima i HTZ-u kao primarnim ciljem, sto je profesionalno nedopustivo (ovako je dojam clanka taj da ga je pisao nadrkanac cije ideje nisu prosle)
HTU je ocito fino utopio pare u nekom dogovoru..... cijeli dio clanka o konceptu prezentiranja Hrvatske je skroz tocan...apsurdno je da se zemlja prezentira u seriji od 3 koncepta sa samo 2 plakata (a ako ih razrade u vise serija, postici ce samo kakofoniju i zbunjozu ljudi koji ce to gledati)....potencijalni potrosaci to nece jednostavno povezati s istom zemljom. Trebali su napraviti veliku konzistentnu kampanju koju mogu koristiti barem 2 godine...ovako su slozili vizualno fini cuspajz bez okusa.
Pa i nije da turistima realno nudimo nesto vise....mozda je i bolje da nema ljudi na tim fotkama, jer bi bili najveca laz...ipak smo mi notorno nadrkano-ulizivacki raspolozeni prema turistima (u vecini slucajeva, naravno da ima i izuzetaka)..izgleda da je HTZ mislio da im dizajneri mogu rijesiti problem koji oni moraju rijesiti..zato su plakati tako i ispali, zato su i autori imali odrijesene ruke, 0 inputa i 0 prigovora.

bit ce za neku 2020. Mozda.

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 29.05.2004 13:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa kaj ste svi vec pogledali izlozbu?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
vice



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 22
Location: ZG

PostPosted: 30.05.2004 15:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Autori su prije svega prikazali svoju osobnost kroz plakate, a tek onda Hrvatsku kao turisticku destinaciju, sto je, ako je poznat cilj, apsolutno nedopustivo. Imao sam prilike raditi sa HTZ-om...jedino sto mogu reci...ne ponovilo se...ni za kakve pare.
Ovo sto je Shadow spomenula stoji...dizajneri rjesavaju problem koji bi oni zapravo trebali rijesiti.
A ona brochurica sto se dobije na ulazu...ajme meni, katastrofa...anemija, bezlicnost...
Nekakve 3-4 outline forme plakata + obvezatno gomilo bjeline i sveprisutna helvetica.

Na izlozbu sam zaboravio 2 min. nakon sto sam izasao iz paviljona.

_________________
"Be prepared for the fact that your parents will probably never understand what you do for a living."
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
.iC



Joined: 04 Nov 2003
Posts: 109
Location: vz

PostPosted: 30.05.2004 21:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

...ja vidio samo u novinama, izlozbu si nisam pogledal, a onak od oka, na brzinu, mi se jedino svidjaju od Fabijanica plakati. I to ona ideja sa slikama u kvadratnoj formi na kojima su motivi hrvatske ( detalji ) i koji kao cijelina cine hrvatski grb. svidja mi se i kao ideja i kao realizacija.. ostalo mi je blago receno bez veze... al nisam jako upucen u sve to skupa tak da je to moja blic ocjena...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Dizajn i umjetnost All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group