Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
CSS HELP

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
raytech



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 396
Location: Zagreb

PostPosted: 26.06.2004 22:58    Post subject: CSS HELP Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hto bih ovo ovo postati na Css Zen Garden , ali neznam fakin strukturirat, mislim, ono kao prvo pojebe mi se margin body-a u lisici, IE radi još kolko tolko dobro, kao drugo sve uspijem posložiti sve kak spada, osim fakin izbornika, ono jedno vidim u dreamwaveru a izbaci mi desto i stoto FIREFOX-u i IE-u. Najveći mi je problem mi je posložiti menu jer sav raspada, ono neznam koji dio poziconiram kad ima miljon tagova, jer recimo #lselect(to su imena radova) #lselect ul, ili #lselect ul li. I nije mi jasno kako se na kojem principu radi to pozicioniranjem jer ima recim body - container - linkList. Ono naspram čega se što pomiće.

Mrzim kad moram pogađat kud što ide, on 45 px lijevo i pomakne se lijevo 45 px napsram čega ??? jel tadašnje pozcije, bordera ili ehat the fak. Mislim predpostavljam da ono kak posložiš u dreamveaveru je kak bi trebalo biti na IE ili whatever. A to kod mene nije slučaj.

Ono koliko sam skužio onaj orginalni html s nesmije mijenjati s nićim osim css, pa recimo ja imam tu neke tekstvo koje moram maknut ko Road to enlightment, moram zamjenit s ono krvavom slikom, i to sam skužio samo nađem id tog naslova i stavim display: ne ili kaj god.

Taj css, je cool i sve ali je fakin kompliciran, ono jedina fora je da ti je sadržaj odvojen od designa, ali jebote što te to hedikepira, Još ta thenologija ima pun k++ac cvast što se tiće usabilty-a. Jer je sad fakin preteško. Or I'm doin something wrong

E da i koja je razlika između micanja marginama, onog positioninga absolute/relative/static, skužio sam da je absolute naspram browsera, relative naspram jačeg div, a static je nepomićan. Misli koji usam za micanje
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 26.06.2004 23:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

HTML na css zen gardenu je prepun span tagova. Oni služe da možeš na njih staviti display:none i umjesto toga baciti sliku u background

ako si obeshrabren, pusti zasad svoj i čitaj one druge css-ove... pomaže

Quote:
Jer je sad fakin preteško. Or I'm doin something wrong

Radiš something wrong. Stani malo i čitaj css specifikaciju. U dreamweaveru NIKAD ne gledaj kako izgleda u njegovom previewu već drži FF upaljen i refreshaj. Kad središ da se ne raspada u FF pređi u IE i sredi to pomoću onih IE finti (Tantek Celik hackovi i drugo)

I mala kritika -- mislim da vizualno još nije spremno za zen garden Sad sorry, ali treba to malo stilizirati, ovako izgleda amaterski

peace
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
raytech



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 396
Location: Zagreb

PostPosted: 27.06.2004 10:12    Post subject: Hej Add user to your forum ignore list Reply with quote

Čitat ću njihove css-ove. No što se tiće designa, onak.... jesi ti vido splačine koje su tamo postavljene????

Amaterski?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 27.06.2004 10:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni je dizajn bas dobar, puno bolji od masu onih koje sam vidjela Smile

e da i ja se isto mucim sa css-om za garden Confused

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
raytech



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 396
Location: Zagreb

PostPosted: 27.06.2004 10:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
e da i ja se isto mucim sa css-om za garden Confused


Wanna join forces????

E da ja sam mislo da radim nešto kirivo zato što mi u dreamveaveru nije koa na IE i FF.
Ali to mi je malo glupo zar ne? Ono ja volim picajzlit po tome, i idem po onom starom what you get, ali ovdje to nije slučaj. Ono kak da ja budem 100% siguran ako sam ja to uspio napraviti na svom kompu da izgleda kak ja hoču, i tako izgleda svugdje drugdje. Ko što rekoh ova thenologija mora još rast, nije baš user frendly. E sad code people misle kaj on priča, pa gledajte ja volim imati više vremena da picajzlim po designu nego da se moram mučit s code-om.

Last edited by raytech on 27.06.2004 11:09; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 27.06.2004 11:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ajmo Wink

ali danas popodne ili sutra by mail Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 27.06.2004 16:49    Post subject: Re: Hej Add user to your forum ignore list Reply with quote

raytech wrote:
Čitat ću njihove css-ove. No što se tiće designa, onak.... jesi ti vido splačine koje su tamo postavljene????

Amaterski?

Mislio sam na header... Ostalo nije loše

Headeru fali detalja, ja mislim da si na dobrom putu, samo da header još malo doradiš... Rekao sam 'amaterski' jer izgleda kao da nije dovršeno

Čuj, hrabriji si od mene, ja se nisam još usudio radit za zen garden... ali jednom hoću

Never fear a critic
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
raytech



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 396
Location: Zagreb

PostPosted: 27.06.2004 17:04    Post subject: La la la Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sto se tiće krtike, ja ti tu imam bug pošto mi ništa što ja napravim nije dovoljno dobro, svaka kritka mi oduzme 5 h života, jer provedem picazljeći po designu.

Anyway, tnx za krituku doradio sam sad stvar
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group