Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Radeon 9600 XT ili Nvidia FX 5700 (što kupiti).

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 30.06.2004 11:18    Post subject: Radeon 9600 XT ili Nvidia FX 5700 (što kupiti). Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nekoliko činjenica.

1. Spremam se kupiti grafičku karticu
2. Max do 1500 kn
3. 256 MB

Primarno zbog intenzivnijeg bavljenja 3D-om. Trenutno u mom kompu čuči Gforce 3 64 MB i Mayi i za jednostavnije rendove treba puno previše vremena.

Sa njom bih tjerao samo jedan monitor.

Nemam namjeru koristiti je za igre.

Vaša preporuka ?

Last edited by TYPE01 on 30.06.2004 11:26; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Dirt McGrit



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 291
Location: iza ugla

PostPosted: 30.06.2004 11:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

yo

ja imam Radeona 9600 XT s 256 MB (Sapphire) i mogu rec da sam jako zadovoljan. slika je super, a i rezultati u mayi su sasvim zadovoljavajuci. nisam do sad imal apsolutno nikakvih problema tak da mogu toplo preporucit navedeni model

_________________
Baby, I got your money!
Back to top
View user's profile Send private message
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 30.06.2004 11:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma u biti već sam odlučio 80 : 20 u korist Radeona samo trebam nekog da me uvjeri Smile
Back to top
View user's profile Send private message
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 30.06.2004 11:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nVidia ofkorz

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 30.06.2004 11:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

drushtveni_otpadnik wrote:
nVidia ofkorz


Pokoji argument !? Smile
Back to top
View user's profile Send private message
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 30.06.2004 12:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to ti je kao rasprava o tome koji je bolji : C64 ili ZX ... Smile znaći subjektivni dojam.
masa ekipe koja se bavi 3D-om kao prvi odabir stavlja nVidiu. odeš na http://www.monostep.org, skineš neki demo sa realtime 3D efektima (tamo su skoro svi takvi) i možeš primjetiti da je masa njih optimizirana za nVidiu.
inaće ne mislim da ima neke prevelike razlike, 3D-om se ne bavim pa ne znam Embarassed . mnogi hvale nove ati-jeve kartice, ali svi grafičari koji se bave 3D-om i koje znam kažu da je envidija bolji izbor.

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 30.06.2004 12:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dirt McGrit wrote:
yo

ja imam Radeona 9600 XT s 256 MB (Sapphire) i mogu rec da sam jako zadovoljan. slika je super, a i rezultati u mayi su sasvim zadovoljavajuci. nisam do sad imal apsolutno nikakvih problema tak da mogu toplo preporucit navedeni model


Prodano! Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Dirt McGrit



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 291
Location: iza ugla

PostPosted: 30.06.2004 13:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sad cu ti ja ovako reci - kad pricamo o karticama u cjenovnom rangu do 1.500 kn razlike izmedu nvidie i atia su zanemarive, pogotovo kad se prica o radu s 3d aplikacijama. kad bi pricali o karticama koje kostaju 5.000 - 6.000 $ onda bi u svakom slucaju preporucil nvidijine modele jer su bolje od atijevih modela.

nema tu velike razlike izmedu radeona 9600XT i nvidie 9700, uzmi koju god hoces i nebudes fulal - ja sam osobno jako zadovoljan s atijem 9600 XT i mogu ti ga toplo preporucit. samo nemoj kupovat od nekakvih "lijevih" proizvodaca - trazi original ati ili sapphire...

mir

_________________
Baby, I got your money!
Back to top
View user's profile Send private message
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 30.06.2004 13:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ATI Sapphire Radeon 9600 XT, 128 BIT, 500 Mhz, 256 MB > 1280 Kn (Hgspot)
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 30.06.2004 13:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Trenutno u mom kompu čuči Gforce 3 64 MB i Mayi i za jednostavnije rendove treba puno previše vremena

Što nije da grafička kartica služi za renderiranje u viewportu, dok njena jačina ne pomaže onom 'pravom' renderingu zbog toga što je za rendering primarno zadužen procesor?

Meni su tako govorili... dunno
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 30.06.2004 13:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Quote:
Trenutno u mom kompu čuči Gforce 3 64 MB i Mayi i za jednostavnije rendove treba puno previše vremena

Što nije da grafička kartica služi za renderiranje u viewportu, dok njena jačina ne pomaže onom 'pravom' renderingu zbog toga što je za rendering primarno zadužen procesor?

Meni su tako govorili... dunno


Yep, u pravu si Smile Što bi ga značilo kupnjom jače grafičke neću dobiti na rendering performansama.
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 30.06.2004 14:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gle, umjesto grafičke jednostavno kupiš jednu dual procesorsku mašinu (koji rade kao četiri virtualna procesora) i to ti je to Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 30.06.2004 14:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne znam za šta ti treba kartica, ali u prošloj generaciji ATi je bio daleko nadmoćniji nad Nvidiom.

za oko 1500 kuna možeš dobiti čak i dosta jaču karticu od 9600xt ili 5700, pa ti predlažem da razmisliš o sljedećim karticama ::
9029 Gainward Ultra/1100XT TV/DVI GS, GF FX 5900XT 128MB 1.540,55
ili
VGA POWER COLOR ATI RADEON 9800 Pro, 128MB DDR, 128bit, DVI, TV
Raspoloživo, isporuka odmah
NOVO! 1.695,35

u svakom slučaju između 9600xt i 5700 je ATi puno bolji izbor, a ako moraš uzeti Nvidia, uzmi 5900xt

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 30.06.2004 15:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Gle, umjesto grafičke jednostavno kupiš jednu dual procesorsku mašinu (koji rade kao četiri virtualna procesora) i to ti je to Very Happy


He he Smile Ma da odmah složim cluster od par stotina mašina kao što to radi Pixar, pa nek rendaju, dignem Maya server i peri Smile

Baš sam naišao neki dan na neke zanimljive činjenice na Pixarovom siteu. U prosjeku se svaki frame renda cca 6 sati, dok je za neke bilo potrebno i 90 !. Nice! "Klik na "rend" pa na put oko svijeta.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group