Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
kako napraviti tiled nesto od komada slike?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 09.07.2004 00:11    Post subject: kako napraviti tiled nesto od komada slike? Add user to your forum ignore list Reply with quote

problem glasi ovako: napravila sam naslov za stranicu 760x300 i sad! savrseno sam skuzila tutorial (nije neki problem), ali moj naslov nije bas tako lako izrezat ako prije ne napravim neki komad koji ce se moc nastavljat tiled lijepo jedan na drugi.
ipak, ne radi se o nekoj figurativnoj slici (sva je radjena sa brushevima, mojim vlastitim )pa moze podnijet svasta, ali ne znam sto i kako.

ala sam zbrljavila ovo pitanje, nadam se da cete skuzit O_o

pic here

my guess je da izrezem onaj dio odmah poslije slova n pa do slijedece sive "crte" jer mi se cini najprikladniji za to, ali sto da napravim s rubovima tog komada? Confused

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 09.07.2004 11:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nitko mi nece odgovoriti...
mozda sam trebala staviti u WIP...

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 09.07.2004 12:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja te bas nisam najbolje skuzio Smile

oces izrezati sliku ali sto? jel mozes malo pojasniti problem? mislim da cemo ga onda odma rijesiti preko upotrebe css-a
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 09.07.2004 12:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

khm Smile
hocu jedan dio slike izrezat i prilagodit tako da kad je rezolucija veca od 800x600, on ispuni celiju koja se rastegne (u naslovnoj tablici, taj dio stoji u pozadini celije jel)
posto se ispred i iza te celije nalaze dijelovi slike, ovaj o kojem pricam trebalo bi sredit tako da se lijepo slaze sa ostalima, ono fino da se ne kuzi da je slika izrezana.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 09.07.2004 12:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nacrtas sliku tako da predvidis ta ponavljanja prvo Smile

nakon toga izrezes komade slike (lijevo i desno) i to tih dimenzija da kad se budu ponavljali da se nastavljaju jedno na drugo, dakle da se ne vide ostri prekidi.

vjerujem da css/html za ponavljanje slike znas pa cu preskocit taj dio.

uglavnom, prilikom crtanja slike moras nacrtati takve djelove slike koji se mogu ponavljati bez da se vide ostri prekidi medju ponovljenim djelovima slike.

sad ne znam koliko sam ti pomogao (i da li sam opce pomogao) ali ja bi ovu sliku tesko natjerao da se rasteze kak spada Smile
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 09.07.2004 12:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hmmm.. pa dobro, moje pitanje zapravo bi bilo postoje li kakvi efekti u photoshopu koji bi mi pomogli da taj dio slike preoblikujem bez da narushim cjelinu? Confused
jer mogu rec da sam prilicno zadovoljna kako ovo izgleda i stvarno ne bi isla ispocetka da ne us**em nesto.. Wink

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 09.07.2004 13:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm, mozda postoje ali ja ne znam za njih Smile


ako hoces efekt razvlacenja slike bez narusavanja same slike onda se to radi sa jednostavnom forom koja se sastoji da odrezes komad slike i njega ponavljas.

nemres sad iz slike koja nema dovoljno dobar uzorak koji bi se ponavljao napraviti ponavljanje..

mozes recimo nacrtati sliku dimenzije 2048 x 300 i staviti je za background image preko CSS-a i nadati se da posjetitelji nece imati vecu rezu od 204x1536 Smile
salim se naravno, takva slika bi pojela puno prostora..

ako zelis dobar efekt ponavljanja, nacrtaj nekakav uzorak na slici koji ce se moci ponavljati. ako netko ima bolji prijedlog - bring it on jer ja fakat nemam Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Platypus



Joined: 07 Feb 2004
Posts: 235

PostPosted: 09.07.2004 16:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

probaj prosiriti sliku i stavi, recimo, da ti slika s lijeve i s desne strane prelazi u crnu boju... ili da prelazi u neki uzorak koji se ponavlja... onda izrezes sredisnji dio.. stavis ga na sajt, a kao pozadinu stavis crnu boju ili taj uzorak.. trenutno na slici nemas nista sto bi se moglo ponavljati Smile znaci... crtaj jos malo..
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 09.07.2004 18:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hmm... ouki...
inace ovo je kako naslov izgleda sada, dakle nista nisam mijenjala
ne cini mi se bas tako strasno, ali naravno nije mi cilj da izgleda "ne tako strasno" nego "dobro" Very Happy

mislim znam da dizajn nije nesto ali nemam bas nekog iskustva, pa me nemojte prestrogo sudit Wink

inace u html-u su pozicione tablice (njih dvije, naslov i ovo... ostalo), sve sto sam znala prebacila sma u CSS ali moguce da mi je jos toga promaklo.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 09.07.2004 19:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stavi da ti pozadina koja se ponavlja u toj ćeliji bude crna, a onda u tu ćeliju ubaci tablicu u koju dodaš dijelove koje si brushala koji bi bili, onako, izolirani.

drukčije nećeš moći napraviti da ti se uzorak tile-a i da se ne vidi ponavljanje..

btw, čekam da završiš free download Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 09.07.2004 19:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hmmm.. ovo objasnjenje bas nisam skuzila - trebam stavit crnu pozadinu tablice, umetnut slike, a u celiju gdje se treba rastezat dodam jos jednu tablicu, a u nju nakrcat recimo 3 reda i tri stupca sa komadicima koji lagano prelaze u crno na rubovima..? ne kuzim O_o
mislim, kad bi znala kako treba konacni rezultat izgledati bilo bi mi jasnije, al ovo je skroz apstraktno objasnjenje Confused

ili ceeeeekaj... ne ne, nije to.. Smile


p.s. i ja jedva cekam Very Happy

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group