Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Spremanje u tablice...

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Doom



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 72

PostPosted: 07.07.2004 21:52    Post subject: Spremanje u tablice... Add user to your forum ignore list Reply with quote

E ovako, sigurno je bilo već govora na sajtu o ovome ali nisam baš našao odgovore...
Nakon što sam sve izrezao i spremio u Image Readyu naišao sam na neke probleme.
Digao sam taj moj izrezani dizajn u Dreamweaveru, centrirao sam ga da bude na sredini browsera (širina sajta je 750 pxl) i pritisnuo F12 da vidim kako izgleda...sve je u redu.
Radim pomoću templatesa (predložaka) pa sam lijepo označio regije koje će se moći mijenjati i sad ne znam dalje.
U čemu je fora? Pa ne mogu pisati preko toga dizajna! U svakoj je tablici slika i ja ne mogu pisati. Zapravo mogao bi kada bi na mjestu gdje želim pisati dodao layer ali i tu je jedan problem. Pošto sam ja sajt centrirao, on je sada pomaknut u desno, a kada dodajem layer on se ne pomiće zajedno sa dizajnom. Kužite? Pa kada pritisnem F12 sajt je fino na sredini browsera, a layer s textom je pomaknut u lijevo...

Kako dalje? Šta da radim? Kako se inače rade sajtovi koji su široki recimo 750 pxl? Jel ima netko nekog iskustva?
Back to top
View user's profile Send private message
Platypus



Joined: 07 Feb 2004
Posts: 235

PostPosted: 07.07.2004 23:09    Post subject: Re: Spremanje u tablice... Add user to your forum ignore list Reply with quote

tamo gdje zelis pisati slike stavis kao pozadinu celije......
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Doom



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 72

PostPosted: 08.07.2004 14:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

probati ću...
Back to top
View user's profile Send private message
Doom



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 72

PostPosted: 08.07.2004 21:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hm, skužio sam to sve samo sad mi se sajt "lomi" kada ubacujem background. Ne znam jel to mora tako ili šta?
Back to top
View user's profile Send private message
Platypus



Joined: 07 Feb 2004
Posts: 235

PostPosted: 08.07.2004 21:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Doom wrote:
Hm, skužio sam to sve samo sad mi se sajt "lomi" kada ubacujem background. Ne znam jel to mora tako ili šta?


ovisi sto znaci "lomi se".. mozda da postas skrinšot pa da vidimo...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Doom



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 72

PostPosted: 08.07.2004 21:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa ako u jednu ćeliju ubacim background onda mi se u onoj ćeli pokraj poremeti sadržaj, neki elementi se pomaknu i tako...
Back to top
View user's profile Send private message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 08.07.2004 21:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

savjetujem ti da naucis barem 20 najcescih html tagova i njihove atribute. štošta ce ti biti jasnije. čak i ako ces i dalje samo klikat po dreamweaveru znat ces sta mozes ocekivat u sourceu nakon kojeg klika.

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Platypus



Joined: 07 Feb 2004
Posts: 235

PostPosted: 08.07.2004 23:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Doom wrote:
Pa ako u jednu ćeliju ubacim background onda mi se u onoj ćeli pokraj poremeti sadržaj, neki elementi se pomaknu i tako...



ako jednoj celiji stavis background to ne bi trebalo imati nikakvog utjecaja na druge celije... jedino ako ubacis sliku (ne kao pozadinu) onda ti se mogu dogoditi takve stvari..
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 08.07.2004 23:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dakle, to sto je netko vec rekao sliku jednostavno prebacis u pozadinu, ALI da budes sasvim siguran da ce sve stimati moras od te celije odrediti atribute height i width. kad to napravis, ne bi se nista cudno smjelo dogadjati... barem neni nije.. O_o

edit: naravno visina i sirina celije moraju biti identicne visini i sirini slike koju si stavio u pozadinu, jel Wink

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Doom



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 72

PostPosted: 09.07.2004 19:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
dakle, to sto je netko vec rekao sliku jednostavno prebacis u pozadinu, ALI da budes sasvim siguran da ce sve stimati moras od te celije odrediti atribute height i width. kad to napravis, ne bi se nista cudno smjelo dogadjati... barem neni nije.. O_o

edit: naravno visina i sirina celije moraju biti identicne visini i sirini slike koju si stavio u pozadinu, jel Wink

E thnx, to mi je trebalo, sad sve odlično radi što se toga tiče.

Samo imam jedan mali problemčić...
Radim sajt pomoću templatesa (to možda i nije važno) i sad, šta mi se događa: kada odem provjeriti u browser jel sve štima (F12), kliknem na neki link i sajt mi se pomakne za 3-4 pixela u lijevo! Kužite? Znači ja sad na svom sajtu imam link "Početna stranica", ona mi se recimo prva otvori i sad kada kliknem na neki drugi link iz mog menij, npr. "O sajtu", layout mi se par pxl pomakne u lijevo... Ali stvar je u tome da se to dogodi samo taj prvi put! Kasnije kada kliknem na bilo koji link sve je u redu, ne miče se više... To mi je stvarno čudno...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group