Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Freehand MX problem s fontovima

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
corea



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 133
Location: zg

PostPosted: 26.02.2004 12:13    Post subject: Freehand MX problem s fontovima Add user to your forum ignore list Reply with quote

Problem je slijedeci... Freehand MX mi ucitava tek mali broj fontova od onih koji su mi instalirani u sistemu. Prica je ista koristio ja ATM (v4.1 pod XP-ima... na Macu na poslu, pod OS9 ili OSX nema tih problema) ili ne. Po kojoj logici to radi ne znam, jer evo jucer su mi trebala dva fonta da otvorim neki stari file, Decoder i Cro_Amerigo ... instaliram oba u ATM, prvi nece prepoznat ni na koji nacin, drugi vidi bez beda. Oba su fonta su TTF i vide mi ih SVI drugi programi instalirani (Photoshop, Flash, Maya...). Bez ATM-a, ista stvar.

Radim u Freehandu jos od verzije 7, al sam tek sa MX verzijom naletio na ove probleme. Reinstalacija Freehanda ne pomaze, niti reinstalacija sistema, niti bilo kakva reinstalacija bilo cega Smile Ima netko slicnih iskustava? I mozda nekakvo rjesenje? Smile

Hvala! Wink
Back to top
View user's profile Send private message
godfather



Joined: 17 Dec 2003
Posts: 93
Location: čakovec

PostPosted: 26.02.2004 12:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

napokon da se netko javi sa slicnim problemom kakav imam i ja.. Naime i ja sam postavio isto pitanje prije par dana pa je bio server riknuo i izbrisao se topic...
Ljudi pomagajte!

_________________
Do you feel lucky?? Huh punk? Do ya??? #bang#bang#fršt,špric
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 26.02.2004 16:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hm...poznata stvar...ne samo iz Freehanda....probajte kao font management aplikaciju koristiti Extensis Suitcase ili nešto slično. ATM, gle čuda, radi dobro sa Adobeovim aplikacijama, no Freehand je koma. Postoje patchevi koji rješavaju probleme CRO fontova u Freehandu, vrlo vjerojatno postoji nešto što rješava i vaš problem. Možda na Google Groups.....
Back to top
View user's profile Send private message
Zorin



Joined: 05 Nov 2003
Posts: 19

PostPosted: 26.02.2004 16:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da pametnog rjesenja nema !!!! vec sam dosta vremena potrosio na bas isti problem i dosao do zakljucka da je suitcase puno bolje rjesenje od ATM-a (barem za freehand) a pomaze samo u slucaju koristenja ttf-ova, naime t1, u freehandu, nece otvoriti nikako

btw. imam Freehand MXa (kao neki update), winXP i suitace 9.2


Ako itko zna kako ovo rjesiti treba ga proglasiti carom Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
aikon



Joined: 19 Sep 2003
Posts: 166

PostPosted: 26.02.2004 18:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja isto ispaljujen radi problema sa fontovima. Svugdi radi samo u Freehandu MX corak.
Koristim inace Bitstream Font Navigator i ne radi. Proba i ATM i nista. Po kojoj logici ne znam. Nisan proba Suitcase ali ako ga di nadjem Wink probat cu i njega.
Back to top
View user's profile Send private message
corea



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 133
Location: zg

PostPosted: 26.02.2004 23:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nista, ostaje mi da probam taj Suitcase ili da se vratim na v10. Bas mi i nisu neka fora ti iz Macromedie... Flash radi ko podmazan s fontovima, al FH, jok, ni da ga na koljenima molis. Cujem danas da i na novom Pantheru jedino jos FH zeza sa OS9 fontovima. Nije mi zabavno, imam hrpu starih FH fajlova, ne mogu s nicim radit na MX-u. Kad bolje razmislim, ne gine mi v10... Confused Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 27.02.2004 16:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zaboravi i 10-ku, 9-ka je najstabilnija i najbolja za raditi (u 10-ki neke stvari ne sljakaju kako treba, deinstalirala nakon 7 dana jer sam ispi...), milina ....

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
corea



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 133
Location: zg

PostPosted: 27.02.2004 16:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne znam, ja sam u 10-tki radio jako dugo i nikad nisam imao problema. Daj neki primjer problema na koje si naletila...
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 27.02.2004 18:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

za pocetak, na mac-u kursorima ne mozes pomaknuti niti jedan objekt, jer to jednostavno ne funkcionira... + pomicanje "rucicom" je sporo za krepat (blokira se sve pa se odjednom pojavi gdje si otprilike potegnuo)...duplicate je spor za riknut...eto, to mi je za pocetak bilo dovoljno....znam dosta ljudi s istim iskustvom i svi smo odustali od 10-ke.... super ako tebi sve sljaka

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 27.02.2004 18:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

usput o mx-u......u mx-u nema mogucnosti da se grupirani objekti ako u sebi imaju i txt boxove pretvore u krivulje (convert to path u tom slucaju ne radi, sto u 9 i 10 radi, fkorz)...daklem, i dalje furam 9-ku jer mi je superfast raditi u njoj i ne fali mi nista (nemam potrebe za nikakvim novim opcijama za sada)

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
raytech



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 396
Location: Zagreb

PostPosted: 15.04.2004 17:14    Post subject: Da bar?? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Joj FH 12 cekam te ko ozebli sunce!!!!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Sub3ER0



Joined: 08 May 2004
Posts: 12

PostPosted: 08.05.2004 14:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u 98ici radi kako treba ali mislim da tu pravi problem sa memorijom...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
corea



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 133
Location: zg

PostPosted: 08.07.2004 12:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

BUMP


Dakle, jel netko rijesio ovaj problem? Ja sam se ovih dana ponovo ulovio ukostac s tim ali mojim mukama se ne vidi skorasnji kraj koliko mi se cini. Probao sam Font Expert 2004 (oooodlican font manager, check out...), Font Thing, itd itd... nista. Probao sam sa raznim font doktorima koji otkrivaju ako se fontovi medjusobno kolju, ako su imena lose napisana, itd... i to popravljaju. Nista. Freehand MX odbija raditi na mom kompu (bilo stand alone, bilo verzija u sklopu Studia MX)... trazio sam kroz bezbrojne forume na netu slican problem (i rjesenje), nigdje nista. Probao sam instalirat razne postscript deviceove, da ga eventualno prevarim ako je problem u tome sto nemam spojen printer na komp... nista, sve isto.

Jel mi ne gine kopanje van iz prasine nekog cd-a sa FH10 ili 9, ili je netko skuzio u cem je problem?

I need help. Save me Mitch!

Sad
Back to top
View user's profile Send private message
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 08.07.2004 13:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Moj je iz MX04 paketa i nemam nikakvih problema sa fontovima (osim čćšđž).

koristim typograf (pun dreq mu treba da loada fontovce u FH ali swe mi radi)
Back to top
View user's profile Send private message
aikon



Joined: 19 Sep 2003
Posts: 166

PostPosted: 08.07.2004 13:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ukratko NE Smile Ja san odusta od pokusavaja popravke jer san svatia da ne ide. Nego san stavia illustrator i onda pisem u njemu sa fotovima. Iako to nije bas dobro rjesenje.
Koju verziju FH MX imas? Crackanu?

Jeli tebi rade kratice u FH-u. Meni npr. ne radi niti jedna normalna tipa:
z - zoom
t - type
...
Nego san sve mora stavit na alt+z, alt+t, ... To nikako da svatin zasto je tako i popravin. A jebe me za poludit.
Back to top
View user's profile Send private message
vjeko



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 452
Location: sss t

PostPosted: 08.07.2004 14:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam instalirao "the font thing" i sad se svi fontovi vide...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
aikon



Joined: 19 Sep 2003
Posts: 166

PostPosted: 08.07.2004 14:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Di ima za skinit The Font Thing i Typograf. Da skinem i probam. Ja isto imam iz MX04 paketa i eto ne rade shortcutovi i fontovi.
Back to top
View user's profile Send private message
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 08.07.2004 15:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

godot wrote:
ukratko NE Smile Ja san odusta od pokusavaja popravke jer san svatia da ne ide. Nego san stavia illustrator i onda pisem u njemu sa fotovima. Iako to nije bas dobro rjesenje.
Koju verziju FH MX imas? Crackanu?

Jeli tebi rade kratice u FH-u. Meni npr. ne radi niti jedna normalna tipa:
z - zoom
t - type
...
Nego san sve mora stavit na alt+z, alt+t, ... To nikako da svatin zasto je tako i popravin. A jebe me za poludit.


ne znam tocno (olfo)

da, ne rade ti shortcuti (taj T me ubija ali nema beda)
kaj ti koristis ALT+Z za zoom?
Back to top
View user's profile Send private message
vjeko



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 452
Location: sss t

PostPosted: 08.07.2004 18:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

godot wrote:
Di ima za skinit The Font Thing i Typograf. Da skinem i probam. Ja isto imam iz MX04 paketa i eto ne rade shortcutovi i fontovi.


http://members.ozemail.com.au/~scef/
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
aikon



Joined: 19 Sep 2003
Posts: 166

PostPosted: 10.07.2004 16:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Namistia san sebi da mi kratice budu ALT + "slovo" posto to radi. Pa mi je ALT+Z zoom, ALT+T type itd. Ali nije bas najpametnija ideja jer kad duze radim u FH-u onda pocnem i u phootshopu / ilustratoru / ... stiskat ALT+Z pa me to usporava Smile
Back to top
View user's profile Send private message
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 10.07.2004 23:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa za zoom imas ctrl+(alt)+space, ne kuzim kako se snalazis bez toga!?

Ja vec od toga imam deformaciju Very Happy

Cim sjednem za komp, desna ruka mish lijeva na ASD (quake deformacija) + CTRL&SPACE (freehand deformacija) Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group