Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
CSS - logika
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 09.07.2004 10:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
Brain hurts, petak je :)


ou jea, amo pit :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 09.07.2004 10:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:


BTW, ovaj css-discuss wiki rula, stvarno ima korisnih stvari, a sve na jednom mjestu fino...


ovo je SUPER!!!! Surprised

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 09.07.2004 11:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

che.UP wrote:
zytzagoo wrote:
Brain hurts, petak je Smile


ou jea, amo pit Smile

lecgo Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
ez-rider



Joined: 20 Oct 2003
Posts: 76
Location: Zagreb

PostPosted: 09.07.2004 11:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
i ti pozicionirash B da bude pored A .. dakle A B
browser tj. html jos uvijek ostavlja prostor ispod A veličine B
pa ako nakon B coda u html upišeš "neki tekst" dobiješ

-------------
A B

neki tekst
-------------


Clearing space beneath floated elements
http://css-discuss.incutio.com/?page=ClearingSpace

a? jel bi to rješilo onaj moj problem s "čuvanim" mjestom za B element .. inace odlican ovaj site css-discuss..

thanks..

.ez.
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 09.07.2004 11:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ez-rider wrote:
a? jel bi to rješilo onaj moj problem s "čuvanim" mjestom za B element .. inace odlican ovaj site css-discuss..

Sumnjam. Buduci da clear property kaze da se elementi nakon tog elementa koji kaze clear: ne floataju dalje, nego nastavljaju normalni flow.

Mislim da je (trenutno, po zadnjem kodu koji sam vidio) kod tebe pomak rezultat relativnog pozicioniranja koje ne izvadi element iz document flowa, nego ga ostavlja gdje jest, i pomice ga od tamo, ali zadrzava njegovo mjesto u flowu. Mozda i grijesim, nisam pokusavao na konkretnom primjeru koda nesto napraviti, samo laprdam Smile

Dakle, mozda bi koristenjem samo floata i cleara nakon toga, rijesio problem lijevog i desnog boxa, bez potrebe za relativnim pozicioniranjem.

Odličan tutorial o float modelu i svemu vezanom za float, pa i tipove browsera koji podrzavaju taj model: http://css.maxdesign.com.au/floatutorial/

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
ez-rider



Joined: 20 Oct 2003
Posts: 76
Location: Zagreb

PostPosted: 09.07.2004 12:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Smile
neam pojma .. srecom da od ovoga ne zzivim Smile umro bi od gladi .. Smile
.ez.
Back to top
View user's profile Send private message
ez-rider



Joined: 20 Oct 2003
Posts: 76
Location: Zagreb

PostPosted: 12.07.2004 22:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eo .. back on subject ..

http://www.inet.hr/~jprgomet/test.htm

sve vishe mi se cini taj CSS i browseri za *uac! Smile ..

u IE ovako .. u FF onako .. a ni jedan ni drugi ne valjaju .. a code je bolesno jednostavan ..

jasno je da hocu header/text/footer .. bez rupa okolo .. !? .. ne kuzzim zasto FF pokazuje #mainbox oko headera, a i IE .. zasto je footer tako velik ? (visok) .. zasto je #mainbox background vidljiv okolo u FF .. nista mi nije jasno .. nisam ni poceo .. ali taj CSS je u povojim .. tj. code je ok .. ali browseri saxaju Smile

.ez.
Back to top
View user's profile Send private message
Tomica



Joined: 16 May 2004
Posts: 39
Location: Novi Marof, CRO

PostPosted: 13.07.2004 11:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to i mene često puta muči Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 13.07.2004 11:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e ja ti sad n'e znam rec nista jer sam luda od pet ujutro na mom kodu ali vidim da ti fali line-height , position i tako neke stvarcice, nisam programer pa nemam tu logiku da skuzim odmah sta je ali trebalo bi samo malo bolje definirati stvari

check this sve css
www.ksw.fr/cnam (sad radim na tome pa mi jos brdo toga steka)

e da, odma pitanje za chevapa i zytza!
imam onu trazilicu i buton OK nikako ne mogu poravnati da bude na istoj ravnini sa formom Sad
anybody can help me?

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 13.07.2004 12:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ez-rider wrote:
sve vishe mi se cini taj CSS i browseri za *uac! Smile ..

u IE ovako .. u FF onako .. a ni jedan ni drugi ne valjaju .. a code je bolesno jednostavan ..

Koliko ja vidim, FF je sve izrendao tocno onako kako si mu rekao Smile
Da IE ne valja, se slazem Wink

Quote:
ne kuzzim zasto FF pokazuje #mainbox oko headera, a i IE

Zato jer je header unutar mainboxa? Odnosno sadrzan je unutar #mainbox diva... Ne kuzim sto te cudi?

Quote:
zasto je footer tako velik ? (visok)

Zato jer se defaultne margine paragrafa razlikuju u IE-u i ff-u. IEove su osjetno vece. To rijesis tako da definiras margin za p element, tj. top i bottom margin... dakle, p {margin: 0;} ili koji ti vec odgovara...

Quote:
zasto je #mainbox background vidljiv okolo u FF

Zato jer specsi tako kazu. Izvor: http://www.w3.org/TR/REC-CSS2/box.html#border-properties
css2 spec wrote:
All borders are drawn on top of the box's background.

A dashed je proziran na dijelu koji nema liniju. Naravno, i tu je IE opet odlucio svoju logiku koristiti.

Quote:
nista mi nije jasno .. nisam ni poceo .. ali taj CSS je u povojim .. tj. code je ok .. ali browseri saxaju Smile

Rekoh ti da ce biti veselo Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
ez-rider



Joined: 20 Oct 2003
Posts: 76
Location: Zagreb

PostPosted: 13.07.2004 12:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sve sto si objasnio je ok ..

ali #mainbox .. to je kao container za sve ostalo na stranici (sluzzi da sve stavim u njega i da mi sve bude gdje zelim na stranici, oche reci u sredini i malo od vrha) .. koji nema definiran height .. prema tome .. mainbox bi se trebao razvuci koliko treba da u njega stanu header, sadrzzaj i footer. A mainbox se razvuche vishe i to samo gore i dolje od headera ?

ja bih htio imati

Header
Sadrzzaj
Footer

bez razmaka igdje ..

zasto je mainbox veci od sadrzaja koji je u njemu ? i to samo oko headera.. drugim rjecima crvena boja mainboxa treba biti vidljiva samo 1px ispod mainbox bordera ..

thanks za p.margin

.ez.

P.S .. pićence? (mobitel mi crko, display puko, email only)
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 13.07.2004 13:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ez-rider wrote:
A mainbox se razvuche vishe i to samo gore i dolje od headera ?

Zbog margine paragrafa. Ista stvar kao i kod footera, postavi marginu na 0 i trebalo bi rijesiti problem Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 13.07.2004 13:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote


_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 13.07.2004 13:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:

Ma što je bilo mišiću? Nemoj plakati, ajde, nije tako strašno :))

Ako je zbog tvog problema sa formom, nemam sad vremena, i'll look into it popodne, ako che.UP ne baci pogled prije :)

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 13.07.2004 13:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a ja sam mislila da me ignoriras Razz

ok znam da nas je brdo, i da smo dosadni i da ti svi dugujemo bar 5 pica po glavi, zato cu strpljivo cekati moj red Wink

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ez-rider



Joined: 20 Oct 2003
Posts: 76
Location: Zagreb

PostPosted: 13.07.2004 13:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

WTF?!?$!

'ebooo radi .. Applause .. ajd sad ti reci .. sta to nije stupid .. a ovaj forum vrijedi zlata!

thanks .ez. very happy
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 13.07.2004 14:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hey zyt evo nema beda i ja sam rijesila, al svejedno hvala Very Happy

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 13.07.2004 20:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja nasla velke banjalucke cevape za 20kn pa me nije bilo cijeli dan :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group