Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
hard disk

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Invisible Man



Joined: 21 Jul 2004
Posts: 2

PostPosted: 21.07.2004 20:58    Post subject: hard disk Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imam jedan hard instaliran u ra;unalu i kupio sam drugi hard(Segate Barracuda 40 gb).Sad zelim imati oba harda u racunalu.Spojim jedan onaj siroki kabel (koji se nastavlja od mog starog harda) te spojim napon.U biosu podesim "AUTO" I "LBA" i F10.Racunalo se restarta te onda od mene trazi sistem disk.Ubacim "Windows XP Start Up" disketu.I sto sad na toj disketi nema fdiska niti niceg slicnog....Na starom hardu imam uredno instalirane windows xp.
Back to top
View user's profile Send private message
smasher



Joined: 10 Jan 2004
Posts: 229
Location: Zaprešić

PostPosted: 21.07.2004 21:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kolko ja znam, moraš hdd na kojem su ti windowsi stavit na master (preko jumpera na hdd poleđini), e a i da bi to sve bilo super, moraš ga spojit na onaj prvi connector na tvom "širokom" kablu. (IDE). a na onom durgom hddu, moraš jumper postavit na SLAVE, a možeš ga spojit na onaj drugi connector na IDE kablu. Naravno ovdje govorim samo o IDE kablu koji je spojen na PRIMARY kanal. Imaš i SECONDARY kanal, tj. drugi IDE kabel.
Za najbolje performanse možeš spojit taj drugi hdd na SECONDARY, ali MASTER.
Tako omogućavaš protok podataka na oba hdd u isto vrijeme, što nikako ne bi bilo moguće da ih spojiš na jedan IDE kabel (PRIMARY). Možda se ne bi protok podataka vidno smanjio, al više je bolje...

_________________
http://3DHR.net - Srce hrvatskih 3d artista
http://www.Rhino3DHelp.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
-polygon



Joined: 25 May 2004
Posts: 537
Location: Zagreb

PostPosted: 22.07.2004 11:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dakle hard diskove metnut windowse na master, a drugi hdd na slave. pozicije nisu važne ako nije setting CS cable select koji zadnji disk na kablu gleda ko master.
secondary kanal ak nemaš 3 diska rađe ostavi samo za optiku jer zna bit problema s prženjem sa secondary diska na secondary pržilicu

ja imam na primary recimo ibm 60 i wd 200 a na sec pržilicu i wd 10 koj mi je samo swap i to..

ovo za protok stoji al onda se javlja to da se smanjuje protok kad se koriste na secondaryju obadva što se desi ak pržiš neš sa diska tog. ja imam na ova dva na primaryu ata 100 i prijenos s obadva je trenutan Very Happy a kad kopsam više fajlova sve ok radi.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group