Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Registracija firme u lipoj našoj

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
.moody



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 94
Location: tha.Ploče

PostPosted: 09.10.2003 08:59    Post subject: Registracija firme u lipoj našoj Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ljudi nemerete bilivit ... Sve mi se čini da ova lipa naša koliko god mi mislimi da su se neke stvari prominile i da će ići nabolje, ona sve više i dublje tone i tone u propast. Koliko su ljudi nesposobni stvarno nisam zna ali ovo je fakat prevršilo svaku mjeru.

Pazite ovo :

Izaša novi zakon za obrtnike ( preko obrta sam obavljao poslove izrade web stranica ) da obrtnici moraju platiti neke klince palce i da sada svaki misec plaćaju neki klinac palac šta nisu pri plaćali. Dobro bi bilo sve da to moraš plaćati ovisno o datuma stupanja dotičnog zakona na snagu nego oni ti retroaktivno naplate i te gluposti od prošle godine bez obzira što taj zakon nije stupio na snagu ili je tek stupio na snagu. Šta vam preostaje, jedino ukinuti obrt.

Aje dobro, želiš osnovati poduzeće oni ti prave probleme oko imena ... Naziv poduzeća nesmi biti neka strana riječ ( what a fakk :=) ) i eto ti problema. I sada wake up & welcome to reality. Bez obzira šta imaš nebuloznih naziva hrvatskih firmi i nekih stranih naziva ( navodno se to moglo prije ) koje prave samo ruglo naše hrvatske poslovne scene, ali ne.
Jednostavno, mladom čovjeku nije mjesto ovdje.
Pri dok sam bija na faksu u Varaždinu govorili smo da je to grad penzionera, ali čini mi se da je čitava lipa naša misto za penzionere i one koji nemaju niti mogu smislit kakvu promjenu poradi koje bi nam bilo svima lipo i bajno. Ipak je još uvik u nas glavna tema šta će neko od onih u saboru reći, te njihova jadna i besmislena naklapanja.

Primjer 2.
Pazite ovo. Rodjak živi u Njemačkoj. Došao je u ured gdje se vrši registracija firmi. Pogodite koliko mu je tribalo. Ljudi 1 usrani sat s tim da je sutradan mogao početi sa radom.

Jeben je život nas umjetnika.
ako sam ikoga uvridija, ispričavam se ali fakkat sam popizdija jer ovo se nije dogodilo samo meni već mnogima, a najžalosnije je što najviše radi toga ispaštamo mi mladi.


respect.for.all

_________________
.moody
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 09.10.2003 10:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jep slazem se.
premda, meni se cini da su tu neke muljaze, buduci da sam vidio neke relativno nove *.hr stranice sa stranim imenama. firme, nisu udruge.
pa ono, go figure.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 09.10.2003 10:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
jep slazem se.
premda, meni se cini da su tu neke muljaze, buduci da sam vidio neke relativno nove *.hr stranice sa stranim imenama. firme, nisu udruge.
pa ono, go figure.


Mislim da sada mozes dobiti hr domenu ak nisi firma, odnosno pravna osoba. Primjer je gameplay.hr To su moji kolege koji rade gaming casopis koji je u skolpu Nacionala, odnosno firma se zove TV Extra.
A sto se tice firmi i birokracije... Imao sam jednu zamisao za pokretanjem neke firme s jednim frendom ali stvarno me frka upustiti se u te vode. Ovak bar znam da iam platu koja sjeda svaki mjesec i dok ide ide.
zajebana smo mi zemlja i preveliki je rizik upustati se u neki privatni posao.
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 09.10.2003 10:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sve se to da rjesit ako na trgovacki sud dodjes sa plavom kuvertom.
bez zeke, mrtav sam ozbiljan i u procesu registriranja firme... Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group