Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
opet photoshop pomoc

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
artistiko



Joined: 28 Mar 2004
Posts: 6
Location: Kragujevac

PostPosted: 01.09.2004 11:26    Post subject: opet photoshop pomoc Add user to your forum ignore list Reply with quote

zna netko kako napraviti efekt kapljica na fotografiji i kako???
hvala
Back to top
View user's profile Send private message
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 01.09.2004 13:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vrlo jednostavno: napravi selekciju u obliku kapljice, napravi odgovarajući gradient, opiči ga preko selekcije. Zatim sredi "odraz" (u biti tehnika je ista kao kad radiš "aqua" buttone). Za odraz napravi manju, više okruglu selekciju (ja to onako odokativno) i okini isti gradient, samo u suprotnom smjeru. To bi već trebalo ličiti na nešto (rough, ali sliči Smile , recimo) . Malo se igraj sa transparency modovima (multiply, luminosity itd.) dok ne dobiješ zadovoljavajuće stapanje sa slikom. Na tebi je da si odabareš boje u gradientima, postotke transparencije po layerima itd.

Recimo da je ovo najbrži način za dobiti nešto. Definitivno nije najbolji. Poigraj se pa vidi. Ovo su samo vrlo grubi guidelineovi kako početi. Ako te to ne zadovoljava koristi maskiranje, malo omekšaj selekcije featherom itd, itd.
Back to top
View user's profile Send private message
Teyo



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 12
Location: zagreb

PostPosted: 08.09.2004 14:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovo kaj je TYPE01 nabrojao je dobro rjesenje, a evo ti i link za odokativno slican tutorial Clicky -daje vrlo realisticne rezultate

da ja radim jednostavno bi nasla fotku sa kapima na svijetloj podlozi,napravila od toga brush i onda sa raznim layer modovima dobla kaj hochu...vjerojatno..
al ovisi sto zapravo hochesh postich
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 08.09.2004 16:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zbog ovakvih, vremenski zahtjevnih poslova postoje filteri za PS.

dakle, http://www.alienskin.com/
eye candy => water drops

inace, onaj gore savjet sljaka, ali mu moras dodati i displacement map - kapljice vode su, naime, prozirne i izoblicuju sliku... gotovo sam siguran da je netko na mi3-u vec objasnjavao kako se upotrebljava displace, pa malo potrazi...
Back to top
View user's profile Send private message
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 08.09.2004 17:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pripomoc: displace mapa

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group