Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Gdje tiskati CD-ove?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
xpi



Joined: 21 Jan 2004
Posts: 33

PostPosted: 09.09.2004 13:09    Post subject: Gdje tiskati CD-ove? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Trebao bih pomoći jednoj knjižnici da izda svoje materijale na par tisuća CD-ova, tj. pitanje je koju "tiskaru" im preporučiti... Osim umnožavanja mastera traži se i tiskanje naljepnica i ovitaka, naravno... Please, help. Smile

I u vezi toga jedno pitanje: je li izbor CD-R medija (umjesto "klasičnog" CD-a) iz nekog razloga loš izbor? Naprimjer, jesu li takvi mediji manje trajni, osjetljiviji i slično? Jesu li klasični CD-ovi jeftiniji od njih kad se ide u tako velike naklade?

Thanks. Wink
Back to top
View user's profile Send private message
rundll32



Joined: 26 Oct 2003
Posts: 193
Location: Zagreb

PostPosted: 09.09.2004 13:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sto se tice tiska na CD medij, meni je prije par dana frend odradio jednu kompilaciju sa sitom, i OK je. znaci, nema fotografija sitotiskom kad se radi, al PVC boje su OK.
przenje je odradio jedan drugi lik, a u Ziljku smo radili omot (tisak). tiraz je bio 100 duplih CDa.
znaci, ako ti je sitotisak ok, mogu ti dati njegov telefon pa mu se javi. ostalo, ne znam. znam samo da na suncu przeni cdi gube citljivost, ali za ove druge ne znam.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
aikon



Joined: 19 Sep 2003
Posts: 166

PostPosted: 09.09.2004 14:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako je rijec o par tisuca CD-a onda ti je mozda dobar izbor Sony-eva tvornica u Austriji. Progooglaj malo pa nadji. Imao sam link negdje ... evo nasao Very Happy
Pogledaj na http://www.sonydadc.com
E i imas jos i u ZG-u http://www.princo.hr
Back to top
View user's profile Send private message
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 09.09.2004 15:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Puno je bolji izbor tiskani cd umjesto prženog. Prženi s vremenom jednostavno umru, dok su tiskani daleko trajniji.

Ali ako ideš ispod 10 000 komada, ne znam jel se tvornice isplate.

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
valdo



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 22

PostPosted: 09.09.2004 16:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja vecinu stvari radim kod brisarta - www.brisart.hr
Ima sitotisak i ima full color print i przi cd-e. Prilicno je jeftin i brz.
Nesto sam radio i u austriji u sonijevoj tvornici ali to je malo skuplje i duze se ceka. Jedina prednost sonija je nekakva kvaliteta, al zato i kosta.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 09.09.2004 17:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Uvijek je bilo koliko para toliko muzike...

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 09.09.2004 18:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mi u firmi sve radimo u Sony DADC u Austriji.
Naklade su uvijek od 1500 pa do 15000.
Imaju kontakt osobu koja govori Hrvatski.

Cesto uzimamo zastitu (SecuROM) koja je dosta jeftina a izuzetno ucinkovita.

Tiskaju offsetni tisak direkt na CD sto je daleko bolje od naljepnica zbog kojih CD zna izletati iz svoje rotacione osi.

Doc
Back to top
View user's profile Send private message
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 09.09.2004 19:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dr01 wrote:
Mi u firmi sve radimo u Sony DADC u Austriji.
Naklade su uvijek od 1500 pa do 15000.
Imaju kontakt osobu koja govori Hrvatski.

Cesto uzimamo zastitu (SecuROM) koja je dosta jeftina a izuzetno ucinkovita.

Tiskaju offsetni tisak direkt na CD sto je daleko bolje od naljepnica zbog kojih CD zna izletati iz svoje rotacione osi.

Doc


Cijene? Web?

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 09.09.2004 20:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.sonydadc.com/home.go

A cijena varira a ovisi sto uzmes.

Imaju 5 vrsta 12 cm diskova te nekoliko onih manjih 8cm, vrsta pakiranja tj CD case kojih imaju cijelu gomilu vrsta, kakav ces tisak na diskove (koliko boja) ulazi li u to jos i bijla podloga na disc, tisak zadnje strane kutije CDa, koliko ce stranica i boja imati oona knjizica u Cdu, zelis li dodatne naljepnice na kutiji, ide li sve to u celofan (koji takodjer moze biti u bojama), kolika je hitnost posla, zelis li zastitu od kopiranja... ma u biti imaju strasno veliku ponudu samo nemaju diskove u neobicnim oblicima... kazu da se time ne zele baviti jer to ne spada u CD ROM ili DVD ROM specifikaciju i standard.

Najbolje je nazvati i njihov kalkulantti napravi ponudu.

Osoba za nase trziste zove se Snezana Spasojevic i prica neku srpsku varijantu hrvatskog.

Oprez: navodno imaju od velikih firmi revesring software koji cupa iz raznih fileova serijske brojeve softvera kojim se radilo pa onda mogu provjeriti u user bazi registriranih korisnika imas li taj softver origigi ili ne... to se odnosi (koliko sam ja skuzio) na Microsoft, Adobe i Macromedia programe. Nas su jednom zvali da nemaju nas serijski broj tj. licencu u Macromedia bazi reg korisnika Macromedia directora. Na to sam ja online (ili faxom) registrirao Macromedia Director i oni su se javili za 1 dan da je sve sada ok.

Doc
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group