Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Zasićenje na dimitriju...?
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
0viking0



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 214
Location: Zagreb - Croatia

PostPosted: 11.09.2004 23:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Oprosti 4th i keye ako ste nešto krivo shvatile. Edgar nije započeo nikakvu pobunu, već je samo primijetio ono što se veoma lako da primijetiti. Meni je mi3 definitivno jedan od najdražih siteova općenito (onak, baš mi je pri srcu), ali nitko nije savršen.. i ntko nije problematičan Question

Netko spomenuše da će se nekome poboljšat rejting ak zbriše loš rad...

..ali mislim da nitko ne uploada radove zbog rejtinga... Taj je rejting ionako jako relativan pojam jer uopće ne mora opisivati nekog autora kao dobrog ili lošeg. Netko ima u galeriji po 10 onak osrednjih neocjenjenih radova i jedan jako dobar, pa mu je rejting jak... Puno mi je bolja varijanta sa favouritsima koje imaju neki forumi. ...da ne spominjem da ima bolesne ekipe koji full namjerno nekom skidaju rejting.

Svatko ima svoje faze, normalno je da čovjek sa godinama stiče znanje, pa je i logično da čovjek što više radi, to ima bolje radove. Zašto bi bilo nenormalno da netko obriše godinu - dvije star rad, ako je svojim teško stečenim znanjem napravio popriličan pomak u međuvremenu. Većina nas se sobno ne pozna i o nama najviše govore naši radovi koje odlučimo međusobno podijeliti. Iz tog razloga, barem ja osobno više volim vidjeti aktualna dostignuća pojedinih autora nego njihovu povijest kako su do toga došli. Znači želim vidjeti najbolje radove koje poneki autor može prikazati - bilo one fotografija ili neka druga tehnika izražavanja.

...i u tome svemu ne vidim ništa loše, a najmanje problematično.

_________________
AND REMEMBER, KGB STILL WATCHING YOU
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 11.09.2004 23:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

viking mi je uzeo cijeli tekst iz usta Laughing Wink

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
0viking0



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 214
Location: Zagreb - Croatia

PostPosted: 12.09.2004 00:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Embarassed

_________________
AND REMEMBER, KGB STILL WATCHING YOU
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 12.09.2004 01:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

0viking0 wrote:
ali nitko nije savršen.. i ntko nije problematičan

probelematicnost je isticao edgar, procitaj opet pa ces naci...a onda se, izgleda, predomislio

Quote:
Zašto bi bilo nenormalno da netko obriše godinu - dvije star rad, ako je svojim teško stečenim znanjem napravio popriličan pomak u međuvremenu.

vidis, meni je to brisanje radova glupo... a razlog je sto je vrlo poticajno za pocetnike da vide kako se netko vremenom, radom, trudom i ucenjem i uvazavanjem eventualnih dobronamjernih kritika i pomoci poboljsao...
osim sto je poticajno, iz istih razloga (gledas sliku i citas tudje zamjerke i sl. na nju) se iz tudjih, kako dobrih, tako i losih radova, da uvijek nesto nauciti...
mislim da zaboravljate da je mi3 nastao iz zelje da se shera neko znanje i da se stvori neko mjesto gdje ce si ljudi moci pomagati, usmjeravati, dijeliti iskustva....

edgare, ako si stvarno mislio sto je viking rekao, zasto nisi u stanju isto i napisati? nakon svih tvojih danasnjih postova, daj promisli prije no sto nesto napises...ispada blesavo

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 12.09.2004 08:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

No, dobro, možda sam se krvio izrazio, i možda 'problem' nije prava riječ.
Ja sam samo ukazao na nedostatak vrhunskih art\dizajn radova u odnosu na fotografiju; i tu ne posve nebitno, dobra ili loša fotografija. Zato se i topic zove "zasicenje" a ne "problem". Kuzis?
Takodjer, pomislio sam i na neobicnu stvar koja smijesno izgleda (a ne problem) kad isti razliciti autori, pa čak i isti autor, za razlicite kvalitete radova dobiva jednako savršene ocjene, jer zapravo napreduje, ali napreduje i mi3 zajednica, pa je ono sto je nekad bilo 10, ostaje 10, a puno bolji noviji rad takodjer dobiva 10. Da, istina je da je lijepo vidjeti taj napredak, ali rejting cudno izgleda. Dakle, stvar je u premaloj nekritičnosti što se ocjena tiče. Mnogi će i dat odlicnu ocjenu a napisati kritike koje kad razmislis bas i ne pasu uz ocjenu koja ne data.

Eto, nikakva pobuna, nikakvi veliki problem, radi se samo o pojavama koje su vise-manje i logicne za ocekivati.

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
kliker



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 800
Location: /var/tmp

PostPosted: 12.09.2004 10:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

digitalac moze kupiti doslovno svatko ( npr ja ga posudjujem od frenda Embarassed) i eksperimentirati sa njim, postaviti lose i dobre fotke, nekom su dobre fotke rjetkost a nekom su lose fotke rjetkost. a dizajnom vulgaris, web-dizajnom, animacijama, digital artom i statijaznam cime sve ne se mogu baviti samo ljudi koji imaju smisla za to, nekakve estetke predispozicije, a takvih je puno manje nego ovih prvih. naravno i tu postoji selekcija na bolje i losije, na one sa vecim ili manjim (profesionalnim) iskustvom.
pretpostavljam da je stvar u tome.
meni je sve kul i svega treba biti, naravno u granicama dobrog ukusa i pristojnog ponasanja.
osim toga, inspiracija je relativna,...nekad dolazi u enormnim kolicinama a nekad je nema ni za lijek, a sve je to normalno i okej i glupo je teziti perfekcionizmu i elitizmu. onaj tko je dobar u svom poslu, dobit ce dobar posao i lijepu lovu i to mu je nagrada za trud i rad.
a povrh svih problema i nesuglasica, lijepo je i od neprocijenjive vrijednosti sto ovakvo neshto postoji na .hr webu i da se tu moze jednako raspravljati o punjenim paprikama i duzini ekspozicije na foticu.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 12.09.2004 13:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

edgar wrote:
No, dobro, možda sam se krvio izrazio, i možda 'problem' nije prava riječ.
Ja sam samo ukazao na nedostatak vrhunskih art\dizajn radova u odnosu na fotografiju; i tu ne posve nebitno, dobra ili loša fotografija. Zato se i topic zove "zasicenje" a ne "problem". Kuzis?


edgar wrote:
Da, i mi3dot pati i od još jednog problema.

ne, zbog ovoga ne kuzim. kuzim u sto si poslije modificirao svoje takstove. ti umjesto hrane svaki dan pojedes ono sto si rekao?

usput, o ocjenjivanju smo vise puta razgovarali na forumu i vise puta objasnili zasto i kako....
mislim da dobra ocjena za nesavrseni rad nekome tko se stvarno potrudio i ima potencijala napradovati, vise vrijedi i poticajnija je od dobre ocjene nekome tko je u stanju uglavnom napraviti dobar rad i ocekuje takvu ocjenu bez pretjeranog truda.
da skratim, nekome za koga znam da dobro crta, npr., necu sakom i kapom davati dobre ocjene i bit cu puno kriticnija, od nekoga tko se time tek poceo baviti i trudi se. ovom drugom treba poticaj dobrih ocjena da nastavi uciti (naravno, uz objasnjenje nedostataka). ovom prvom isto treba poticaj da se jos vise usavrsi, a mislim da to nece naci u najvisoj ocjeni.
u ocjenjivanju postoje dvostruka mjerila. naravno da nekoga tko je profesionalni fotograf neces ocjenjivati isto kao i nekog amatera. od prvog ocekujes puno vise. drugom ponekad dajes poticaj boljom ocjenom.
uvjet da budes clan mi3-ja nije da se profesionalno bavis dizajnom, fotografijom, animacijom ili porgramiranjem. isto virjedi za aplodanje radova u galeriju, svi imaju free pristup prema svojoj slobodnoj procjeni da tamo stave ono sto misle da su uspjesno napravili. isto tako, osobe koje daju ocjene nisu sve profesionalni dizajneri, fotografi i sl. samim time, ocekuje se velika doza subjektivnosti, koja nama zasad ne smeta. da smo htjeli vidjeti u galeriji samo vrhunske radove, sami bi radili selekciju radova koji se tamo mogu nalaziti. isto tako, dopustili bi ocjenjivanje samo osobama koji se profesionalno bave nekim od tih podrucja, jer bi jedino tako i bilo posteno.
got d point?

sto se nekriticnog ocjenjivanja nekih "popularnih" (nazovimo ih tako) clanova tice, to ide na savijest ocjenjivaca. svatko ocjenjuje prema svojem znanju (prvnstveno), objektivnosti i subjektivnosti. osim toga, ne vidim od kakve je zivotne vaznosti imati dobre ocjene na mi3-ju.... to ne donosi nikakve nagrade, kao sto lose ocjene ne donose nikakve sankcije... to je vise eksperiment da se vidi kako ljudi percipiraju tudje (i vlastite) radove, da netko testira kako ce mi3-publika dozivjeti neki rad, ako je za to zainteresiran, da netko pokaze svoj napredak, vjestinu, u okolini koja mu je mozda na neki nacin i zbog nekih razloga mjerodavna (sto je osobna stvar)...
ponavljam ti da ocjenjivanje ne vrse iskljucivo profesionalci, stoga te ocjene imaju relativnu vrijednost. a cija ce ti ocjena biti relevantna, a cija nece, to sam odlucujes.

vise od toga mislim da nije potrebno.


@kliker: hvala, rezimirao si ukratko neke nase stavove i namjere

Last edited by 4thshadow on 12.09.2004 13:43; edited 1 time in total

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 12.09.2004 13:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nakon sto je 4th tako fino srocila moje misli...

el mozemo sad malo o punjenim paprikama? Wink

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 12.09.2004 13:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

punjene paprike..

krumpir pire ili restani ? jel jako cudno ak uz paprike vise volite restani krumpir ?
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 12.09.2004 13:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
punjene paprike..

krumpir pire ili restani ? jel jako cudno ak uz paprike vise volite restani krumpir ?

e, al fakat je

uz paprike ide isključivo krumpir pire

to koda jedes carbonaru, ne sa pastom, neg sa pomfrijem :))) (skoro, ajd)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 12.09.2004 13:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo baš sam danas jeo punjene paprike + pire (yup, only pire uz paprike punjene) + zaciki Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 12.09.2004 13:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ajd nećemo offtopic. nastavak o hrani na - now eating -
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 12.09.2004 14:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Opet 4th, djelomicno si u pravu. Ti si moje izjave preozbiljno shvatila na neki neobican nacin. Viking je savršeno shvatio sto sam ja htio reci i to ti je pojasnio gore. Ne vidim gdje ti vidis da ja pobijam ono sto sam rekao. Slazem se u svemu sto si napisala, takodjer nije moja ideja bila niti sam ja to spomeuo da netko brise radove, niti da su radovi loši. Bilo bi dobro da ponovno pročitaš prvi post u topicu i skužiš o čemu ja govorim.

Ah da, punjene paprike? Gle slučajnosti, ja to imam danas za ručak. Shocked Razz

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 12.09.2004 14:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

aha.

mislim da se ovo i previse razvuklo.

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group