Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
OCJENA 10!?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Mili



Joined: 27 Jul 2004
Posts: 49
Location: ZAGREB, SIGA

PostPosted: 14.09.2004 23:59    Post subject: OCJENA 10!? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Primijetio sam da se na mitriju olako daju ocjene 10!
Mislim da to i nije baš u redu jer bi rad koji zaslužuje tu ocjenu morao biti stvarno savršen. Ono - sve do jaja!
Ne može biti ocjena 10 za nešto što i sam davatelj ocjene kaže " malo je podeksponirana, al' je dobra..." ili "da je malo ono ili ovo..." - ako ti nešto ne štima ne može biti 10!!!!!!!
Ne bi trebalo davati desetku zato što je netko prije tebe to dao, pa ajde i ti. Nek ga vodanosi. Ili da "ne kvariš prosjek" pa evo...
No s druge strane ako se daje manja ocjena treba konstruktivno objasniti što ne valja.

Baš bi volio vidjeti i vaša cijenjena mišljenja o tome.

_________________
zelio sam biti heroj ulice...
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 15.09.2004 00:07    Post subject: Re: OCJENA 10!? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mili wrote:

Baš bi volio vidjeti i vaša cijenjena mišljenja o tome.


ja bih volio da useri pročitaju prijašnje topice na forumu prije nego li počnu otvarati svoj sa mnogo uskličnika, ups! skoro zaboravih , CAPS U NASLOVU
zatim bih volio i zeku i medu...

da rasprava je bila , potraži ju..

tvojih sedam zadnjih ocjena , pet 10 jednom 7 i jednom 8
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 15.09.2004 08:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

so what, kog boli q za ocjene, tak i tak nis ne znace.

podsjeca me kad smo digli izbor za miss i mistera na http://www.gimnazija-karlovac.hr
onda smo jasno naznacili da nema nabijanja glasova ljudima. al netko je nekoj curi nabio glasove koje smo uredno pobrisali.

da bi nakon toga njen roditelj poslao mejl u kojem navodi kako "se time vrijedja dostojanstvo osobe" & bullshit Smile a to je sve vise bio neki eksperiment i zajebancija.

tako i ove ocjene, mislim da ljudi preozbiljno shvacaju neke stvari.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 15.09.2004 08:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:


tako i ove ocjene, mislim da ljudi preozbiljno shvacaju neke stvari.


I agree.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
aikon



Joined: 19 Sep 2003
Posts: 166

PostPosted: 15.09.2004 09:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ocjene su trebale bit tu da se kao objektivno moze ocjenit neciji rad. A sistem ocjena ne da ne radi nego ...
A posto ga "nitko" i ne obadaje onda ni ne treba postojat Smile
Najbolje da se kompletno makne ocjenjivanje 1-10 i da se stavi drop down sa "svidja mi se" i "ne svidja mi se" Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 15.09.2004 09:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

godot wrote:
Ocjene su trebale bit tu da se kao objektivno moze ocjenit neciji rad. A sistem ocjena ne da ne radi nego ...


ma ja ne kuzim sta vi u stvari hocete. sta u skolama nije isto tako? prvu godinu pokupis petake i poslije zivis od slave, a oni novi koji dodju ili su genijalci ili se dobro znoje za petaka. nemojte mi reci da nije tako jer to ide od osnovne skole pa do kraja faksa tako i ne kuzim sta onda ocekujete ovdje nesto drugacije.
a usput ovdje ti buducnost ne ovisi od tih ocjena tako da stvarno ne vidim u cemu je problem ako dam desetaka za nesto sto mi se svidja. lose ocjene ne dajem (osim ako netko stvarno ne provocira) jer ne zelim demotivirati osobu.
po meni je desetka nagrada i motivacija za rad.
nista vise od toga.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
aikon



Joined: 19 Sep 2003
Posts: 166

PostPosted: 15.09.2004 09:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
ma ja ne kuzim sta vi u stvari hocete. ... i ne kuzim sta onda ocekujete ovdje nesto drugacije. ... ne vidim u cemu je problem ako dam desetaka za nesto sto mi se svidja. po meni je desetka nagrada i motivacija za rad. nista vise od toga.

Ne ocekujem ja nista, niti me briga za ocjene, niti mi znace ista. Zbog toga sta ih svi djele sakom i kapom 10ke prije vrijede "vise nista" nego "nista vise od toga" Very Happy
Toliko o ocjeni kao motivaciji za rad.
Puno vazniji je komentar/kritika. Bar meni.
Toliko o uopce o ovom topiku.
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 15.09.2004 09:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@ godot , da! dijeliš ih šakom i kapom kao i svi
zadnjih 10 ocjena sedam puta 10 i tri puta ne ocjenjeno..

zar ostali nesmiju djeliti šakom i kapom al ti smijes il kaj ?
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 15.09.2004 09:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

trc detective Cool

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 15.09.2004 09:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ajmo gledat sa filozofske strane premda sve i je filozofija. Godot, ti si sad dao taj reply tek toliko samo da pokazes svima da si ono, KUL GUY kojeg boli sve zivo za svijet a glavno mu je da dobije nesto malo (komentar) i od toga onda grana sve ostalo. Znam, znam to je ona prva eksplozija informacija u mozgu koja sikne kroz bulju sve do prstiju i ponuka te da pises po tastaturi umjesto da pricekas malo da se trzaj membrane ohladi i adrenalin smiri pa da onda kazes nesto konkretno. Odo ja off topic ali eto samo kazem. To sam ja barem tako dozivio. Bez uvrede.

hehe.. trc praaaai dektektiv. Wink Cool
[Inspektor Vinko]

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 15.09.2004 09:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jeb`ga one of those mornings...

ja sam isto takav i gori ja imam 9od 10 desetki..
jer ocjenjujem samo ono sto mi se svidi , i to stvarno rijetko ..
ocjene su ovdje zato da netko tko sebe smatra kompetentnim ocijeni rad..

ma uostalom for gad sejk , pročitaj faq

Quote:

P: Želim samo glasati za sliku, ne i komentirati, ali mi ne da. Zašto?

O: Ako možeš dati ocjenu, znači da si stvorio neki sud o slici i ništa te ne priječi da taj sud izneseš u vidu komentara. Ako je slika loša, konstruktivnim komentarom pomoći ćeš autoru da ispravi greške u budućim radovima, a ako je slika dobra - pohvala nije nikome naškodila Smile.

Anonimno rejtanje slike smo zabranili i zbog toga jer vjerujemo da svatko mora stajati iza svoje ocjene tuđeg rada svojim imenom.


P: Ocijenio sam rad, ali sam skužio da sam se zaebo. Fulao sam i sad bih promijenio. Ima kvisko?

O: Nema. Šta si radio, radio si. Sigurni smo da zbog tvoje ocjene neće roknut svijet, a ti drugi put misli prije nego guraš Smile

P: Da li mogu komentirati bez glasanja?

O: Možeš. Jednostavno nemoj izabrati ocjenu.

P: Zašto mi rad ima ukupnu ocjenu "n/a" a Mile ju je već ocijenio sa "10"?

O: Po novim pravilima, da bi se prikazala ukupna ocjena rada, potrebno je skupiti 3 ocjene različitih (fizičkih, ako je moguće) korisnika.
S (kozmo)političkog gledišta, radovi će biti realnije ocijenjeni. Valjda. Možda. Vrijeme će pokazati.

P: Zašto zvijezdica i ocjena vode na faq? Čemu?

O: Zato da se neko slučajno zahebe i slučajno pročita ovaj beskoristan FAQ.
Zato da mu mi tu kažemo da sve te ocjene ne uzima previše ozbiljno, zato da mu objasnimo (zašto-zato sistemom) da su ocjene (i kritike) subjektivna stvar korisnika koje može i nemora prihvatit.
Back to top
View user's profile Send private message
aikon



Joined: 19 Sep 2003
Posts: 166

PostPosted: 15.09.2004 10:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

2tRC: Da ocjenia san ih sa 10. Ali isto tako ocjenia san samo one koji su mi stvarno dobri, zapravno odlicni. I u vecini slucajeva san dao svoj komentar koji su cesto slozeniji od "jiihaaa ficoo poludiii!" Very Happy ... Ali eto kriv sam sto komentiram samo ono sta mi je stvarno dobro pa je 10.

off topic ON
2Philatz:
Philatz wrote:
ajmo gledat sa filozofske strane premda sve i je filozofija. Godot, ti si sad dao taj reply tek toliko samo da pokazes svima da si ono, KUL GUY kojeg boli sve zivo za svijet a glavno mu je da dobije nesto malo (komentar) i od toga onda grana sve ostalo. Znam, znam to je ona prva eksplozija informacija u mozgu koja sikne kroz bulju sve do prstiju i ponuka te da pises po tastaturi umjesto da pricekas malo da se trzaj membrane ohladi i adrenalin smiri pa da onda kazes nesto konkretno. Odo ja off topic ali eto samo kazem. To sam ja barem tako dozivio. Bez uvrede.

Cesto ti imas neke svoje dozivljaje tako da se nemam namjere vrijedjat na to.
Sta se tice mog adrenalina on se ne dize na rasprave o ocjenama (ne znam na sta se tebi dize) pa komentar nije bia "u afektu". Nego sam samo reka ono sta mislim o ocjenama.
A sto se tice mog gledanja na komentare, mislim da si krivo shvatia. Meni nisu vazne ocjene jer su subjektivne i olako se daju. Vazni su mi komentari ali ne oni tipa "uuuuu", "aaaaa", "chilli papirka" i sl. nego oni koji pokazuju da je netko zastao vise od milisekund, pogleda, razmislia zasto mu se svidja ili ne svidja i onda komentira. Ako je napisa "ovo si falia, krivo si napisa, ... boje su ti ,... kompozicija, ..." jos bolje jer ce mi pokazat greske koje sam previdio. Taj nacin cijenim. Sto, cini mi se, nije bas slucaj sa tobom Wink
P.S. Ja ne govorim stvari samo da bi nesto reka, to radis ti. Ja nisam KUL GUY, to si ti.

off topic OFF
Back to top
View user's profile Send private message
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 15.09.2004 10:19    Post subject: Re: OCJENA 10!? Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
Mili wrote:

Basˇ bi volio vidjeti i vasˇa cijenjena misˇljenja o tome.


ja bih volio da useri procˇitaju prijasˇnje topice na forumu prije nego li pocˇnu otvarati svoj sa mnogo usklicˇnika, ups! skoro zaboravih , CAPS U NASLOVU
zatim bih volio i zeku i medu...

da rasprava je bila , potrazˇi ju..


i ja bih isto da se iste rasprave ne ponavljaju jednom tjedno...
sto smo imali reci o ocjenjivanju, rekli smo, stoga....mislim da je ovaj topic poptuno nepotreban

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 15.09.2004 10:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

godot wrote:

P.S. Ja ne govorim stvari samo da bi nesto reka, to radis ti. Ja nisam KUL GUY, to si ti.

One word. s ovim sto si rekao sad si dokazao da si Kul Guy.
brao.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
0viking0



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 214
Location: Zagreb - Croatia

PostPosted: 15.09.2004 10:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Admini brišite topic... dosta više Shocked ...idemo dalje Arrow

_________________
AND REMEMBER, KGB STILL WATCHING YOU
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
aikon



Joined: 19 Sep 2003
Posts: 166

PostPosted: 15.09.2004 10:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
One word. s ovim sto si rekao sad si dokazao da si Kul Guy.
brao.

Naravno. Onda san KUL GUY. Tnx. Means a lot comming from you Laughing
btw. off topic OFF == EOD. Chill out, nobody ate your dog.
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 15.09.2004 10:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

godot wrote:
2tRC: ...svoj komentar koji su cesto slozeniji od "jiihaaa ficoo poludiii!" Very Happy ... Ali eto kriv sam sto komentiram samo ono sta mi je stvarno dobro pa je 10.

da tvoji komentari su "kuul" hmm kako inspirativno ..

za tvoju informaciju , ficu znam preko 10 godina tako da nacin komunikacije izmedju visegodisnjih poznanika stvarno nije tvoj domain..

npr , da ocjenim tvoj rad sa 2 i kažem ti da prestaneš srat, onda bi bio tvoj domain.

kužiš razliku ?
Back to top
View user's profile Send private message
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 15.09.2004 11:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Insert bullshit here... Smile.

Ocijene ne mogu bit neko pravo mjerilo icega dok god svi mogu sve komentirat. Svaki seljo se moze regat i dat ti 10 ili 1 na rad, bez da ti ista znas o tipu i njegovim referencama tako da to bas i nema neku tezinu.

Trenutno je politika da svi mogu sve i to je u neku ruku ok dok u drugu nije.

Vjerojatno ce se napravit kategorije korisnika. Oni koji to zasluze radovima, konstruktivnim komentarima, znanjem i sl. ce ic u "visu" grupu, ostali dok se ne dokazu u "nizu".

Ovi iz vise grupe ce moc davat ocjene, ovi iz nize nece. Nakon toga ce ili bit generalni fajt ili ce ocjene dobit na vaznosti Smile. Vjerojatno ce se i galerija podjelit na te "dvije" skupine.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
djipster
Guest





PostPosted: 15.09.2004 11:28    Post subject: Reply with quote

ja bi malo u OT:
dakle...
neki ljudi (ne zelim nikog nabrajat) imaju nekakav "STATUS" na ovom mi3u.....zato kaj i kad postaju radove koji su totalno truba dobe ocjenu 10.....
mislim da samo to nije u redu....kaj se npr mene tice i mog ocjenjivanja ja sam djelio samo 10ke...a ove koji mi se ne svidjaju ne zelim ih ni ocjenjivat jer im je recimo dosad rosjek 10.0 pa ocito da je onda problem u meni a ne u njihovim radovima...jer kako i sami znate svako rad vidi na drugi nacin
pozdrav i no offence!
Back to top
4thshadow
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1640
Location: zg via pola

PostPosted: 15.09.2004 11:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to "dear all" : procitajta topic "ZASICENJE NA MI3-ju" ako vas ova tema jos zanima, daljnje rasprave o ovome su potpuno nepotrebne zasad, usle su u kategoriju mlacenja prazne slame.

_________________
the.bitchy.corner
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group