Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
KKJ.hr

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
d0nut



Joined: 23 Sep 2004
Posts: 38

PostPosted: 23.09.2004 15:37    Post subject: KKJ.hr Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.kkj.hr/

Naglasak je na usabilityu, a ne dizajnu. Stranice su rađene na dobrovoljnoj osnovi, pa ne budite previše okrutni s komentarima Smile

Any feedback appreciated.

Pozdrav!
Back to top
View user's profile Send private message
tWenty



Joined: 01 Dec 2003
Posts: 465
Location: Varaždin

PostPosted: 23.09.2004 15:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

boje su mi blje, sadrzaj isto tak, ona ruka ili votevr (body part uglavnom :>) je blje...

_________________
Prije sam bio umišljen, sad sam Savršen
DVA10
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
d0nut



Joined: 23 Sep 2004
Posts: 38

PostPosted: 23.09.2004 15:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Boje su stvar osobnog ukusa, sadržaj je sadržaj, ono je noga, dakle, da rezimiramo, zapravo ti se sviđa? Very Happy

JK.
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 23.09.2004 15:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a sad blje... i ti ga isto pretjerujes. Rolling Eyes

nije toliko lose ali sve ovo okra-zuto dosta zamara oci, mislim da bi neka bijela podloga za text (ili bg van okvira) bilo puno odmornije. ili uglavnom nesto sto bi prekinulo taj tonalitet.
ne znam jesi li skuzio sta zelim reci.
inace je funkcionalno (bar na prvi pogled) Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
d0nut



Joined: 23 Sep 2004
Posts: 38

PostPosted: 23.09.2004 15:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da, kužim, malo je previše jednobrazno(tm)... Ali s bojama se još uvijek mučim Smile

Hvala na komentaru!

BTW rađeno je besplatno. Zna li tko koliko bi bilo pristojno naplatiti tako nešto?
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 23.09.2004 15:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovo bi bilo OK za blog, ali za klupsku ili stranicu neke udruge nije. Usability je slab — layout nije konzistentan i raspada se kod povećanja veličine slova. Bitne stvari su stavljene u drugi plan, nebitne su u prvom... pojavljuje se i dvostuki glavni meni. Visina reda teksta (prored) je premala. Nedovoljan kontrast cijelina...

Loši JPG-ovi (kao ona rana) su no-no-no!

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
d0nut



Joined: 23 Sep 2004
Posts: 38

PostPosted: 23.09.2004 16:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Što se tiče raspadanja, znam... Išao sam na to da sa razumno velikim slovima radi. U IE ionako veličina slova definirana pikselima ostaje takva, a u Firefoxu trebaš odabrat manijakalno velika slova da bi desni stupac otišao u tri pi kvadrat.

Možeš konkretno objasnit ovo da layout nije konzistentan?
Tnx.
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 23.09.2004 17:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

d0nut wrote:
Možeš konkretno objasnit ovo da layout nije konzistentan?
Tnx.
otvaraj redom stranice pa ćeš vidjeti da layout nije prepoznatljiv — ne pratiš layout 'temu' — malo ima uvod, malo nema, negdje je podnaslov odmah, drugdje nije, negdje su ikonice foldera, drugdje su liste... prelazak na forum koji je skroz drugačije dizajniran... u jednoj tablici imaš objašnjenje stupaca, u drugoj nemaš...

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
d0nut



Joined: 23 Sep 2004
Posts: 38

PostPosted: 23.09.2004 17:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Naivno sam mislio da će header i stilovi biti dovoljni da bi se postigao konzistentan layout Smile

Forum je klasični phpbb i ne pada mi na pamet ići po njemu prčkati (previše posla, a ovaj je najpregledniji i ekipa je navikla na takav).

Enivej, sve zamjerke uzete na znanje, ali jednostavno mislim da nije vrijedno truda. Možda to sve sredim kad ulovim vremena, čisto iz vježbe.

BTW Već sam (kod sebe na disku, jel, još nije na serveru) maknuo dvostruki glavni meni, stvarno nema smisla...
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 23.09.2004 18:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pitao si za usability. Web je prebrz medij i korisnik nema vremena razmišljati što je važna informacija, a što nevažna. Zato je potrebno jednako prikazivati elemente iste važnosti...

što se tiče foruma, trebalo bi onda link na njega staviti negdje drugdje, odvojiti ga, kako u redoslijedu otvaranje ne bi zbunio korisnika.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
d0nut



Joined: 23 Sep 2004
Posts: 38

PostPosted: 23.09.2004 19:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nu, hvala na savjetima. Forum ću za sada staviti na kraj menija. Very Happy
Ne znam bih li stavio da se otvara u novom prozoru? Osobno to ne volim, pošto koristim srednji gumb miša ako hoću novi tab i VRLO me nerviraju novi prozori...

Inače se znam previše zabit u neki detalj pa izgubim iz vida cjelinu. A i na 15" CRTu mi je sve nekak gužva... Da ne velim kak izgleda 1024x768 na tu dijagonalu Confused

BTW radim (opet volonterski) još jednu stranicu, mislim da ću ovaj puta udarit na minimalizam. Pa javim ovdje kad bude gotovo Smile
Back to top
View user's profile Send private message
tWenty



Joined: 01 Dec 2003
Posts: 465
Location: Varaždin

PostPosted: 24.09.2004 18:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e sry nisam mislio rec bas blje, neg nije mi pala neka rijec na pamet koja bi tu stala Very Happy
uglavnom, sajt mi ne pase za tak neki klub biciklisticki...

_________________
Prije sam bio umišljen, sad sam Savršen
DVA10
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
d0nut



Joined: 23 Sep 2004
Posts: 38

PostPosted: 24.09.2004 18:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma nije bed, sto ljudi stopedest ćudi Smile
Slučajno mi je pukla tak neka ideja na pamet i onda sam na njoj izgradio site, a izgled se (IMO) poklapa ak s ničim onda s (starnskim) imenom "klub koturaša". Smile Jest da bi se dalo daleko ljepše napravit, al pomalo, pomalo, rekli bi neki s juga Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group