Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
deadbonsai

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
lizzard



Joined: 08 Feb 2004
Posts: 17

PostPosted: 20.09.2004 19:32    Post subject: deadbonsai Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja bi 'tio komentare: http://www.deadbonsai.org/

Očekujem da će prve reakcije biti na očajan izgled u biločemu osim u IE, pa da se odmah 'obranim' od tog: http://www.mi3dot.org/forum/viewtopic.php?t=2841
Back to top
View user's profile Send private message
che.UP
mi3.crew


Joined: 07 Sep 2003
Posts: 2320
Location: zagreb

PostPosted: 20.09.2004 20:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da si krivo shvatio taj topic. njegov sajt se ne vidi u IE-u zbog loseg IE-a. tvoj site se ne vidi dobro u nicem osim IE-a zbog TVOG loseg koda. tako da se ne mozes izvlacit na taj topic :)

_________________
UP | TypeTester | Accommodations App
Meni u Firefox-u ne radi AJAX
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 20.09.2004 20:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

prvo ti uleti header i stoji sam 5 minuta i onda se slozi sajt.
samo sto sam ja otisla vec nakon 30 sec.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lizzard



Joined: 08 Feb 2004
Posts: 17

PostPosted: 20.09.2004 22:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
prvo ti uleti header i stoji sam 5 minuta i onda se slozi sajt.
samo sto sam ja otisla vec nakon 30 sec.


Možeš to malo bolje objasniti? Jest da se sajt malo sporije loada zbog previše slajseva, al' šta se može. Kako da te ja zadržim više od 30 sekundi, tako da se header loada zadnji?
Back to top
View user's profile Send private message
FlocK



Joined: 03 Nov 2003
Posts: 252
Location: Split

PostPosted: 20.09.2004 22:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sredi malo ovo, ne valjaju mi linkovi ove boje, ona gdna plava, bljak, stavi neku kafenu, centriraj sajt i stavi nekakav background. malo sredi i cini mi se da ce bit uredu.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
lizzard



Joined: 08 Feb 2004
Posts: 17

PostPosted: 21.09.2004 14:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fala flock barem nešto pozitivno... Wink
Gdje je plava, misliš na linkove?
centriranje sam potpuno zaboravio... asssss Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message
Domix



Joined: 25 Jun 2004
Posts: 85
Location: Đakovo

PostPosted: 21.09.2004 17:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja koristim NETscape ali i IE no ovu stranicu sam gledao sa NETscape.

Evo ja mislim da tablece nešto ne valjaju(malo se raširilo i ima bijelog tamo di nema kad se gleda preko IE),

A što se tiće brzine podizanja ,

meni se ipak prvo otvorilo sve pa onda header što je u IE obrnuto...

_________________
Svi smo looodi.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
lizzard



Joined: 08 Feb 2004
Posts: 17

PostPosted: 21.09.2004 21:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

promijenio sam boju linkova u crnu (bolje nego plava)
dodana je lagana gradient podloga s lijevog ugla, barem ne izgleda preprazno na većim rezolucijama.

.domix: ono bijelo što se (nije) raširilo je zbog podloge, 123px prazno sa desne strane tablice tako da kad resajzaš na većoj rezoluciji da podloga ostane malo 'ispod' svega, ako me kužiš. na 800x600 sajt je pozicioniran na lijevoj strani, a na višim rezama otprilike na sredini. možda i nije najpraktičnije rješenje, ali što je tu je.

Ako je neko zainteresiran za linkanje nek se javi
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 21.09.2004 21:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lizzard wrote:
keye wrote:
prvo ti uleti header i stoji sam 5 minuta i onda se slozi sajt.
samo sto sam ja otisla vec nakon 30 sec.


Možeš to malo bolje objasniti? Jest da se sajt malo sporije loada zbog previše slajseva, al' šta se može. Kako da te ja zadržim više od 30 sekundi, tako da se header loada zadnji?


gle upadne mi header i onda sve bijelo. samo kad maknem mouse na rub windowsa vidim da se jos loada ali nema nikakve poruke da nesto dolazi. trebao bi staviti nesto kao loading, nesto napisati jer ovako izgleda da je header sve (ili da nesto ne stima sa sajtom).
i ja ti imam dosta brzu liniju tak da si mogu mislit kako je onima sa modemom.

eto Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lizzard



Joined: 08 Feb 2004
Posts: 17

PostPosted: 22.09.2004 23:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[/b]keye: nažalost i ja sam među onima sa modemom... Crying or Very sad
Razumijem na što misliš, nije baš neki 'doživljaj' što se header prvo pojavi, a iskreno ne pada mi na pamet kako da to riješim. Kamo da stavim "loading", u sam header? Pa da traje određeni broj sekundi; opet nije praktično jer će se nekome na većoj brzini sajt loadati, i onda će stajati umjesto headera taj "loading"?!? Nema smisla stavljati preloader, zar ne? Malo sam zastranio.
Htio bih pokoji komentar i na dizajn, pliz
Back to top
View user's profile Send private message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 23.09.2004 07:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

loše.
imaš rupe u FireFoxu zbog tablica koje su totalno čudno napravljene...
cijeli web možeš napravit sa 10-20% količine koda koji si ti koristio...i to u tabelama.

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lizzard



Joined: 08 Feb 2004
Posts: 17

PostPosted: 25.09.2004 01:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Izmijenio sam malo layout, i dodao novu podlogu.
Sad je manje slajseva, time je i nešto manji kod, ali problema sa ff i dalje ima.
Baš i ne znam kako da to riješim, pa ako netko ima kakav prijedlog, slušam...

PS malo je loše (dobro!) optimizirano pa su slije nešto veće, to ću promijeniti kad stignem
Back to top
View user's profile Send private message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 25.09.2004 06:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok..ajmo ovako...cjeli gornji dio (header + navigacija) možeš rješit
s jednom jedinom tabelom koja ima dva polja...u jednu ide naziv stranice u sličici, u drugu staviš 1px debelu pozadinu i onda pitanje roll-overa rješiš CSSom.

onako na prvi pogled...Keye će sigurno znati kak sve rješit CSSom, ali ja sam n00b kaj se CSSa tiče..... Very Happy

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
lizzard



Joined: 08 Feb 2004
Posts: 17

PostPosted: 25.09.2004 22:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ni ja baš nisam na 'ti' sa css-om pa bi nam obojici dobro došla keye Wink
Ali neznam da li bi to riješilo proble. Vjerojatno bi, ali neznam. Jedino da stavim obične text linkove (što mi je u jednu ruku debilno, zbog ariala/verdane), ili jednu sliku pa bez rollover-a (fade in/out mi također baš i ne pomaže tu, u ff i operi se neće vidjeti).
I opet mi ostaje problem što se flash loada prije slika.

... i još uvijek mi nitko ne komentira dizajn
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group