Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Google browser

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 24.09.2004 17:55    Post subject: Google browser Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://news.bbc.co.uk/1/hi/technology/3680942.stm

glasine, glasine......
kaj mislite kolko je moguće?

ako će stvarno uzeti recimo FireFox kao bazu i staviti neke od ljudi koje su oteli M$-u to bi mogo biti daleko najbolji browser....

Google rules

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 24.09.2004 18:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Rumor is da nije samo browser u igri, nego da ganjaju pravi mrezniOS, i moram priznat da mi se to uopce ne cini tako far fetched...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 24.09.2004 18:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma znam... sad su dobili ogromnu lovu i stvarno bi konačno neko mogo nešto napraviti.

zamisli samo kolko bi ljudi skinulo G-browser s googla...i još ak je napravljen po standardima?
bye-bye svim onim tipovima koji rade webove koji se vide samo u IE.
welcome standardi.
welcome stvari na svoje mjesto.



malo maštam.....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 24.09.2004 18:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence wrote:
malo maštam.....

overstated Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 24.09.2004 19:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
Rumor is da nije samo browser u igri, nego da ganjaju pravi mrezniOS, i moram priznat da mi se to uopce ne cini tako far fetched...

kaj je mrezniOS? mislim, na kaj to lici?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 24.09.2004 19:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Preporucam citanje:
http://www.kottke.org/04/09/more-google-browser
a ako netko zeli hrvatski "prijevod", odnosno novinarsko obradjivanje tematike: http://www.htnet.hr/tehnologija/internet/page/2004/09/22/0042006.html

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 24.09.2004 19:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
kaj je mrezniOS? mislim, na kaj to lici?

Banalizirano, imas komp, spojis se na net i sve sto radis u klasicnom OS-u trenutno, radis preko neta, kroz "browser". Odnosno u browseru imas sve sto sad nemas, nego imas ovisno o OS-u koji koristis...

Snimas, kopiras, slusas, pises, pretrazujes, surfas, mailas, njuzash, chatas, programiras, administriras, a sve sto ti treba je browser. I dobijes ga od google-a besplatno recimo. I u njemu mozes pisat u text editoru poput worda, to snimit, printat, poslat nekome... Stajaznam, nmogu do sutra pisat kaj sve mozes radit... Nema granica u teoriji...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 24.09.2004 19:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zytzagoo wrote:
Nema granica u teoriji...

osim financijskih Sad

nece vise bit piratiziranog softvera Sad
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 26.09.2004 14:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:
zytzagoo wrote:
Nema granica u teoriji...

osim financijskih Sad

Ne vidim zasto bi to znacilo smrt open source-a recimo....
stripe wrote:
nece vise bit piratiziranog softvera Sad

Mene to ne muci uopce. Ionako trenutno 90% (mozda i vise) softvera koji koristim je besplatan ili open source...

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 26.09.2004 15:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nisam bash skuzio ovo za open-source (nisam ja mislio na to nego na to da ces vjerojatno morati placati odrzavanje odnosno koristenje softvera) a ne vjerujem da se ta inicijativa odnosi na podrsku open-source ideji, stvar je bila smisljena kako bi se uz brojne prednosti rada preko mreze eliminirao element piratstva a to bi donijelo vecu zaradu softverskim kompanijama... mislim da sam se sad malo preciznije izrazio

-> pretpostavljam da si upuceniji u to, kako se isplati razvijati open-source softver, jel ima neki catch (npr. da se customer-support placa) ili kaj jer ne razumijem kako je to odrziva djelatnost (uzevsi u obzir da je to isto tako full time job, samo je produkt pokriven drukcijom licencom)
Back to top
View user's profile Send private message
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 26.09.2004 20:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:
ne vjerujem da se ta inicijativa odnosi na podrsku open-source ideji, stvar je bila smisljena kako bi se uz brojne prednosti rada preko mreze eliminirao element piratstva

Moze biti i ne mora. Evo par linkova, meni se svidja sto tamo pise.

http://www.kottke.org/04/04/google-operating-system
http://blog.topix.net/archives/000016.html
http://www.kottke.org/04/08/web-platform
http://www.kottke.org/04/08/the-google-browser

Naravno, sve je to mozda čisti bullshit i puste tlapnje - prave planove zna samo google Smile
Quote:
a to bi donijelo vecu zaradu softverskim kompanijama... mislim da sam se sad malo preciznije izrazio

Ne znam, ja mislim da je nemoguce eliminirati piratstvo.
Isto tako, uvijek je bilo skupog softvera, i besplatnih ili jeftinijih alternativa istom. I nitko ne moze sprijeciti nekoga (dovoljno nabrušenog na nekog velikog softverskog diva ili glupi komad softvera) da sjedne (eventualno okupi i ekipu istomisljenika) i napravi/naprave jednako dobar ili čak i bolji komad softvera i ponude ga svijetu besplatno Smile

Quote:
-> pretpostavljam da si upuceniji u to, kako se isplati razvijati open-source softver, jel ima neki catch (npr. da se customer-support placa) ili kaj

Da, to je jedna od mogucnosti. Druga je recimo (sto sad trenutno microsoft radi) da otvoris dio svog koda open source zajednici, oni to unaprijede, nadograde, svasta-nesto, i ti onda vidis sta sve jos moze tvoj inicijalni kod, i uzmes dobre stvari koje su ljudi napravili sa tvojim kodom i implementiras nazad u windowse ili koji si dio koda vec dao...
Ima jos mogucnosti, proguglaj, ako nista drugo, dosta ljudi pise blogove na tu temu... A i svako tolko izleti neki clanak na velikim technology portalima i/ili novinama poput NYtimes-a, bbc technology-a itd...

Ne bih se bas hvalio da sam upucen u tematiku... Upucen sam toliko koliko procitam na netu i onda naknadno razmislim malo o tome sto sam procitao...

Quote:
jer ne razumijem kako je to odrziva djelatnost (uzevsi u obzir da je to isto tako full time job, samo je produkt pokriven drukcijom licencom)

Ne mora nuzno biti full-time job. Gomila ljudi koja radi na razvoju raznih open-source projekata ima normalno svoj daytime job, a ovo im je zabava sa strane... Drugi su pak placeni da rade samo na tome - kako velike kompanije nalaze sredstava i sto konkretno dobijaju s tim - to ovisi doslovno od kompanije do kompanije - ali ocito im se isplati kad svaka veca kompanija ulazi u taj segment.

Osim toga, ako bas nista drugo, to je mjesto na kojem svatko moze pokazati svoj potencijal, pa ce ga neka od tih velikih kompanija unajmiti da radi ponesto za njega, ili ga zaposliti full-time (desavalo se i jedno i drugo).

A dodatno, o cijeloj toj temi ima pun kua "za i protiv" style članaka po cijelom netu. Google-aj malo Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 26.09.2004 20:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tnx zyt, zanimljivo štivo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 26.09.2004 20:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
tnx zyt, zanimljivo štivo


yup Very Happy > tnx, bash si se potrudio
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group