Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
zašto ne radi ... (php.)
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 19.09.2004 13:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

moj glavni razlog je što je session ipak sigurniji, pošto se sve varijable drže na serveru.
dalje netko ne mora prihvatiti cookie (ja racimo imam FireFox podešen da me pita za svaki cookie i 99% odbijem), dok kod sessiona, u slučaju da ti ne prihvatiš session cookie, server preko URLa prenosi vrijednost (PHPSESSID) sessiona.
također meni je recimo jednostavniji rad sa sessionom, možda zato kaj se nisam baš previše gnjavio oko cookie-a uopće....

tak bar ja to vidim..možda griješim....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 19.09.2004 18:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence wrote:
...dalje netko ne mora prihvatiti cookie (ja racimo imam FireFox podešen da me pita za svaki cookie i 99% odbijem), dok kod sessiona, u slučaju da ti ne prihvatiš session cookie, server preko URLa prenosi vrijednost (PHPSESSID) sessiona...

Postoji i mogućnost da se svi cookies blokiraju a session dozvole. To je OK. A postoji i URL. Ma na php.net je sve super napisano, samo treba čitucnut malo

Za prenošenje varijabli u php-u session IS A MUST

___
Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 19.09.2004 19:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma imate pravo Smile budem koristio session

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 19.09.2004 22:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:

Postoji i mogućnost da se svi cookies blokiraju a session dozvole. To je OK. A postoji i URL. Ma na php.net je sve super napisano, samo treba čitucnut malo

Za prenošenje varijabli u php-u session IS A MUST

___
Smile


ma gle..neke cookie dozvolim, recimo od mi3-ja Wink
nekak mi je prirodnije radit sa sessionom, kaj ja znam.
kad sam prvi put tražio tutoriale po netu, bilo mi je malo weird shvatit kaj i kam....ali kad jednom krene stvarno je super stvar za radit sa userima ili bilo čim na nekim webu....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 25.09.2004 16:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

što se tiče session -a
jel dovoljno stavit

Code:
$_SESSION['shit']="fuj";
$a = $_SESSION['shit'];


vidio sam negdje da treba session_start(); tak nešto, no ono radi i onak Smile uglavnom jel ono dovoljno??

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 25.09.2004 19:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

trebas
Code:

<?php
session_start();

$_SESSION['test'] = 'Icky yucky poo';

$test = $_SESSION['test'];
?>



dakle - session_start() moram biti na pocetku skripte (i prije head taga u html jerbo onda ti izbaci error.).
svi ti podaci koje ti assignas nekom sessionu se sejvaju u fajlic koji se zove isto ko i tvoj session (231839128z3192z8 recimo) Very Happy , pod unixom u /tmp dir, a u win-u najcesce c:\windows\Temp, al ne mora biti.
i ti fajlici imaju svoj life time odredjeni, mislim da 40 min (sve dok ti session ne umre Very Happy)

mislim da je to to.. ukratko.

onda si usas sessione do mile volje.
Cool

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 25.09.2004 21:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tenks Smile zanimalo me jer sam u jednoj skripiti vidio da lik to ne koristi pa sam se pitao ...

e sad Smile
radim log in bla i planirao sam spremit password kriptiran s md5 ( md5($a); ) u mysql bla Smile uglavnom onda nemogu više vidjet koji je to pass spremljen jel tak? Smile valjda je...
kaj još mogu koristit osim md5 k. ??? a? (da ima neki key npr. mmm($a, $key); )
kužite kaj želim reć ....
tenks again ...

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 26.09.2004 03:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa i ne mozes vidjeti koji ti je pass.
_moras_ ga zapamtiti.
tako ti i phpBB usa md5 hash za passworde i svi ostali.
Zasto ? jer md5 nemos "dekriptirati".. pa ti je bolje onda to korisiti, malo sigurnije..
ja ti preporucujem md5.
imas base64_encode() i base64_decode, al ipak ti je to malo nesigurno jerbo se lako prepozna kad je nes sa base64 enkriptirano pa samo uzmes te podatke i deenkodiras ih i- voila - drugi imaju tvoje podatke..

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 26.09.2004 10:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

unique wrote:
tenks Smile zanimalo me jer sam u jednoj skripiti vidio da lik to ne koristi pa sam se pitao ...

e sad Smile
radim log in bla i planirao sam spremit password kriptiran s md5 ( md5($a); ) u mysql bla Smile uglavnom onda nemogu više vidjet koji je to pass spremljen jel tak? Smile valjda je...
kaj još mogu koristit osim md5 k. ??? a? (da ima neki key npr. mmm($a, $key); )
kužite kaj želim reć ....
tenks again ...


poanta spremanja passworda enkriptiranog sa md5 algoritmom je i privacy i security.
ako mislis da ce ti biti lakse onda spremi password u "obicnom" obliku ili malo prosnjofaj po netu o 2way crypting algoritmima.

inace, md5 se da probiti pa ako bas inzistiras na high securityu onda koristi sha1 umjesto md5.
Back to top
View user's profile Send private message
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 26.09.2004 10:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da kužim ja to sve ali me zanimalo kak onda radi ono ... "plizzz zaboravio sam password dajte mi ga mejlnite ???" Smile

koristi ću md5 a ako netko zaboravi pass pošaljem mu novi Smile and that's it ....

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 26.09.2004 12:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maxy wrote:

inace, md5 se da probiti pa ako bas inzistiras na high securityu onda koristi sha1 umjesto md5.

aha, we have a clue sherlock! el to ide na brute force forsiranje ili ima bas nes jednostavnije napisano da se razbije ?

unique wrote:

da kužim ja to sve ali me zanimalo kak onda radi ono ... "plizzz zaboravio sam password dajte mi ga mejlnite ???"

a) das formu da uspise nick i mail, ak sve stima saljes novi random generirani pass na mail i ujedno updatas MySQL
b) ak si ikad se regao na hotmail ili bilogdje mozes dobiti one neko pitanje i odgovor i onda provjeravas i dolje sve isto ko u a) primjeru.

ovo a) rjesenje mi je jednostavnije i smao pogledaj uokolo po ostalim sajtovima/forumuma/skriptama i vidjet ces da je to najzastupljenije rjesenje.

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 26.09.2004 13:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

_butch wrote:

aha, we have a clue sherlock! el to ide na brute force forsiranje ili ima bas nes jednostavnije napisano da se razbije ?


postoji word lista koja je enkriptirana sa md5 pa se prvo dani hash usporedjuje sa listom, a ako to propadne onda ide brute force.

dakle, imas par tisuca cesto koristenih rijeci za logine pa se to md5-a i onda se usporedi sa danim hashom.
Back to top
View user's profile Send private message
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 26.09.2004 13:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

interesting..

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 26.09.2004 23:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maxy wrote:

dakle, imas par tisuca cesto koristenih rijeci za logine pa se to md5-a i onda se usporedi sa danim hashom.

da, ali to je glup, imat neku logičnu riječ za login ... a kolko bi trebalo na bforce način ako pass ima min. 8 znakova Rolling Eyes dosta that's for sure Smile

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 27.09.2004 06:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

unique wrote:
da, ali to je glup, imat neku logičnu riječ za login ... a kolko bi trebalo na bforce način ako pass ima min. 8 znakova Rolling Eyes dosta that's for sure Smile


pricamo naravno sa teoretskog stajalista Smile
za 8 znakova bi trebalo par tjedana ako se ne varam, ako se ne koristi word lista naravno.
naravno da je prakticki nemoguce ovom metodom bilo sta saznati, ali ako si paranoican -> sha1
Back to top
View user's profile Send private message
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 27.09.2004 10:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da razumijem Smile

tenks

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group