Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
charset na ASP-u

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Gault



Joined: 22 Nov 2003
Posts: 22

PostPosted: 28.09.2004 20:34    Post subject: charset na ASP-u Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vidim da su svi vecinom dobro upuceni u php ali imam probemcek takav da mi ne rade slova ć i č na webu. ostala rade kak spada. na webu je asp baza iz MS Accessa i na kompu mi preko IIS-a radi sve al kad sam to stavio na domenu ne radi. Jel mi neko moze pomoc nekak da to proradi.

sajt je: http://www.gurmanoteka.com
Back to top
View user's profile Send private message
bozob



Joined: 07 Mar 2004
Posts: 378
Location: Gruda, Konavle

PostPosted: 29.09.2004 02:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nisam siguran dal će radit al pokušaj promjenit charset=windows-1250 u charset=ISO-8859-2 .
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Gault



Joined: 22 Nov 2003
Posts: 22

PostPosted: 29.09.2004 10:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne pomaze promjena charseta. nije problem u stranici nego nesto s bazom. skuzio sam da mi i trazilica radi drugacije nego na kompu, t. bas i ne radi najbolje. brijem da nije baza dobro povezana na dobeni i da zato ne radi, ili nisu driveri instalirani na domeni za bazu ili kaj ja znam kaj...
Back to top
View user's profile Send private message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 29.09.2004 12:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovo kaj ti imam reći ti neće možda pomoći, a možda i oće..ne znam.

ja sam nedavno postavio jedan web i vidim da ne rade HR slova, hosting provider je VIP, zovem ja njih oni meni šalju da promjenim iz win-1250 u iso...naravno da opet ne radi...

e sad...kak sam znao da nekaj ne valja s VIPovim serverom?
kod mene lokalno je sve radilo kak treba, stranica je stajala na mojoj domeni, hostano kod Iskona, jedno tjedan dana dok su se radile ispravke i sve je radilo...međutim VIPov server je nekako mjenjao HR znakove.
da ne pričam da su me njihovi iz tehničke službe uvjeravali da je problem sa onim kaj smo poslali....onda sam se ljepo spojio FTPom na server i kretenu, stp-by-step objasnio da:
a) u datotekama NA serveru su HR znakovi
b) da i windows-1250 i iso (neke stranice sam promjenio na ISO) daju ISTI problem
c) da SVE radi kako spada i kod mene lokalno i na Iskonovom serveru

onda su obećali da će "pogledat" u čemu je problem....prošao je dan-dva, klijent je poludio, nakon kaj sam mu ja objsanio u čemu je stvar...nazvao ih i nećeš vjerovat, ali za 15 minuta je sve proradilo....


kaj su oni sa serverom radili, ja nemam pojima....ali kad je klijent dignuo dreku, sve je proradilo.

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Gault



Joined: 22 Nov 2003
Posts: 22

PostPosted: 29.09.2004 14:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nije mi bas pomoglo al ipak hvala...

nesto ne stima sa serverom, hostano je kod fd-host-a, do sad nisam imao problema s njima al su do sad svi bili na php-u, ovo je prvi kaj sam otvarao na windozama i ne radi kak spada. a njihov admin je u vojsci pa sam popusio... tolko o firmi...

vec sam isprobao brdo kombinacija i brdo frendova nazvao al mi niko nemre pomoc, svi su mi dali neko rjesenje al nis ne radi...

fuck...
Back to top
View user's profile Send private message
bozob



Joined: 07 Mar 2004
Posts: 378
Location: Gruda, Konavle

PostPosted: 29.09.2004 15:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Može bit da ti je problem sa bazom al najprije je problem u serveru. Probaj na nekom drugom win hostu. Nek ti netko posudi malo prostora samo da vidiš jel do toga. Ak ti treba dam ti ja javi se na PM
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Gault



Joined: 22 Nov 2003
Posts: 22

PostPosted: 30.09.2004 11:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sve je sredeno, nekak sam uspio iskemijat sve...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group