Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
"dizajn" portal

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
triple



Joined: 03 May 2004
Posts: 128
Location: Mostar

PostPosted: 13.10.2004 14:20    Post subject: "dizajn" portal Add user to your forum ignore list Reply with quote

na podstranici koja govori o MI3DOT.ORG pise izmedju ostalog i ovo:

"Site je konceptualno proširen i zaokružen, bavi se temama iz područja dizajna (od grafičkog i web dizajna do advertisinga), umjetnosti i fotografije...."

U zadnje vrijeme sve na forumu gotovo nikako nema dizajnerskih i slicnih tema, tema iz prakse, iz struke, pa me zanima vase misljenje, a meni osobno pomalo smeta, da budem blag... a evo i dokaza:


_________________
Pink Bubbles Go Ape
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 13.10.2004 14:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pokreni ti topic vezan uz dizajn pa ce ljudi odgovarati. Svi ljudi koji postave pitanje na bilo kojem forumu dobe na njega odgovor (manje-vise), ovisno o tome u koju rubriku stavis post/topic/pitanje. AKo netko stavlja u FFA (sto je offtopic) onda je to oftopic tema i moze se pricati o svemu i svacemu. ovo "dizajn" portal ne kuzim. pa imas dosta toga o dizajnu, kaj moraju svi biti striktno u strahu i pricati samo o DIZAJNU, totalno krivo brijes; ovo je design "community" sa ljudima koji aktivno komuniciraju, upoznavaju nove ljude/prilike/stvari/metode/tehnike itd..

moje misljenje.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 13.10.2004 14:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jel' pise grafickog i WEB dizajna??
jel imas 4 topica u client side-u?*

web dizajn je prije svega ergonomija, koncept, interfaces, client-side, server side...

to ja pricam za sebe jer se bavim eksluzivno webdizajnom/ergonomijom a takvih kao ja ima dosta ovdje na mitriju Smile

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 13.10.2004 14:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

quote philatz & keye
Back to top
View user's profile Send private message
triple



Joined: 03 May 2004
Posts: 128
Location: Mostar

PostPosted: 13.10.2004 14:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
ovo je design "community" sa ljudima koji aktivno komuniciraju, upoznavaju nove ljude/prilike/stvari/metode/tehnike itd..

moje misljenje.


Slažem se potpuno. A gdje ovi komentari pripadaju; u metode, tehnike...

Philatz wrote:
Zdravko Lamot je kvazi "Samoborska" faca na cije fore mogu pasti samo klinkice od 15-16 godina s kojima i van izlazi. On ima kao neku "taktiku" upoznavanja ljudi u Big Brotheru no istina je da on zapravo nema pojma kako da se druzi s njima i koji nivo komunikacije mu je potreban da zapocne nekakav razgovor.

_________________
Pink Bubbles Go Ape
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 13.10.2004 15:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hej triple pa jesi ti ikad cuo za social life? ono kad dolazi neki poslovni partner pa idu igrati golf zajedno pa zene idu u shopping zajedno, pa pricaju o vremenu, politici, glupostima ...

eto tako i u nasem poslu Very Happy

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 13.10.2004 15:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

triple wrote:
Philatz wrote:
ovo je design "community" sa ljudima koji aktivno komuniciraju, upoznavaju nove ljude/prilike/stvari/metode/tehnike itd..
moje misljenje.

Slažem se potpuno. A gdje ovi komentari pripadaju; u metode, tehnike...
Philatz wrote:
Zdravko Lamot je kvazi "Samoborska" faca na cije fore mogu pasti samo klinkice od 15-16 godina s kojima i van izlazi. On ima kao neku "taktiku" upoznavanja ljudi u Big Brotheru no istina je da on zapravo nema pojma kako da se druzi s njima i koji nivo komunikacije mu je potreban da zapocne nekakav razgovor.

quote Keye.
I jos ovo.. TO za Lamot fan club je u "FFA" a moto FFA-a je "gdje je i offtopic offtopic".. dakle moez se pricati sve i svasta.. da je taj site bio stavljen u "Web stranice" onda bih komentirao samo web site ali ja sam odkomentirao ono sto mi je trenutno palo na pamet. eto.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 13.10.2004 15:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hehe keye ,nadjemo se kod 12te rupe ..

pa naravno da cu podjeliti svoje misljenje o necemu sto znam da ce zainteresirat i druge ljude s kojima se putem dimi3ija dopisujem pola radnog dana.. naravno ako je off topic onda je u ffa.
- vise me smetaju fotografije korisnika sa motivima: zalazak sunca, moja pas, moj djed.
Back to top
View user's profile Send private message
emptyhead
mi3.crew


Joined: 03 Sep 2003
Posts: 889
Location: Daleko od Novog Zelanda

PostPosted: 13.10.2004 17:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@triple: I nama to u neku ruku smeta i napravit cemo nesto po tom pitanju.

U biti, nama smeta ffa dio koji je kolicinom i frekventnoscu postova dobio previse na vaznosti u odnosu na ostatak foruma.

Rješenje nije u micanju ffa dijela jer bilo bi totalno glupo i bezvezno od nas kada bi ga makli nakon sto smo ljude navikli na to Smile + ffa dio spada pod komjuniti.

Razmisljamo o rjesenjima, imamo par istih u rukavu (vuk sit a ovce na broju) ali nam deadlineovi u poslu trenutno ne dozvoljavaju ništa.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
triple



Joined: 03 May 2004
Posts: 128
Location: Mostar

PostPosted: 13.10.2004 18:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

emptyhead wrote:
U biti, nama smeta ffa dio koji je kolicinom i frekventnoscu postova dobio previse na vaznosti u odnosu na ostatak foruma.


Upravo to sam htio reci, napokon netko da razumije. hvala. Nisam nista lose mislio o portalu kao takvom nego sam htio skrenuti pozornost na tu pojavu. Na vama je da se odlucite u kojem smjeru zelite ici, u smjeru struke ili nekom totalno drugom smjeru... Izgleda da su stručni i ffa dio na forumu zamijenili svoje omjere. A to bi šteta bilo za MI3DOT.org

_________________
Pink Bubbles Go Ape
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 13.10.2004 18:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tvoj image gore u prvom postu dokazuje da su 2 ffa u pitanju a ostalo je struka.
a to mi uopce ne izgleda da se vise prica u ffa nego u struci.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
triple



Joined: 03 May 2004
Posts: 128
Location: Mostar

PostPosted: 13.10.2004 18:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
tvoj image gore u prvom postu dokazuje da su 2 ffa u pitanju a ostalo je struka.
a to mi uopce ne izgleda da se vise prica u ffa nego u struci.


sorry, mislim da su ljudi iz mi3 prepoznali sto sam htio reci.... nisam brojao ffaove.... niti mi pada na pamet da nekome odredjujem sta ce i gdje i kako pisati ...

_________________
Pink Bubbles Go Ape
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
raytech



Joined: 17 Mar 2004
Posts: 396
Location: Zagreb

PostPosted: 13.10.2004 19:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nismo. A ti očito nisi dovljno na mi3 da bi znao o čemu pričaš.

_________________
http://www.neonski.com |
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 13.10.2004 19:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

po meni je upravo to kaj ima tolko FFA i zabavno.
da se ovdi drlji samo o dizajnu, nikad se ne bi skupio neki community oko mi3-ja, nego bi bilo presuhoparno.

količina postova u FFA je samo dokaz da ljudi ne samo da dolaze na mi3, nego da tu vise po cijeli dan, kaj je po meni dokaz uspješnosti koncepta....što više ljudi ovdje, lakše će se naći pomoć i biće ugodnije druženje....

uostalom ako ti je tolko stalo da se priča o dizajnu....POKRENI TOPIC O TOME, ZAKAJ SI POKRETAO U FFA ONDA? Evil or Very Mad

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
unique



Joined: 29 Mar 2004
Posts: 655

PostPosted: 13.10.2004 23:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ovo je design "community" (...) gdje se "nalaze" ljudi sličnih interesa ... i istina je da broj ffa-topica nadilazi broj ostalih no ne živimo svi samo za mi3 Smile kao što kaže
emptyhead wrote:
ali nam deadlineovi u poslu trenutno ne dozvoljavaju ništa.
bili to deadlineovi, zadaće (Smile) ili nešto drugo ponekad nemamo vremena pisati 100redova duge pametne postove, lakše nam je pričat/komentirati o svakodnevim stvarima (poput, ova se popišala ovom na glavu Smile, svakodenvinim pljačkama i sl.) ako netko nešto ne zna pitat će ovdje i vjerovatno .... će mu reći da koristi google Very Happy, ako se pojavi neka tema 'usko' vezana za dizajn ljudi će komentirat .... no svejedno će biti više ffa....
bla bla ...
uostalom osim foruma postoje galerija, vijesti...i to je dio "portala"

meni osobno to i ne smeta ...

ps. šalio sam se za google Wink Smile
(ako je ovo glupo soryte umoran sam i imam iz hrvatskog 2 Surprised ali glavno da je matematika 5 Cool Smile)

_________________
Activate interlock! Dynotherms connected! Infracells up! Mega thrusters are go! LET'S GO VOLTRON FORCE!
Back to top
View user's profile Send private message
kelso



Joined: 19 Jul 2004
Posts: 507
Location: Zagreb -> Zapruđe

PostPosted: 14.10.2004 00:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kratko rečeno:na koju temu postaviš topic na nju ćeš dobit odgovor....

ja stvarno ne kuzim ovo:
Quote:
Slažem se potpuno. A gdje ovi komentari pripadaju; u metode, tehnike...

Philatz wrote:
Zdravko Lamot je kvazi "Samoborska" faca na cije fore mogu pasti samo klinkice od 15-16 godina s kojima i van izlazi. On ima kao neku "taktiku" upoznavanja ljudi u Big Brotheru no istina je da on zapravo nema pojma kako da se druzi s njima i koji nivo komunikacije mu je potreban da zapocne nekakav razgovor.


pa zar ti stvarno želiš samo o tome pričat??

koliko ja znam puno ljudi ( gotovo svi ) imaju to za strukovni posao...pa sad stavi to ovako:

recimo da forum za .....frizere (hihi prvo mi palo na pamet ) i sad imaju teme za stilove frizura itd. i naravno ljudi dolaze pitaju da li je bolje stavi ovo,ono,blabla... ali daj sad promisli!!!! cijeli dan radiš u frizreskom salonu i onda još samo o tome pričaš na forumu....ne bi bilo tako poželjno,zato mislim da FFA topic treba svakome od nas,opušta Laughing

_________________
Don't drop it!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
sasac



Joined: 23 Jan 2004
Posts: 248
Location: Zagreb

PostPosted: 14.10.2004 09:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sto se tice tema, ne vidim u cemu je problem. Ako te neka tema ne zanima, zaobidji ju, a ako imas kakva pitanja ili zelis pokrenuti debatu, otvoris topic.

Nije da mi bas smeta, nekad je i zabavno, ali glupo je kad netko otvori topic i postavi pitanje da ga drugi sprdaju i salju na Google ili pokusavaju zapoceti svadju. Mislim da bi ovdje trebali pomagati jedni drugima, savjetima i podrskom, makar moralnom. Mos bit najpametniji na svijetu al jednog dana imat ces pitanje na koji ne znas odgovor i zato ne treba podcjenjivati pocetnike. Uostalom glupo je odnosit se jedni prema drugima kao da smo konkurencija samo zato jer smo u istoj bransi. Mislim da na ovom forumu ne bi trebalo biti mjesta kalkulacijama i lansiranju odjeba. Ne treba ljude gledati po odjeci koju nose, autu koji voze ili - broju postova. If You KWIM.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 14.10.2004 10:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

triple wrote:
keye wrote:
tvoj image gore u prvom postu dokazuje da su 2 ffa u pitanju a ostalo je struka.
a to mi uopce ne izgleda da se vise prica u ffa nego u struci.


sorry, mislim da su ljudi iz mi3 prepoznali sto sam htio reci.... nisam brojao ffaove.... niti mi pada na pamet da nekome odredjujem sta ce i gdje i kako pisati ...


gle ne da mi se driblat vise o tome ali mislim da se ne kuzimo, usput, to sam jucer napisala prije nego sto sam izasla iz ureda a htjela sam dodati jos nesto vrlo bitno:
za mene je forum samo trecina ovogh portala jer se dobar dio diskusija odvija u galeriji a osobno pratim i njuzove dakle zamisli da nema galerije i newsa koliki bi bio omjer tema o dizajnu u odnosu na FFA.

puno puta cak ni nema diskusije ali samo cinjenica da svaki dan geldamo nove radove i primamo nove informacije (preko newsa) je ogroman "pasivni" rad.
i sad zbroji da sve to ides diskutirati u forum proveo bi tu cijeli dan!

ne zelim reci da imam apsolutno pravo, zelim samo pokazati i drugi kut sa kojeg neki mitrijevci gledaju na ovaj portal Smile ja sam u manje od godinu dana napravila jako veliki skok u kvaliteti posla zahvaljujuci mitriju, pa mislim da to ipak nije zahvaljujuci diskusijama o sevi i BB nego o puno inteligentnijim stvarima Wink
ali eto, kad se dogodi nesto kao seve ili bb ili zakon i prometu, malo diskusije nije na odmet, i "komunikacija" je isto dio naseg posla Laughing

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 14.10.2004 10:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da ali opet s druge strane svega.. na svaku temu o designu se diskutira i komentiraju se radovi.. dok toga ima - OK.. a to što se ljudi zajebavaju i pišu u ffa, pa što? i dalje se postaju radovi, te se komentiraju.. da ne govorim o njuzima i temama na izložbe, otvaranje firmi, itd..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group