Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Ebay & Placanje:?:

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
boby-s



Joined: 10 Apr 2004
Posts: 222
Location: Samobor< >Zagreb

PostPosted: 30.10.2004 13:14    Post subject: Ebay & Placanje:?: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Trazim dobru dusu koja ima PayPal ili nešto čime se može
platiti na Ebay-u jer mi treba jedan proizvod koji sam
našao po vrlo povoljnoj cijeni.Lovu pi tom nekome ja poslao CitiEx-om
or bi se već dogovorili. (ne radi se o velikoj cifri cca.20-40$)


btw.da li su te cijene tamo istinite ili je to neki trik??
Je li na ovom primjeru cijena zaista tolika? > link
Back to top
View user's profile Send private message
Tina



Joined: 19 Nov 2003
Posts: 156

PostPosted: 30.10.2004 13:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne mozes kupiti ove Paintball jer ih on salje samo u United States a ne worldwide.
Sve su cijene uvijek tocne u toj minuti,.. ali uvijek se desi da ako je roba bas super trazena kao npr. original verzije softvera neko u zadnjoj minuti ili zadnjih 40 sec. nabije cijenu, tako da na kraju od 15 dollara ispadne 100 dollara, na primjer.

Smile

_________________
==I don’t want to leave..
::::So don't. Stay here with me. We'll start a jazz band.
Back to top
View user's profile Send private message
boby-s



Joined: 10 Apr 2004
Posts: 222
Location: Samobor< >Zagreb

PostPosted: 30.10.2004 13:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da Laughing to sam tek kasnije skužio, no mogu ove http://cgi.ebay.it/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=31682&item=7110141653&rd=1&ssPageName=WD2V#ebayphotohosting

i pa nemoze on samo dignuti cijenu bez da ja pristanem.kuzis.aukcija.samo moze neko drugi podici cijenu i onda sam osto bez loptica Shocked

edit: a mogu i sa http://ebay.de jelda?ako prodavac shippa tu
Back to top
View user's profile Send private message
Tina



Joined: 19 Nov 2003
Posts: 156

PostPosted: 30.10.2004 14:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa, ne, nisam mislila DA VLASNIK moze podic cijenu. ON NE!
ali, svako drugi ko se nadmece za zaj produkt.
mozes od svakud naruciti ako prodavac salje po evropi, tj da budem preciznija u samobor npr.
mozes i sa njemackog ako on salje "europaweit"

a jesi se ti uopce registrirao?
moras se reg. i dati svoje podatke kao i sa cime ces palcati: credit card, pay pal ili sta ti ja znam i onda mozes se nadmetati ( valjda se tako kaze hrvatski)
dakle, najbolja taktika ti je da odredis koliko si u biti spreman dati za taj produkt, cekas do zadnjih 30-40 sekundi i onda utipkas svoju cijenu i tako imas sansu da za malo vecu cijenu od aktualne dobijes produkt.
ako se nadmeces i ti i drugi u toku aukcije samo povecavas cijenu bez veze.
procitaj dobro pravila prije svega i uvjete placanja produkta i kud salje i pazi dobro - opis produkta - cesto oni stave sliku koja ne odgovara prodavanom produktu.

ako nisi siguran da si dobro razumio, pitaj prodavaca preko email.

Smile

_________________
==I don’t want to leave..
::::So don't. Stay here with me. We'll start a jazz band.
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 30.10.2004 14:57    Post subject: Re: Ebay & Placanje:?: Add user to your forum ignore list Reply with quote

boby-s wrote:
Trazim dobru dusu koja ima PayPal ili nešto čime se može
platiti na Ebay-u jer mi treba jedan proizvod koji sam
našao po vrlo povoljnoj cijeni.Lovu pi tom nekome ja poslao CitiEx-om
or bi se već dogovorili. (ne radi se o velikoj cifri cca.20-40$)


btw.da li su te cijene tamo istinite ili je to neki trik??
Je li na ovom primjeru cijena zaista tolika? > link


ako imas otvoren devizni racun (ili znas nekog) u nekoj banci, i frajer prima novce na taj način, mozes tako platiti.
samo sta ti je minimalna pristojba (banci) oko 80kn.
+ cijena artikla koji kupujes
+ eventualne postarine, pakiranja i takve gluposti (ok 3-5eura, pise dolje na dnu u koje drzave salje i za kolko para)

ovo govorim za kupovanje iz njemacke.

paypal ne radi za hrv

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
boby-s



Joined: 10 Apr 2004
Posts: 222
Location: Samobor< >Zagreb

PostPosted: 30.10.2004 15:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

cekaj...onda, nitko iz hrvatske tko ima paypal nemoze platiti njime??ili kak??zašto??
Back to top
View user's profile Send private message
Mili



Joined: 28 Jul 2004
Posts: 49
Location: ZAGREB, SIGA

PostPosted: 30.10.2004 16:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pay pal ne podržava hrvatsku tako da nitko iz hrvatske ne može imati paypal. No evo solucije : www.auctionpayments.com
funkcionira na način da western union(njihov je auctionpayments.com) tereti tvoju kreditnu karticu za iznos aukcije + njihovu proviziju od oko 5 %. Oni šalju novac širom svijeta i obično ako pošalješ naruđbu u ponedjeljak novac dođe na odredište drugi tjedan do srijede. Ti naravno uvijek imaš informaciju gdje je tvoj novac tako da prodavač ne može reći da nije dobio novce.
Funkcionira savršeno. PROVJERENO S MOJE STRANE:

_________________
zelio sam biti heroj ulice...
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 30.10.2004 16:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

boby-s wrote:
cekaj...onda, nitko iz hrvatske tko ima paypal nemoze platiti njime??ili kak??zašto??


paypal ne podrzava placanje u hrvatskoj, potrazi tamo negdje na ebayu paypal i potrazi drzave koje podrzava, ima kakvih 20-ak drzava

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 30.10.2004 17:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

boby-s wrote:
cekaj...onda, nitko iz hrvatske tko ima paypal nemoze platiti njime??ili kak??zašto??


Zašto? Zato što im se ne isplati doći kod nas jer nedovoljan postotak ljudi u koristi net za plaćanje ičega a kamoli shopping... Ni zakoni nisu neka prednost jer treba puno papirologije...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
boby-s



Joined: 10 Apr 2004
Posts: 222
Location: Samobor< >Zagreb

PostPosted: 30.10.2004 18:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

što više tražim, čitam i gledam to sam zbunjeniji...

cujte ovo, 1000kuglica 13.95$+6.50$ = 20.45$ = 120kn
a ja na paintball terenu platim 100kuglica 30kn????
http://cgi.ebay.ch/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=31682&item=7110282190&rd=1&ssPageName=WD2V

ili ovo

1000kuglica 1$+8.99=9.99 =60kn
a ja na paintball terenu opet platim 100kuglica 30kn????
http://cgi.ebay.it/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=31682&item=7110026120&rd=1&ssPageName=WD2V#ebayphotohosting


dal' ima kakva fora tu ili je to stvarno tako????
Back to top
View user's profile Send private message
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 30.10.2004 18:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gle zaboravi na sve ako seller ne prima COD (collect on delivery -> das pare postaru) ili WesternUnion (brijem da je BidPay servis) sve ostalo odmah izbij iz glave, nemoj ni searchat bez tih kriterija jer nema smisla, samo ces si glavu razbijat...

Ja sam se skoro zadavio kad sam vidio da je Burton Custom daska otisla za 265$ !!! (a u extremeu u Zagrebu je 3770kn sto je skoro realna cijena) tako da su kuglice za paintball igracke za djecu Very Happy prema ovome

*EDIT* Zaboravio sam da se mozes nekad dogovorit sa sellerom (to sam prije radio) da mu saljes pare postom u omotnici, samo umotas pare u nesto da se ne vidi da je lova unutra (ali to moras pitati da li prima prije nego se bidas), kada lova stigne on ti salje, nije se niti jednom zagubilo tako da je ovo dosta dobro ali malo ljudi pristaje na to (+ sto moras duze cekat da ti uopce posalje)
Back to top
View user's profile Send private message
boby-s



Joined: 10 Apr 2004
Posts: 222
Location: Samobor< >Zagreb

PostPosted: 30.10.2004 21:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:
Gle zaboravi na sve ako seller ne prima COD (collect on delivery -> das pare postaru) ili WesternUnion (brijem da je BidPay servis) sve ostalo odmah izbij iz glave, nemoj ni searchat bez tih kriterija jer nema smisla, samo ces si glavu razbijat...

Ja sam se skoro zadavio kad sam vidio da je Burton Custom daska otisla za 265$ !!! (a u extremeu u Zagrebu je 3770kn sto je skoro realna cijena) tako da su kuglice za paintball igracke za djecu Very Happy prema ovome

*EDIT* Zaboravio sam da se mozes nekad dogovorit sa sellerom (to sam prije radio) da mu saljes pare postom u omotnici, samo umotas pare u nesto da se ne vidi da je lova unutra (ali to moras pitati da li prima prije nego se bidas), kada lova stigne on ti salje, nije se niti jednom zagubilo tako da je ovo dosta dobro ali malo ljudi pristaje na to (+ sto moras duze cekat da ti uopce posalje)




al onda on moze rec da nije dobio lovu i ne poslat proizvod, zar ne??

btw.jel postoji nacin da vidim ebay.it/.de /.ch na engleskom, jer bas ne kuzim talijanski ...
Back to top
View user's profile Send private message
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 30.10.2004 21:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

boby-s wrote:
al onda on moze rec da nije dobio lovu i ne poslat proizvod, zar ne??


E bas razmisljas balkanski Very Happy

Ne zeli to riskirati jer mu mozes rusit rating cim si markiran kao winning bid, mozes mu napisat bilo kaj i to ce svatko gledat prije nego kupi tako da nece riskirati, trust me...
Ako seller ima puno prodanih itema i 99+ positive rating na sigurnom si, nece riskirati
Back to top
View user's profile Send private message
boby-s



Joined: 10 Apr 2004
Posts: 222
Location: Samobor< >Zagreb

PostPosted: 31.10.2004 14:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa probat cu onda, budemo vidli, ak radi, svi ste pozvani na Farkaševac na Paintball teren >
http://www.igraona.com/
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group