Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
maslačak + make a wish

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Plagijati
View previous topic :: View next topic  
Author Message
godfather



Joined: 17 Dec 2003
Posts: 93
Location: čakovec

PostPosted: 03.11.2004 10:49    Post subject: maslačak + make a wish Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jučer ja tako listam lokalni tjednik kad vidim nešto poznato.

Molio bih vaš komentar u svezi ovoga

i ovoga
.

Maslačak kao slika se pojavljuje na mnogim reklama, a u zadnje vrijeme sam ih dosta često viđao i na novim plakatima Zagrebačke banke i čini mi se TV reklami Našice cementa no na ovom mi je prekipilo jer su uzeli i isti slogan. Molim da uzmete u obzir da je naš (ICON) slogan + maslačak nastao krajem 2003. godine.
Da li se ovdje može govoriti o krađi ideje? Ako je netko u agenciji koja radi za Hypo došao na istu ideju u ovom slučaju onda OK, no ako se radi o kopiranju onda stvarno jadno...
I još jedno pitanje.. dal netko zna koja firma radi kampanje za Hypo?

_________________
Do you feel lucky?? Huh punk? Do ya??? #bang#bang#fršt,špric
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
velcro



Joined: 15 Sep 2004
Posts: 116

PostPosted: 03.11.2004 10:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemoj se ljutiti al mislim da nisu - pa ono ljudi vele da dok puhnes maslacak onda bi stvarno trebao zazeliti zelju, pa je ovo s maslackom bio logican sljed dogadjaja... mada mozda se varam - ne znam...
Back to top
View user's profile Send private message
triple



Joined: 03 May 2004
Posts: 128
Location: Mostar

PostPosted: 03.11.2004 11:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja uopce ne bih ni stavio ovo pod "plagijate" jer logicno je ako se netko odluci na kampanju sa maslackom da uz to ide "poželiti nešto" ili zaželjeti...

maslacak npr. nije nista originalniji niti od suncokreta koji se takodjer pojavljuje u mnogim kampanjama pa sta bi sada trebali, sve kampanje sa suncokretima staviti pod plagijate?

_________________
Pink Bubbles Go Ape
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 03.11.2004 11:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

slažem se s gore navedenim.. a sada jesu li se inspirirali vašim plakatom ili ne.. to je već upitno..
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
godfather



Joined: 17 Dec 2003
Posts: 93
Location: čakovec

PostPosted: 03.11.2004 11:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da samo znate koliko se piva moralo popiti da se dobije ta ideja... i sad sve uzalud..
Nije stvar u slici maslačka već u identičnom sloganu i identičnoj ideji. Da se recimo radi o nekoj većoj firmi npr. T-com a ne o nama dal bi to onda imalo neku težinu?

_________________
Do you feel lucky?? Huh punk? Do ya??? #bang#bang#fršt,špric
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
fulspectrum



Joined: 20 Nov 2003
Posts: 296
Location: Ljubljana <>Split

PostPosted: 03.11.2004 11:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja mislim da je velika vjerovatnost da su dosli na istu ideju.
Problem je sta je Hypo velika firma i svugdje se reklamiraju, tako da se moze desit kad netko vidi vase , da vas "optuzi" za plagijat.

Maslacak nije bas toliko originalna stvar da se ne bi javljali duplikati, tako da cete ipak morati popiti koju gajbicu piva vise Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ars



Joined: 19 Feb 2004
Posts: 1444
Location: splite moj

PostPosted: 03.11.2004 11:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u mojim očima baš i ne.. to je ista fora kao i ona tema koju sam nedavno otvorio s @ i www marketingom.. svugdje ima marketinga na tu bazu.. nažalost za vas i maslačak je postao ista stvar.. ako ti je lakše - bar ste bili prvi s tom idejom o maslačku.. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
zytzagoo
mi3.crew


Joined: 25 Aug 2003
Posts: 1842
Location: Zagreb, Hrvatska

PostPosted: 03.11.2004 11:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nezgodno. Ali nazalost uz maslacak stvarno svi vezu istu stvar: make a wish...

mislim da b&z rade hypo, tj. ako se dobro sjecam dobili su neke nagrade za neke billboarde...

No, uvijek mozete probat popit jos pive pa mozda smislit nesto jos bolje Smile

_________________
[+]I[+]am[+]my[+]own[+]religion[+]
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Tedius



Joined: 22 Dec 2003
Posts: 149
Location: Zagreb

PostPosted: 03.11.2004 12:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Brijem da nije, svojevremeno se i microsoft sa windaysima furao na maslačke, pa ako ćemo tako gledat, onda su SVI gore navedeni kopirali njih, što znamo da nije istina. Cool
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
godfather



Joined: 17 Dec 2003
Posts: 93
Location: čakovec

PostPosted: 03.11.2004 12:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nije stvar u maslačcima, kao što rekoh nego u istom sloganu odn istoj ideji.

_________________
Do you feel lucky?? Huh punk? Do ya??? #bang#bang#fršt,špric
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
TYPE01



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 1158

PostPosted: 03.11.2004 12:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da ovo zaista nema nikakve veze sa plagijatom. Kombinaciju "maslačak + poželite nešto" viđao sam i mnogo prije Icona, stoga......
Back to top
View user's profile Send private message
godfather



Joined: 17 Dec 2003
Posts: 93
Location: čakovec

PostPosted: 03.11.2004 12:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Type 1 moguće da to postoji negdje u svijetu iako sam provjeravao na guglu prije nego je plasiran taj slogan, al u Hrvatskoj nisam još vidio sorry

_________________
Do you feel lucky?? Huh punk? Do ya??? #bang#bang#fršt,špric
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Matija



Joined: 22 Oct 2004
Posts: 571

PostPosted: 03.11.2004 15:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa nije ovo nikakav plagijat!
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Plagijati All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group