Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
FREE DNS i HOSTING

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
cvrcak



Joined: 14 Jun 2004
Posts: 20
Location: here and there

PostPosted: 11.10.2004 23:00    Post subject: FREE DNS i HOSTING Add user to your forum ignore list Reply with quote

Molila bih da mi netko napise tj. da link od providera koji mi moze omoguciti besplatan web hosting i besplatne DNS-ove.
Platila sam domenu ali mi taj provider kod kojeg sam je kupila - http://www.regica.net/ ) Twisted Evil ne omogucava hosting, niti DNS-ove...
Mogu li proci besplatno?
Molim vas za pomoc!

HVALA
(moze i na pp)
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
triple



Joined: 03 May 2004
Posts: 128
Location: Mostar

PostPosted: 11.10.2004 23:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

regica.net je u vlasništvu (ili tako nešto) web hosting tvrtke CROADRIA (http://www.croadria.com) pa se tamo raspitaj za detalje. Ja kod njih imam desetak domena (u sklopu paketa koje oni nude) i relativno sam zadovoljan. (Nije besplatno)

_________________
Pink Bubbles Go Ape
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Chessmaster



Joined: 29 Aug 2004
Posts: 41
Location: Grubišno Polje

PostPosted: 11.10.2004 23:12    Post subject: Re: FREE DNS i HOSTING Add user to your forum ignore list Reply with quote

cvrcak wrote:
Molila bih da mi netko napise tj. da link od providera koji mi moze omoguciti besplatan web hosting i besplatne DNS-ove.
Platila sam domenu ali mi taj provider kod kojeg sam je kupila - http://www.regica.net/ ) Twisted Evil ne omogucava hosting, niti DNS-ove...
Mogu li proci besplatno?
Molim vas za pomoc!

HVALA
(moze i na pp)


Možeš napisat nekakvu zamolbu u obliku e-maila. Nesto poput dali postoji mogućnost sponzoriranig hostinga od strane vaše firme....neki razlog,po mogućnosti ne komercijalni...par svojih radova ili nest slicno i uz malo srece to je to...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 11.10.2004 23:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

regica nije provider vec registrator.
dns i hosting mozes dobiti na svakom uglu praktički, ima par tvrtki koje 'sponzoriraju' i mogu ti dati nesto prostora, no i da zakupis negdje ne dodje te previse, od cca 200kn/god pa nadalje a posto si vec pljunula 100kn za domenu, mozda nadjes i za prostor.

probaj poslati par mejlova nekim tvrtkama i mozda ti daju to sto trazis for free, normalno moras imati dobar upit Smile

eto.. inace imas geocities, tripod i šta ti ja znam free hostere, a posto si kupila domenu, lako je preusmjeris na njihov dns.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
imbrod
Guest





PostPosted: 12.10.2004 17:01    Post subject: Reply with quote

sta trazis? windowse ili linux? ako je linux u pitanju, imas ih besplatnih ... milione
Back to top
cvrcak



Joined: 14 Jun 2004
Posts: 20
Location: here and there

PostPosted: 13.10.2004 11:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imbrod wrote:
sta trazis? windowse ili linux? ako je linux u pitanju, imas ih besplatnih ... milione

joj, ja sam nova u tome skoz. mislim nisam tudum ali ne znam s linuxom.
tnx na odgovoru
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
cvrcak



Joined: 14 Jun 2004
Posts: 20
Location: here and there

PostPosted: 13.10.2004 11:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

triple wrote:
regica.net je u vlasništvu (ili tako nešto) web hosting tvrtke CROADRIA (http://www.croadria.com) pa se tamo raspitaj za detalje. Ja kod njih imam desetak domena (u sklopu paketa koje oni nude) i relativno sam zadovoljan. (Nije besplatno)


a kak si dosao do hostinga? isto preko njih?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 13.10.2004 11:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vidi na

www.bravenet.com

daju 20MB besplatnog prostora uz hrpu drugih pogodnosti-fontova, cliparta itd, itd...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
cvrcak



Joined: 14 Jun 2004
Posts: 20
Location: here and there

PostPosted: 13.10.2004 11:46    Post subject: Re: FREE DNS i HOSTING Add user to your forum ignore list Reply with quote

Chessmaster wrote:

Možeš napisat nekakvu zamolbu u obliku e-maila. Nesto poput dali postoji mogućnost sponzoriranig hostinga od strane vaše firme....neki razlog,po mogućnosti ne komercijalni...par svojih radova ili nest slicno i uz malo srece to je to...


poslala sam im vise mailova i pitala za besplatni web hosting al su mi odgovorili da pogledam stranice www.webmajstor.com..
ne znam mozda nisam dovoljno dobro trazila ali zbilja nitko ne nudi besplatan hosting za domenu kupljenu drugdje.
Hosting jos dobijes besplatno ali ti DNS1 i DNS2 naplate!!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
cvrcak



Joined: 14 Jun 2004
Posts: 20
Location: here and there

PostPosted: 13.10.2004 11:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
regica nije provider vec registrator.
dns i hosting mozes dobiti na svakom uglu praktički, ima par tvrtki koje 'sponzoriraju' i mogu ti dati nesto prostora, no i da zakupis negdje ne dodje te previse, od cca 200kn/god pa nadalje a posto si vec pljunula 100kn za domenu, mozda nadjes i za prostor.


bas sad gledam avalon kojeg mi je frend preporucio i najeftinija ponuda koju ima je 384,01 kn...

:cosmos: wrote:
eto.. inace imas geocities, tripod i šta ti ja znam free hostere, a posto si kupila domenu, lako je preusmjeris na njihov dns.

mozes mi reci kak se to preusmjeri? hvala
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 13.10.2004 12:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sto si zapela tolko za taj DNS? tko ti je to rekao?
reci sto tebi tocno treba, domenu imas, trebas negdje staviti stranice zar ne?

c
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
cvrcak



Joined: 14 Jun 2004
Posts: 20
Location: here and there

PostPosted: 13.10.2004 13:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:
sto si zapela tolko za taj DNS? tko ti je to rekao?
reci sto tebi tocno treba, domenu imas, trebas negdje staviti stranice zar ne?

c


imam placenu domenu i to je sve kaj imam.
Utipkala sam u google "free web hosting" prije par dana i izbacio mi je :
http://members.freewebs.com/. Dobro ja se prijavim. Upisem DNS1 i DNS2 kod regice i ovaj provider ih prepozna ali mi kaze da se trebam upisati za DNSove da bi radili i odem to napraviti -a to se naplacuje mjesecno nekoliko dolara!
Ostale strane mi nude hostinge za besplatne stranice koje su registrirane kod njih a ne za moje kupljene drugdje.
Nasla sam http://www.0catch.com/ da nude hosting za domenu kupljeljenu drugdje.
Moram cekati 24 sata da prihvati DNSove.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
imbrod
Guest





PostPosted: 24.10.2004 10:21    Post subject: Reply with quote

Ljudi pa ja ne znam kako mozete biti tako SKRTI. Pa sve se u zivotu placa!
Da rezimiramo:

- Ima puno hosting providera koji nude besplatan PROSTOR (a ne samostalnu domenu) na adresi tipa www.nesto.paopetnesto.com/tvojestranice/sveusvemudugackadomena
Mnogi nude to besplatno i BEZ reklama i svaka im cast na tome i ne kuzim njihovu komercijalnu logiku

- Postoji .tk domena koja je besplatna (na adresi www.tk) i DNS pokazivanje na nju je BESPLATNO, dakle mozes svoj BESPLATNO stecen prostor koji ima necitljivu domenu povezati s ljepsom domenom tipa www.nesto.tk

- E, sad, ako bi vi htjeli da domena bude lijepa (nesto.com ili nesto.hr) a BESPLATNA i BESPLATAN prostor, pa stvarno trazite previse...
Back to top
cvrcak



Joined: 14 Jun 2004
Posts: 20
Location: here and there

PostPosted: 03.11.2004 15:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala svima na pomoci, uspjela sam dobiti besplatni hosting od jednog dobrog decka..
Razz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 03.11.2004 16:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imbrod wrote:
Ljudi pa ja ne znam kako mozete biti tako SKRTI. Pa sve se u zivotu placa!
Da rezimiramo:

- Ima puno hosting providera koji nude besplatan PROSTOR (a ne samostalnu domenu) na adresi tipa www.nesto.paopetnesto.com/tvojestranice/sveusvemudugackadomena
Mnogi nude to besplatno i BEZ reklama i svaka im cast na tome i ne kuzim njihovu komercijalnu logiku

- Postoji .tk domena koja je besplatna (na adresi www.tk) i DNS pokazivanje na nju je BESPLATNO, dakle mozes svoj BESPLATNO stecen prostor koji ima necitljivu domenu povezati s ljepsom domenom tipa www.nesto.tk

- E, sad, ako bi vi htjeli da domena bude lijepa (nesto.com ili nesto.hr) a BESPLATNA i BESPLATAN prostor, pa stvarno trazite previse...


1.) nemaju svi novaca
2.) kupila je domenu i mora natjerati da kad netko upise www.domena.ext da to pokazuje na neki nameserver koji onda servira sa odredjenog racunala taj-i-taj fajl.
e fora je sto ne moze naci free nameserver. obicno ljudi koji nude hosting imaju i nameservere, kao npr. fortius koji je ocito pruzio pomoc.
3.) ne znam kakva je to pomoc s tvoje strane kad znas reci "kako ste skrti". ovdje ima ljudi od 15 - 30 godina i nisu svi financijski jednako potkovani.

uglavnom, dobro da se stvar rijesila Smile
Back to top
View user's profile Send private message
imbrod
Guest





PostPosted: 06.11.2004 18:16    Post subject: Reply with quote

zato sto se ne moze dobiti besplatno .com da pokazuje na besplatni server.
ko hoce lijepe domene, mora odrijesiti kesu.
Back to top
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group