Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
software za kalibraciju monitora

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
IndigoBlue



Joined: 30 Sep 2003
Posts: 38

PostPosted: 26.10.2003 10:06    Post subject: software za kalibraciju monitora Add user to your forum ignore list Reply with quote

aj ak neko zna kakav dobar software za kalibraciju monitora za pc?
i ak je to uopce dobro sofwerski kalibrirat ako vec i postoji program...
znaci bez da se koristim denzitometrom?

Question Very Happy

_________________
only god can judge me
Back to top
View user's profile Send private message
fakz



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 384
Location: Rijeka

PostPosted: 26.10.2003 11:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako koristis photoshop,sa njim dolazi adobe gamma,nadji ga u control panelu...

_________________
"It is through the hottest fires comes the hardest steel"
Conan the Barbarian
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 26.10.2003 13:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hmmm, gle.. to ti je vec nauka za sebe.. Iako mnogi od toga prave kvantnu fiziku nije bas tako. Ali svakakve nacine sam vidio i cuo. Ali nigdje se profesionalno ne koristi Adobe Gamma. Misim, mozda ljudi i koriste ali to je kurac.
Imas fino denzitometre i s njima pripadajuci softvare i onda se to tak dela. To je najbolji i jedini pravi nacin. E, sad. Nekada su ti denzitometri kostali suho zlato, danas vise nisu toliko skupi ali ak ti je za doma nema smisla kupovat.
Postoji jedan covjek u gradu koji to radi za 500 kn. On kalibrira monitore u pola firmi u gradu. Ja sam na djelu vidio taj software i cak smo se malo zezali s tim Milism da je bio Heidelbergov kalibrator ili nekaj slicno. Nisam ziher. Ali koliko tamo ima opcija. Jebote... Paleta i menija ko dreka.
Odi na stranice HSM informatike i kod njih baci look. Oni se bave time, ali neznam adresu na pamet. Uglavnom, ak se ozbiljno bavis tim, nabavi da ti neko to dodje doma ili u firmu slozi. ali jaakao puno stvari ovisi o tome dali ces dobit ono kaj je na ekranu u tisku.
Profili iz tiskare nemoraju biti ko i tvoji, ovo ono, mozda se Štef u tiskari malo napio pa je nabio malo cyana previse i tak. Uglavnom kod nas ima mozda 2% firmi koji stvarno paze na vjernost kolora i reprodukciju. Ostalo je onak, od oka...
Vjeruj mi , mozes se namucit, potrosit lovu na opremu i onda ti u tiskari sve sjebu. I sta sad. Kome se zalit. Ali to je vec druga prica...
Back to top
View user's profile Send private message
IndigoBlue



Joined: 30 Sep 2003
Posts: 38

PostPosted: 26.10.2003 17:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a i predpostavljo sam si da je nauka hihi......ma na poslu ce mi doc tip i postelat
monitore a i imam tiskaru ispod sebe tak da to nije problem ( a i ona vrijedi da nije lose svaki put doc na strojnu korekturu) Smile vec sam mislio
doma malo postelat sliku jel ponekad neki posao radim doma pa sam mislio malo to uskladit
jel su mi vec jednom tak sfusali kak si reko da stef ubaci malo vise cyana jel oni ak se tiska na offsetu mogu dodavat ak se ne varam do 15% gore dolje svake boje
pa sam mislio da sam opet ja nekaj krivo napravio al kak se ono kaze na greskama se
najbolje na uci...znam da je skupo sa denzitometrom zato sam i mislio dal postoji neka
alternativa al ocigledno nema smisla to radit jel ionako ako mi padne sistem svi podaci o kalibraciji se brisu ak se ne varam....a nije da mi se to bash ne desava hehe

_________________
only god can judge me
Back to top
View user's profile Send private message
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 26.10.2003 18:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne brisu se podaci jer mozes sejvat te profile kaj ti naprave. Snimis ih i onda negdje napravis backup.. na cdu ili serveru whatever.. A i doma si ga moes skopirat, ali nece ti biti ista slika. Ali nek te to ne bedira. Npr cra ceti biti mozda malo smedja crvena mozda pretamna i to. Ali to ti sve ovisi i o vanjskom svjetlu, narihtanosti btightnesa i contrasta na tvom monitoru. Zapravo ak doma nekaj tak delas onda se nemoj opterecivat bojama vec samo delaj kaj mozes. Ak je profil isti nis se nebi trebalo desit, samo sto ce naglasavam tebi prikaz na ekranu biti drugaciji.
Back to top
View user's profile Send private message
IndigoBlue



Joined: 30 Sep 2003
Posts: 38

PostPosted: 26.10.2003 23:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

thanx L.Bond na info....a nisam znao da se to moze
tak sejvat na neki medij .....pa cu probat onda skemijat nekaj Cool

_________________
only god can judge me
Back to top
View user's profile Send private message
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 27.10.2003 00:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Čuj, samo pazi kaj delaš. Nemoj poslije mene ganjati po gradu da sam nekaj krivi reko.. Smile

Mislim, jer ak se nekaj desi s profilima moze ispast onak, njesra a to ne zelis Smile
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 27.10.2003 11:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nedavno sam na http://www.finder.hr/ zamjetio neki kalibrator za cca 900 kuna. trenutno nemaju on-line cjenik, al imaju telefone...

btw. najbolja je varijanta uzet nekog ko se time bavi - pored sto covjek zna sto radi, nastelat ce ti geometriju monitora da ne povjerujes. moze ti slozit i vise profila (tipa: za rotaciju, za jednu tiskaru - plosno, za drugu tiskaru dvobojku... samo mu trebaju otisnuti uzorci i digitalni predlozak). ak ti treba kontakt - javi se

btw2. dobra su fora monitori koji mogu snimit settingse geometrije (tip sony g520 - bestbuy), pa ak se igras na tom monitoru mozes vratit geometriju nakon sto je igra razjebe Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group