Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Noz u ledja

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Frikec



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 83

PostPosted: 29.09.2004 14:25    Post subject: Noz u ledja Add user to your forum ignore list Reply with quote

Firefox program kojeg hvalim na svakom koraku te ga svima preporucam me iznevjerio Sad

Dakle upalim pinkjuter pokrenem firefox i vidim da su mi bookmarksi (kojih ima podosta) isparili i sve ostale opcije odjednom zavrsile na defaultu.

Mozda glupo pitanje, al zna li netko postoji li nacin da povratim bukmarske? Ima ih tona i polovice url-ova se vise ionako ne sjecam. A i opcenito jesam li jedini kome se ovo dogodilo, ili ima jos "sretnika"?

Radi se o 1.0 PR verziji
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 29.09.2004 14:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a kaj znaci taj PR ?
Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Frikec



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 83

PostPosted: 29.09.2004 14:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Cek to je neki trik kvescn koji ja ne kuzim, ili?
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 29.09.2004 14:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
a kaj znaci taj PR ?
:)

ako aludiras na to prerease automatski znaci da deleta bookmarke?... mislim, ako sa 0.6 nije bilo problema, onda sumnjam da je sa 1.0pr

frikec, backup, backup

jel mozda otvorio drugi folder za profile il nesto? mozda je stari osto?...

Last edited by blackduke on 29.09.2004 14:57; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 29.09.2004 14:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.mi3dot.org/forum/viewtopic.php?t=2168&highlight=firefox+bookmarks

ne, nije trik kveščn.
to je brain strater, da je to preview verzija software-a.
a one kao i sve na ovom svijetu imaju bugova.. zato ih i izdaju..

nadam se da imaš backup Wink
Back to top
View user's profile Send private message
Frikec



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 83

PostPosted: 29.09.2004 15:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa sve dosadasnje verzije phoenix/firebird/firefoxa su bile privju tako da mi je glupo to posebno isticati, al dobro....

Fala za link, eto potpuno ista stvar se dogodila i meni, inace firefox (PR(D)) je uredno instaliran (kao i verzija prije njega) uninstall, reset pa instalacija nove verzije i kao sto rekoh pokrenem ga i vidim odjednom sve na difoltu.

Nisam apsolutno nista dirao. Vec sam kopao po aplication data.... al nazalsot nista, prazan bukmark fajl.

Od bekapa naravno nema ni "b" Sad
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 29.09.2004 15:50    Post subject: Re: Noz u ledja Add user to your forum ignore list Reply with quote

Frikec wrote:
....vidim da su mi bookmarksi (kojih ima podosta) isparili i sve ostale opcije odjednom zavrsile na defaultu.


Yup, same shit happened to me... So I this was the result! Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
Frikec



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 83

PostPosted: 01.11.2004 17:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mali rezime.
Dakle formatirao sam disk i radeci bekap naletim ja na "Documents & Settings\ime usera\Application Data" u kojem pronadjem direktorij pod imenom Phoenix (computer phoenixa vidio nije) i u njemu fajl bookmarks.html sa svim nestalim bukmarksima.

Simpaticno.
Back to top
View user's profile Send private message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 01.11.2004 20:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

baš sam ti htio reći da sam danas konačno osposobio komp da radi s 1.0PR FF.

uglavnom bilo je smeća od 0.7-0.9 na sve strane i trebalo mi je 3 sata čišćenja registryija i particija od svega kaj ima u imenu Mozilla i Firefox da to sredim.....naravno prije sam napravio back-up 0.8 na CD.

pokrenem 1.0 (KONAČNO)...fali mi bookmarksi....pokrenem 0.8 s CDa, imaš opciju "export bookmarks" i to u html fajl...i samo importiram u 1.0....


još sam i ThunderBird instalirao preko vikenda......zaljubio sam se.... Very Happy

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 01.11.2004 21:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence wrote:
baš sam ti htio reći da sam danas konačno osposobio komp da radi s 1.0PR FF.
uglavnom bilo je smeća od 0.7-0.9 na sve strane i trebalo mi je 3 sata čišćenja registryija i particija od svega kaj ima u imenu Mozilla i Firefox da to sredim...

Poruka svima: ovo svakako napraviti prije 1.0... Ja to nisam napravio (samo sam uninstalirao, skupa s brisanjem 'Pr...Files/Mozilla Firefox' direktorija) i imao sam puno problema (i još uvijek imam). Mislim da su najproblematičniji stari extensioni koji kao jesu kompatibilni a zapravo baš i nisu, dok je WebDeveloper--najvažnija stvar zbog kojeg koristim FF--deklariran da ne radi na 1.0, a ipak radi... makar mi je i on sumnjiv pri startupu (ponekad se FF zbrejka na startu). Uglavnom, unajmite french maid prije update-a.

Quote:
još sam i ThunderBird instalirao preko vikenda......zaljubio sam se.... Very Happy

Jel' da? Totalno je kul Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 02.11.2004 02:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eeeee.....prvo sam "search" po C: i D. "Firefox" i "mozilla"....i obrisao sve kaj nije TB.
onda je došo tricky part....skoro 2 sata ctrl+f isti pojmovi po registry....


trenutak kad sam poludio je bio kad sam obrisao _SVE_ firefox verzije,backupe,foldere...i išo instalirat 1.0 i neće i neće....instaliram 0.8 preko toga i SVI,ALI BAŠ SVI bookmarksi i podešavanja su tu....(prije toga sam počistio sve kaj se dalo, ali stvarno sve)....


tad je uletilo čišćenje registry...skinuo sam 2-3 programa za to i tako dalje.....


nakon 3 sata posla.....1.0 se instalirao i radio BEZ IKAKVIH PROBLEMA....
uglavnom, trebalo je počistit smeće koje se nakupilo kroz moje back-upove, premještanja, i slično....


sada?????....zaljubljen sam......"web developer tools" mi je je nešto na kaj stvarno ....urm.....se jako veselim.....
ekstenzije su nešto najjače kaj postoji..i za FF i za TB.....

Calendar mi rula.....sve kaj trebam imam tu....ma jooooj.....djelim okolo mail adrese samo da vidim kak TB radi Wink

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 03.11.2004 01:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bookmarks synchronizer je odlična prevencija izgubljenih bookmarksa koja se može i automatizirati

problem je što extension još ne radi sa 1.0rc1 (provjereno Sad)

inače rc1 mi sasvim glatko klizi... naravno, uz clean install
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Frikec



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 83

PostPosted: 18.11.2004 14:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kasnim par tjedana, al nema veze.
Ja prokleto ne vjerujem, nestadu bukmarksi, slucajno naletim na njih i sav hepi vratim sve na svoje mjesto, formatiram disk, itd.... stavim firefox, vratim bukmarkse i oni ponovno nestanu, a ja debil obriso bekap.
Ovo postaje smijesno.... Smile

Dobro doduse oba puta je u djiru bio PR jedan, sad je ful i djiru, bas me zanima koliko ce mi on puta obrisati (bekapirane) bukmarke Smile


Kao i silence i ja sam prigrlio thunderbird i vise ga ne pustam.
Imam par pitanja.
Postoji li mogucnost editiranja mailova koje supim u "send later" folder?
Znam za "edit as new" opciju, al onda se javljaju nebuloze, dupliciranje mailova, itd.... Cak je u zdrkanom OE bilo dovoljno dvaput kliknuti na mail i pisat, ne shvacam cemu mutavljenje oko toga?

Zanime me jos, prilikom slanja i primanja poste, vjerojatno se sjecate onog prozora koji bi u OE (a i dosta ostalih programa ima slicnu stvar) iskocio u kojem bi pisalo koliko poste primate, s kojeg accounta, koliko su ti mailovi teski, itd....
Navikao sam se na to i nebi se tijo toga odrec, a koliko sam primjetio u thunderbirdu te opcije nema, a nazalost nisam naletio niti na ekstenzije koje bi omogucale.
Back to top
View user's profile Send private message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 18.11.2004 19:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da imaš ekstenziju (ustavri dvije) koje dodaju gumbe preko kojih možeš odjednom pokupit sav mail za sve accounte (ak ih nisis sve strpo u Local Folders) i onda ti iskoči pop-up s accountom koji je dobio mail.

jedan gumb je "Get All Mail".....drugi je "Get/Send"...i oba rade da skidaju za sve accounte bet obzira kak si ih porazmiještao....

e sad...koje su to točno ekstenzije, nemam pojima....od kad su izašli ff 1 i tb 0.9 poskidao sam tolko ekstenzija i tema da mi se vrti u glavi....

FF mi je čak postao malo prenestabilan jer sam pretjerao s ekstenzijama (očito su se neke klale međusobno).....pa sam imao "uninstall"

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
fakz



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 384
Location: Rijeka

PostPosted: 18.11.2004 19:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A jeli zna tko gdje FF sprema temporery internet files Wink?

_________________
"It is through the hottest fires comes the hardest steel"
Conan the Barbarian
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 18.11.2004 20:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vidimo da nitko nije spomenuo da je FF 1.0 vani, pa ako još niste skinuli...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 18.11.2004 23:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence wrote:

e sad...koje su to točno ekstenzije, nemam pojima....od kad su izašli ff 1 i tb 0.9 poskidao sam tolko ekstenzija i tema da mi se vrti u glavi....


Very Happy


kaj se tiče toga nemam pojima, meni je FF postavljen na korištemje 50 000 KB cachea.
imaš folder u Docs & Sett/_userApp Data/Mozilla/Firefox/Profiles/_user/Cache

e sad...ak on sprema taj cache, nemam pojima, ali mi taj folder ima 9,6MB.

pogledaj pa vidi....valda je tamo, nisam 100% siguran

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Frikec



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 83

PostPosted: 19.11.2004 02:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

silence wrote:
mislim da imaš ekstenziju (ustavri dvije) koje dodaju gumbe preko kojih možeš odjednom pokupit sav mail za sve accounte (ak ih nisis sve strpo u Local Folders) i onda ti iskoči pop-up s accountom koji je dobio mail.

jedan gumb je "Get All Mail".....drugi je "Get/Send"...i oba rade da skidaju za sve accounte bet obzira kak si ih porazmiještao....

Aha znam za tu esktenziju bas sam u drugom topicu govorio o njoj, al ni ona ne puca prozor o kojem sam govorio.

Pretpostavljam da je pao nesporazum Smile


Hehe i ja sam primjetio da je firofox laganini nestabilan kad se pretjera s ekstenzijama Wink
Back to top
View user's profile Send private message
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 19.11.2004 03:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne da mi se sad igrat imam par ideja....

meni inače iskoče pop upovi sa accountima koji su dobili mail kad koristim "Get All Mail"
ima par ekstenzija za to i svaka radi malo drugačije...pa vidi.....poigraj se jop...barem ja namjeravam.....hehehehe.....

btw :: CALERNDAR obožavam......samo nikak da smislim jel moguće isti koristit u FF i TB.
dakle da sharaju podatke.....

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
fakz



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 384
Location: Rijeka

PostPosted: 19.11.2004 09:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vidio sam vec prije taj direktorij,ali u njemu su svi fajlovi bez extenzija i sa cudnim imenima Wink

_________________
"It is through the hottest fires comes the hardest steel"
Conan the Barbarian
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 19.11.2004 12:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fakz wrote:
Vidio sam vec prije taj direktorij,ali u njemu su svi fajlovi bez extenzija i sa cudnim imenima Wink


yap, ali meni je jučer imo 10 MB...kaj je više od cjelog FFa.
moguće je da FF ne sprema stvari u cache ko IE, dakle, file po file, nego po nekom svom sistemu.....

ovo je samo pretpostavka prije jutarnje kave....ali.....ima neke logike.....
samo malo......

Last edited by silence on 19.11.2004 12:14; edited 1 time in total

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 19.11.2004 12:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sad zbog tebe moram svaki sličicu koju sam pokupio ponovno učitavat.....

otišo sam tamo, pogledao fajl -> 7MB.
otišo u options, "clear cache" -> 16 kB

kaj misliš jel to to?

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
fakz



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 384
Location: Rijeka

PostPosted: 19.11.2004 12:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hehe ma znam ja da on sprema cash u taj folder,ali su u njemu fajlovi necitljivi Wink

_________________
"It is through the hottest fires comes the hardest steel"
Conan the Barbarian
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
silence



Joined: 24 Apr 2004
Posts: 890
Location: .....ni na nebu, ni na zemlji.....

PostPosted: 19.11.2004 14:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

đubre,kak se usudi Laughing

_________________
This End-User License is an agreement between Microsoft Corporation (hereafter referred to as "Microsoft") and you, the end-user (hereafter referred to as "our bitch").
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group